• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חיות הפלא ואיך למצוא דרכים להרוס את הארי פוטר

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
את הספר המקורי (בעברית) של חיות הפלא קראתי מזמן כשהייתי צעיר, במקביל לקריאה של ספרי הארי פוטר בזמן אמת כשיצאו. זה היה ספרון קטן וחמוד עם קצת העשרה על העולם והיה כיף לעיין בו ופחות או יותר זהו.

את הסרט הראשון - מתוך 5! - שמבוסס עליו ראיתי כשיצא בקולנוע מתוך תקווה שהוא ישחזר באיזשהו אופן את הקסם של לקרוא בספר החמוד ההוא, ואולי אפילו על הדרך להתניע סיפור אפי נוסף בעולם על הארי פוטר. אך לשווא, זה היה סרט מתחת לבינוני, והיה מאוד חסר השראה ומאכזב. כשיצא הסרט השני בסדרה לא טרחתי לראות אותו בקולנוע, ואני לא חושב שאראה אותו או את הבאים אחריו בכלל.
נזכרתי בזה עכשיו כי לHonest Trailers יצא טריילר כנה על הסרט השני, The Crimes of Grindelwald. הם מספיילרים שמה את הסרט אבל בניגוד ליחס הרגיל שלי לספוילרים, הפעם פשוט הרגשתי אדישות מוחלטת. עד כדי כך לא אכפת לי מהסרט הזה.

זה ממש עצוב שהאנשים שאחראים לקסם העל זמני שהוא הארי פוטר (וביניהם רולינג בעצמה) החליטו להיכנע לדרכה של הוליווד כמסחטת כספים ולייצר עוד ועוד סרטים חסרי זכות קיום שהם ספינאוף של הפרנצ'ייז הזה, בשביל לסחוט ממנו כל סנט. השם שהם נתנו לסדרה הזאת, חיות הפלא, כבר מזמן לא קשור בשום צורה לספר שהיא מבוססת עליו, וכבר היה עדיף היו נותנים לזה שם אחר.

אני תוהה אם יש מישהו שיכול למצוא סיבה אמיתית להמשיך לעקוב אחרי הסרטים האלה. אני די מיואש ואדיש בשלב הזה.

בוקר טוב פלאפי, או בעצם לילה טוב.
רולינג גם הוציאה מחזה להארי פוטר, וממה ששמעתי הוא לא משהו. הארי פוטר זה המותג היחיד שלה שהלך טוב, והיא הוציאה איזה ספר אחר כך - לא שמענו עליו. בגלל זה היא מנסה להתמקד בהארי פוטר - כי השם שלה לא מעניין אף אחד אלא השם של המותג.

לא ראיתי את הסרט החדש, מודה שהביקורות השליליות גרמו לי לוותר עליו לגמרי.
כן ראיתי את הסרט הראשון, והוא בסה"כ היה סרט חמוד. לא טוב כמו סרטי הארי פוטר המקוריים אבל כן משעשע וחמוד.
אבל בשורה התחתונה - כן, נראה שרולינג לא ממש יודעת מה לעשות עם העולם ואיך להמשיך הלאה. אישית היה מעניין אותי יותר לראות מה קורה אחרי הספרים, ואני מבין שמציגים את זה במחזה, אבל מחזה זה לא ממש פורמט שאני מתחבר אליו.

אני די מתכחש למחזה.

אבל הרעיון של לעשות סדרה על חוקר חיות קסם שמנסה ללמד קוסמים סימפטיה כלפיהן הוא דוקא רעיון יפה
לדחוף לשם את גרינדלוולד.. פחות

הסרט הראשון טוב יותר, מהסיבה הפשוטה שיש בו פחות גרינדלוולד

אני אהבתי את הראשון, פחות את השני. אני מסכים באופן כללי, אבל זה לא שאהבתי את הסרטים המקוריים הרבה יותר.

אביעד אמר/ה:
בוקר טוב פלאפי, או בעצם לילה טוב.
רולינג גם הוציאה מחזה להארי פוטר, וממה ששמעתי הוא לא משהו. הארי פוטר זה המותג היחיד שלה שהלך טוב, והיא הוציאה איזה ספר אחר כך - לא שמענו עליו. בגלל זה היא מנסה להתמקד בהארי פוטר - כי השם שלה לא מעניין אף אחד אלא השם של המותג.

הספר הראשון בסדרת הבלשים שלה תורגם לעברית בשם "קריאת הקוקייה". הוא מדהים. ממליץ לך לנסות.

חזרה