נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

כישור הזמן

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

כישור הזמן

שליחה על ידי dragonian » 12 מרץ 2019, 02:05

לפני מליון שנה קניתי את הספר הראשון ונתקעתי אחרי כמה פרקים.. אבל אני רואה שזאת סדרה ארוכה, ושהרבה אנשים מביני דבר אוהבים.
הסגנןם כתיבה משתנה או משהו?
או שיש לי טעם של פשוט עם ונבער?
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

כישור הזמן

שליחה על ידי The oldman » 14 מרץ 2019, 22:13

ואו, מזכיר נשכחות. הסדרה הזו התחילה לרוץ חזק לפני איזה 15 שנה. אני אישית קראתי את הארבעה הספרים הראשונים בסדרה, ומאוד אהבתי אותם. אבל... בשלב מסויים הסדרה התחילה לחזור על עצמה, ואולי בעיקר, היא ארוכה להחריד. אני גם מבין שהדעות לגבי טיב ספרי ההמשך חלוקות.
בכל מקרה, אישית אני לא מכיר אף אחד שסיים לקרוא את כל הסדרה. זה אתגר מעניין כשאני חושב על זה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
ג'וני

כישור הזמן

שליחה על ידי ג'וני » 15 מרץ 2019, 00:11

אם אני זוכר נכון שלושת הספרים הראשונים של הסדרה היו טובים, משם הסדרה התחילה להידרדר כשהשפל היה בספר השמיני ומשם הסדרה החלה להשתפר. כשברנדון סנדרסון סיים אותה, שלושת הספרים האחרונים, הספרים חזרו להיות טובים (אני מדבר כרגע על החלוקה של הספרים באנגלית ולא על החלוקה בעברית כשכל ספר באנגלית פוצל לשני ספרים בעברית, למרות שלמען האמת את רוב הסדרה קראתי בעברית).

בהתחשב באורך של הסדרה זה לא אמור להפתיע שיש בה נקודות מבט רבות, לפעמים אפילו באותו פרק ואני יכול לומר שיש כאלו שאהבתי יותר וכאלו שלא סבלתי. אני מכיר כמה שלא יכלו להזדהות כמעט בכלל עם נקודות המבט בספרים הראשונים ולכן אהבו אותם פחות מאת ספרי ההמשך.

פריט טריוויה מעניין, שאמור לעניין בעיקר את מי שכותב, הוא שבטיוטות הראשונות של הסדרה היו ארבעה נערים שיצאו מהכפר, אבל לאחר שהספר הראשון עבר עריכה, הסופר הבין שלאחד הנערים אין כמעט משמעות בספר ורוב הנקודות החשובות של הדמות מתרחשות בספרי ההמשך, הוא החליט לוותר על הדמות ולפצל את התפקידים המתוכננים שלה לשלושת הנערים האחרים.
סמל אישי של משתמש
witch-hunter

כישור הזמן

שליחה על ידי witch-hunter » 15 מרץ 2019, 00:21

בזמן האחרון אח שלי קורא את הסדרה כרגע הוא בספר הרביעי אחרי שהוא הגיע לחמישי ועצר לשנה והתחיל לפני חודשיים מההתחלה
הוא אומר שזה אחלה של סדרה לפי דעתו
:fire: מכשפות ראו הוזהרתן! :fire:

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה