• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Titans גיבורי על אפלים ומהנים

אני מודה - לא ראיתי מעולם את גותהאם. לרוב סדרות גיבורי העל שאני מחבב הן על הצד הקליל יותר, למשל סוכני שילד או האגדות של מחר. אבל בנסיעה לפלורידה היה לי זמן בערבים, ושמעתי קודם לכן דברים טובים על הסדרה, אז התחלתי לצפות.
וטוב, זה טוב - אבל הרבה יותר אפל (גם בהשוואה לסדרות DC אחרות שאני צופה בהן) מה שלקח לי זמן להתרגל אליו. כרגע הגעתי לפרק השביעי של העונה הראשונה, ואחרי השניים-שלושה פרקים הראשונים שהיו איטיים יותר, זה הופך להיות סדרה ממש מעניינת וכיפית לצפייה - אפילו שאין באמת כרגע איזה נבל מדהים, פשוט כי זו אקספוזיציה ארוכה ודגש על הגיבורים, שהם לא באמת "גיבורים" כל הזמן.
אני מקווה שזה ימשיך כך עד לסיום העונה הראשונה, ואני מאמין שגם תצא עונה שנייה. בכל מקרה, אם עדיין לא ראיתם - בהחלט שווה ניסיון לטעמי. זה כיף.

נ.ב. מה שמשעשע/מוזר זה שלהבנתי לרוב הטיטאנים הם ה Teen Titans ואמורים להיות גיבורי-על יותר קלילים לעומת הדכאונות של בטמאן וגותהם או יחידת המתאבדים.

The oldman אמר/ה:
נ.ב. מה שמשעשע/מוזר זה שלהבנתי לרוב הטיטאנים הם ה Teen Titans ואמורים להיות גיבורי-על יותר קלילים לעומת הדכאונות של בטמאן וגותהם או יחידת המתאבדים.
דווקא להיפך - Teen Titans הם מתחילת שנות השמונים, אז גם מארבל וגם די.סי. ניסו ליצור חבורות חדשות של גיבורי על שמתמודדות עם בגידות ומוות בתוך הקבוצה. הקומיקס של Teen Titans כלל בין השאר חברי קבוצה שבגדו באחרים, דמויות עם מחלות-נפש ועוד.

דרגוניאן גדל על הסדרה המצוירת עם הפתיחה הקלילה, אבל אל תשכחו מי הנבל של רוב הסדרה ואיך הוא מתנהל גם בסדרה וגם בקומיקס:

כן, חלק מהקסם של הסדרה המקורית היה השילוב בין רצינות לבין הומור ירוד (פאן פאקט, לרוב פרקים רציניים יתחילו עם הפתיח המקורי, בעוד פרקים יותר הומוריסטים מתחילים עם הביצוע היפני של שיר הפתיחה), כמובן שאז הגיע teen titan go ש.. אני מסרב לדבר עליה. (וכרגע אפילו DC צוחקת עליה בסדרה אחרת שלהם).

בנוגע לסדרה החדשה, האמת שהיא התחילה כל כך גרוע שכל הביקורות קטלו את הפרק הראשון, אבל כן, היא מאוד מצליחה, פשוט עדיף לראות אותה בלי קשר לסדרה המקורית, והיא די stand alone ביחס לכל שאר היקום הטלוויזיוני של DC (היא לא חלק מהאררורס למיטב ידיעתי, ואין לה חיבור עם גותאהם), מה שכן, ראוי לציין שהסדרה הזו מרגישה קצת "טייזרית" ומכניסה מהצד סדרות נוספות שמתוכננות לעתיד, נכון לעכשיו זה רק פטרול האבדון, אבל יש לי תחושה שנראה עוד.

האמת לא כל כך התחברתי לגרסה הזו של הטיטאנים ולדעתי לא מדובר פה על זה שאני רואה את הסדרה המצוירת במשקפי נוסטלגיה כי עשיתי לה ריוואץ לפני שנה וממש אהבתי אותה גם בתור מבוגר.
רייבן בסדרה המצוירת הייתה פשוט מדהימה לדעתי מהאשיות שלה ועד לאיך הכוח שלה עובד הכל שם התחבר ,בעוד שכאן לא ראיתי שום הגיון.
בכללי הרגשתי מתוסבך בסדרה החדשה למרות שאני מכיר את כל הדמיות וחלקם מכמה מקורות שונים זה עדיין היה לי מוזר ולא הגיוני.
החזקתי עם הסדרה עד שהם מצאו את אימא של רייבן (או איך שהם לא קראו לה בסדרה...) ואז פרשתי.
לדעתי הטיטאנים קמים ונופלים על פי כמה שרייבן כתובה טוב כי בכל המקורות שראיתי בסופו של דבר בקונפליקט בינה לבין אבא שלה הופך להיות המיין פלוט ואם אני לא מתעניין ברייבן שבסוף היא תהיה זו שתציל את כולם אז אני לא כל כך מתעניין בסדרה עצמה ובעוד שהסדרה המצוירת גרמה לי לאהוב את רייבן הגרסה החדשה גרמה אומנם לא לשנוא אבל פשוט שלא יהיה לי כל כך אכפת ממנה.

טוב, אז סיימתי לראות את העונה הראשונה.
ו.... כמה שהסדרה עצמה מצוינת, כמו שהפרק הראשון של העונה די מעפן, הפרק האחרון עוד יותר מאכזב. נראה שהם הצליחו להגיע למקום טוב, ואז פשוט הפרק האחרון בא וחפר על דיק גרייסון בלי לקדם כמעט בכלל את העלילה. לא הבנתי מי לכל הרוחות כתב את זה. הדבר היחידי האיכשהו היגיוני, אך עדיין מעוות, שקראתי הוא שהיה פרק 12 במקור, שנחתך ושולב בעונה השניה.
פשוט מעצבן. אחלה עונה, למעט ההתחלה שלה והסוף שלה...

אז התחלתי לצפות בעונה השנייה. וכמו שחשבתי לפני מעל שנה, הפרק הראשון של העונה השנייה הוא ממש הפרק האחרון והחסר של העונה הראשונה. החלטה קצת מוזרה.
בסך הכל, הפרק הזה משלים והופך את העונה הראשוה לטובה ביותר כחוויה, כי היא משלימה את הסיפור.

כרגע רק התחלתי לראות את הפרק השני של העונה השנייה, אז נראה אם היה תהיה טובה כמו הראשונה... כבר יצא לכם לצפות בה?

צפיתי בעונה השנייה בזמנו, אני די נהנתי ממנה וחושב שהיא יותר טובה מעונה 1 (למעט כמה סצנות/נקודות בעלילה), בניגוד לעונה 1 שהרגישה כמו טיזר, העונה הזו קצת יותר ממוקדת, שזה טוב יותר.

וכן, הקטע עם הפרק הראשון של עונה 2 לא ברור, אני חושב שהוא אפילו צולם יחד עם העונה הראשנה ושודר רק בתור עונה 2, בחירה מוזרה, אבל מסתבר שאחת שלפחות יצאה טוב

בינתיים מרוצה מהעונה השנייה, התחלה קצת איטית, אבל עכשיו אני בפרק השישי והוא מצוין, כנ"ל גם הפרק החמישי.
הם ממש שילבו בצורה טובה את "קונור" שאני מבין שהוא סוג-של סופרמן רק גנטי, באמת יפה שהם נותנים פרק שלם למיקוד בנושא אחר שלא קשור לעלילה המרכזית. עוד יותר יפה שזה עובד היטב.

חזרה