• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שירים מבוססי מדע בדיוני

אז, אני רוצה להנחות בקרוב בפורום משחק סטארפיינדר, וזה גרם לי לחשוב על שירים. אני מכיר כמה שירים של מדע בדיוני, אבל האמת שממש לא הרבה. מדע בדיוני אף פעם לא היה ז'אנר שהתחברתי אליו במיוחד. למעשה, אני מכיר פחות מחמישה שירי מד"ב, ואת השמות של רובם אני לא זוכר.

אז, האם אתם מכירים שירים ז'אנריים? אפשר אפילו פילקים. אשמח אם תוכלו לשתף אותם כאן.

שירים עם מילים, וגם מוזיקה לא רעה בכלל (פופ, רוק ומוסיקה אלקטרונית של שנות השבעים) יש לך גם באלבום "מלחמת העולמות":

300px-Jeff_Waynes_The_War_Of_The_Worlds-front.jpg

בנוסף לבחירות המעולות של ג'וני, אוסיף גם את הביצוע הזה לשיר של דיוויד בואי:

אז כמו שאמרתי, ג'וני כבר הביא את רוב השירים המוכרים והמוצלחים בקטגוריה. הידע שלי בנושא יותר נוגע למטאל ופרוג קצת יותר נישתיים, אבל אולי תמצא בזה עניין.

האלבום Burn the Sun של הסופרגרופ Ark מכיל כמה שירים שעוסקים במסע בחלל, ביניהם זה:

Dream Theater גם עסקו בנושאים בדיוניים. הבלאום The Astonishing הוא כולו אופרת רוק דיסטופית שעוסקת בעתיד שבו מוזיקה היא דבר אסור. זה ממש לא האלבום הכי טוב של הלהקה, אבל יש שם רגעים יפים, כמו זה:

Mastodon עוסקים לא ממש במד"ב אלא באופן כללי בהזיות הדמיון ובמיתולוגיות, אבל יש להם קליפים מאוד מד"ביים כמו זה:

Iced Earth גם אוהבים לעשות אלבומי קונספט, והם עשו אחד (Dystopia נקרא פשוט) שהוא כולו מחווה לסיפורים דיסטופיים ידועים. כמו למשל קליפ המעריצים הזה שמשלב קטעים מהסרט עליו השיר מבוסס:

Symphony X גם עשו אלבום קונספט על עליית המכונות (Iconoclast) עם שירים כמו זה:

למען האמת גם ל-Yes יש שיר עם רעיון דומה, אם כי קצת יותר מופשט:

ובאופן כללי בעולם המטאל והפרוג אוהבים לעשות שירים על פנטזיה, אבל שמתי כאן רק קומץ דברים שיותר שייכים לעולם המד"ב.

נזכרתי שיש גם את השיר של איירון מיידן to tame a land, שמתייחס במפורש לעלילה של "חולית". למעשה, במקור איירון מיידן תכננו לקרוא לשיר פשוט "חולית" אבל נענו על ידי סוכניו של פרנק הרברט שאין להם אישור לעשות את זה כי הרברט לא אוהב מוסיקת רוק, במיוחד לא רוק כבד ובמיוחד הוא שונא רוק כבד של להקות כמו איירון מיידן.

?list=PLUaWf0I8QxGPiiRi2G9eJOIyCmyJJrxZS
תעיף מבט בפלייליסט הזה, יש שם כמה אלבומים של פנטזיה באמצע, אבל אני מאמין שתוכל לזהות את האלבומים של המד"ב די בקלות.
לא יודע אם זה מסוג השירים שאפשר סתם להקשיב להם ברקע, אבל הם יוכלו לתת כמה רעיונות.

ayreon היא בין הלהקות האהובות עלי, ורוב השירים שלהם הם בנושא מד"ב.
האלבומים שלהם שהם לגמרי מד"ב:
into the electric castle
universal migrator
01011001 (לדעתי זה האלבום הכי טוב של ayreon, כשthe sixth extinction זה השיר האהוב עלי באופן כללי)
the source

אבל באופן כללי האלבומים שלו (מדובר באדם יחיד שאוסף סביבו כל פעם הרכב של נגנים וזמרים) ממש טובים עם יוצאי הדופן של the theory of everything, שממש גרוע אם אתה מקשיב לשירים בודדים - אתה צריך להקשיב להכל ברציפות, וactual fantasy, אלבום שאני מכחיש את קיומו.

חזרה