ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

ערי טרף - מגוחך מדי מכדי להיות אמין?

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 34

שליחה על ידי פלאפי » 08 דצמבר 2018, 00:34

כן, אני יודע שהתרגום הזה מטופש. השם המקורי זה mortal engines שנשמע די סבבה, עד שמגיעים לפרמיס של הסרט הזה (שמבוסס על ספר). בקצרה הרעיון שלו, שהוצג בטריילר, זה שהוא מתרחש בעולם פוסט אפוקליפטי שבעקבות מלחמה גלובלית כלשהי, בני האדם החליטו שהדרך הכי טובה להמשיך לשרוד בעולם הרוס זה לשים גלגלים ענקיים מתחת לערים שלהם ולנסוע ממקום למקום. וכשאומרים ערים מתכוונים לכך שהעיר המרכזית בסיפור היא פאקינג לונדון. מטרופוליס אירופאית עצומה.
לא קראתי את הספר ואני לא בטוח שבא לי לראות את הסרט הזה, וזה בעיקר בגלל שהפרמיס הזה כל כך אבסורדי שאני לא מצליח להתגבר עליו בכל הנוגע להשעיית הספק. אני בדרך כלל לא זה שינטפק סרטי מד"ב על חוסר דיוקים מדעיים, אבל זה פרמיס פשוט מגוחך מדי. יש אלף ואחת סיבות למה לשים ערים על גלגלים ענקיים זה לא פתרון לשום סיטואציה פוסט אפוקליפטית שאפשר להעלות על הדעת, וגם עוד יותר סיבות למה זה לא משהו שיכול להיות ישים פיזית\טכנולוגי\כלכלית. הייתי מקבל את הקונספט הזה על הסף אם זה נגיד לא היה קורה בכדור הארץ אלא בכוכב חייזרי שקרכלשהו, או אפילו אם לא היו טורחים לציין שהעיר המרכזית שם היא לונדון (מזכיר לכם שלונדון, חוץ מזה שהיא בירה מערבית גדולה להחריד, גם שוכנת בתוך אי! הגלגלים האלה גם אמפיביים על הדרך??). אבל כפי שהוא מוצג, זה פשוט לא מצליח להיות שום דבר חוץ מהזוי.
אני אשמח אם יש פה אנשים שקראו את הספר עליו הסרט מבוסס, או נגיד ראו את הסרט, ויכולים איכשהו להסביר לי למה זה לא הפרמיס הכי מטומטם אי פעם.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 08 דצמבר 2018, 01:47

תראה, בני אדם בנו את הפירמידות עם טכנולוגיה פרימטיבית. זה לא כזה מופרך שבני אדם שינעו את כל לונדון וערמו אותה על זחלים ענקיים כמו שרואים בסרט. יש סיבה לכך שהם מהללים את קווירק, לא?
נאמר גם בסרט שמפת כדור הארץ השתנתה וישנו מעבר יבשתי. לפי הספר, קיימות גם ערי טרף אמפיביות.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 08 דצמבר 2018, 09:15

ראיתי רק את הטריילר, אבל הוא נראה מגניב. גם השם "ערי טרף" עושה רושם של תרגום שמתעלה על המקור "מנועים בני תמותה" ולפחות לפי הטריילר מתאר טוב את מה שהולך שם (ערים ש"טורפות" אחת את השנייה) - קצת כמו שהתרגום "איש הנצח" פשוט יותר טוב מ"סקוטי הררי".

צריך עוד לראות/לקרוא כדי להבין מה ההגיון מאחורי ניוד של ערים, אבל זה נראה כאילו מישהו חשב על רעיון שנראה לו מגניב ("ערים נוסעות על זחלים ונלחמות זו בזו!") ואז כתב לזה סיפור. לא בטוח שזה פחות אמין מ"עולם המים" או "ארמגדון" או "בופור", אבל זה בסה"כ בידור לקהל הרחב, you know.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
Hell lord
תשובות: 3

שליחה על ידי Hell lord » 08 דצמבר 2018, 11:44

כשראיתי את הטריילר חשבתי "הנה סרט דבילי שבאמצעותו אני אוכל לטמטם לעצמי את המוח אחרי יום מעצבן", אבל אז ראיתי איך שהם מפרסמים "מהיוצרים של שר הטבעות וההוביט", והגעתי למסקנה שאני לא מתקרב לסרט הזה גם תמורת כסף.
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 09 דצמבר 2018, 02:44

דוקא נראה לי עם פוטנציאל למען האמת
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 14 דצמבר 2018, 11:58

הביקורות בינתיים קוטלות.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 14 דצמבר 2018, 12:11

למען האמת רציתי לפתוח נושא על הסרט, כי הטריילר נראה די מגניב - בתור סרט אקשן שטותי. לכן ה premise לא מפריע לי יותר מאשר זה של שליחות קטלנית.
אפילו זה שהביקורות קוטלות לא כזה מפריע לי, כי ביננו כמה סרטי אקשן באמת מקבלים ביקורות משבחות (למעט של מארוול)?
אז אשמח לשמוע ממישהו שראה - כרגע ברירת המחדל שלי זה לא ללכת לראות, אבל זה מסוג הסרטים, כמו פסיפיק רים, שיכולים להיות סבבה על המסך הגדול.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 24 דצמבר 2018, 23:09

התחלתי לקרוא את הספר. האמת - לא כזה גרוע, אם כי בינתיים קלישאתי-משהו.
נקודה לטובתו - חוץ מהספר הזה, המחבר כתב ספרים ממש חמודים לגיל הרך כמו "כלבלבי הצפון הפראי".

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה