• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טריילר לארטמיס פאול

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
ידעתם שייצא בקרוב סרט לייב אקשן על פי ארטמיס פאול? ובכן הנה הטריילר:

אני זוכר שקראתי את הספר הזה כשהייתי בחטיבת ביניים, שזה אומר לפני די הרבה זמן. הוא היה מאוד קולח ומותח, למרות שבגדול הוא הרגיש כמו סוג של ריפ-אוף של הארי פוטר. את הספרים הבאים בסדרה לא טרחתי לקרוא. הרושם שאני הכי זוכר מלקרוא את הספר זה שהוא נכתב בצורה מאוד תסריטאית ולא ספרותית (בכך כן שונה מהארי פוטר). הוא היה די קצר (עוד הבדל מהפוטר) והורכב ברובו מסצנות קצביות ודיאלוגים שנונים.
צפייה בטריילר הזה לא מעלה בי שום דבר מהרושם הזה. הטריילר הזה נראה כמו עוד אחד מסרטי הפנטזיה לילדים של השנים האחרונות שלחצו חזק מדי על דוושת האפיות, ושכחו שסרט לילדים צריך להיות כיפי ולא מנופח בפאתוס ואווירת סוף העולם. אני מאוד מקווה שהסרט יהיה יותר דומה לרושם שהיה לי מהספר, כי בזמנו חשבתי שזה יכול להיות אחלה סרט ותהיתי למה לקח כל כך הרבה זמן למישהו לעבד את זה למסך.

ארר.

טריילרים תמיד אומרים מעט מאוד על הסרט עצמו, אז סיכוי סביר שהאווירה תהיה שונה לגמרי. מצד אחד לא שמעתי משהו באמת מדאיג והטרנספורמציה של הזקנה מגניבה; מצד שני כל השוטים די אפרוריים, הייבן משעממת והסיכוי של הילד לעשות את ארטמיס כמו שצריך אפסי. כמו כן, זו הוליווד.

כנראה יהיה בסדר, מאכזב-אבל-נחמד לחובבי הספר ועוד-סרט-נוער-כזה לאחרים. יחזיר את ההשקעה ויישכח מהר.

אומייגאד הסרט סוף סוף יוצא. אני זוכר שהכריזו עליו לפני איזה עשור.

לעניין- eh, לא נראה משהו.אין לי הרבה מה להוסיף על פלאפי. ילד שחקן חדש, ושאר הקאסט גם לא נראה ממש מעניין. התסריטאי דווקא חביב, כתב את הארי פוטר ומסדר עוף החול שזה הסרט האהוב עלי בסדרה, ואת גרין לנטרן שאני לא יודע אם זה טוב או רע (אני באופן אישי דווקא נהניתי ממנו).
כמו כן, זה שזה דיסני די מרתיע אותי. בכל מקרה כנראה אראה את זה רק בשביל להתלונן. יהיה כיף.

Nextorl אמר/ה:
התסריטאי דווקא חביב, כתב את ... גרין לנטרן שאני לא יודע אם זה טוב או רע
גרין לאנטרן נחשב לאחד הפלופים הכי מביכים בקרב סרטי הקומיקס בשני העשורים האחרונים. אישית ראיתי רק כמה דקות ממנו לפני שויתרתי. לא שצריך לשפוט תסריטאי לפי סרט אחד, אבל בכל מקרה זה לא סימן טוב.

ת'ור אמר/ה:
הסיכוי של הילד לעשות את ארטמיס כמו שצריך אפסי.
אני מסכים מאוד, וגם רוצה להרחיב מעבר. קחו לדוגמא את הטריילר לסרט הראשון של הארי פוטר, אי שם בפרהיסטוריה של שנת 2001:

קודם כל, כמובן צריך להגיד שהקולנוע והתרבות התקדמה מאז, ארטמיס פאול זה לא הארי פוטר (למרות שהם באותו ז'אנר ומכוונים לאותו קהל), וזה טריילר לעומת מה שהבאתי כאן לארטמיס שהוא טיזר (הטריילר שיבוא כנראה יכלול יותר אינפורמציה מועילה).
אבל בכל זאת, יש נקודה אחת שכן צריך לשים לב אליה - כמה מציגים את השחקן הראשי. זו נקודה בטריילרים שיכולה להצביע על בעייתיות בסרט. אם הטריילר רק מראה את השחקן הראשי ולא נותן לו לדבר, או חמור מכך מראה אותו מעט מאוד, זה אומר שהשחקן הראשי כנראה לא עשה את התפקיד שלו טוב מאוד. וזה בדיוק מה שקורה בטיזר לארטמיס פאול, שם הילד שמשחק את ארטמיס מבליח לשניים-שלושה שוטים בלבד, שמופיעים רק אחרי יותר מדקה לתוך הטריילר, ולא אומר שום דבר. הטריילר של הארי פוטר זה הדוגמא הנגדית לכך - הארי עצמו מופיע כבר בשוטים הראשונים, ויש לו מלא דיאלוגים. יחד איתו גם מופיעים שני השחקנים הראשיים האחרים, רון והרמיוני, וגם להם יש הרבה דיאלוגים. וכמו שכבר ידוע לכולם בשלב הזה, הליהוק של סרטי הארי פוטר היה אחד הליהוקים המוצלחים ביותר אי פעם של שחקנים ילדים. ומספיק לצפות בטריילר של הסרט הראשון כדי להבין את זה.
מלבד זאת, הטריילר של הארי פוטר משדר הרבה יותר "הרפתקה" ו"הומור", ביחד עם אלמנטים של פאתוס וגורליות. הטריילר של ארטמיס לא מקליל לרגע ומתרכז יותר בעולם ובאפקטים מרשימים בודדים מאשר בלהציג את השחקנים, הדמויות או איזשהו מאפיין בסרט שיכול לגרום לו להיראות כיפי. שוב אני אומר, יכול להיות שבטריילר המלא (שלא נקרא teaser trailer אלא רק trailer) יהיה את כל מה שחסר בטיזר.

אבל אני לא אופטימי.
Nextorl אמר/ה:
כמו כן, זה שזה דיסני די מרתיע אותי.
לא הבנתי למה זה מרתיע. דיסני אחראים על רוב הסרטים הכי מוצלחים של העשור האחרון. למעשה, אני חושב שהם היחידים כרגע שמוציאים באופן עקבי סרטים אובר-רווחיים, בין השאר בגלל שהם קנו את כל התעשייה (סטאר וורז, מארוול, כמובן אולפני האנימציה כולל את פיקסאר, ועכשיו גם את פוקס). להגיד שאתה לא אוהב סרטים של דיסני ב-2018 זה כמו להגיד שאתה לא אוהב סרטים של הוליווד.

דיסני אולי עושים סרטים רווחיים, אבל בהרבה מקרים הסרטים גם די רדודים ונראה שנעשו יותר על מנת להרוויח כסף מאשר על מנת ליצור סרט... טוב. זה לא תמיד המקרה, אבל זה קורה מספיק כדי לגרום לי לחשוש.

אז.

קודם כל, אני מאוד נהניתי מהארטמיס פאולים בערך עד הספר השביעי בסדרה, שבו זה התחיל להרגיש שהמותג נמתח טיפה יותר מדי. אני חושב שזו סדרה מצויינת בעיקר בגלל הדמויות בה, שהן די בלתי נשכחות, יותר מאשר העולם, העלילה או הכתיבה. למרות שגם אלה די טובים. מהסיבה הזו, אני חושב שהרמה של הסרט תהיה תלויה לחלוטין בכמה הם יצליחו לתרגם את הדמויות כמו שצריך למסך. זה יהיה די קשה, אבל אפשרי. אני מניח שארטמיס הולך לאכזב, כי הוא דמות שמאוד קשה לגלם, בעיקר בשביל שחקן לא מנוסה. אבל אני לא רואה סיבה למה אי אפשר לעשות את שאר הדמויות כמו שצריך. מהטריילר, האפקטים נראים מצויינים, ואני מאוד מקווה שהם ייצמדו לעלילה המקורים בלפחות 90%, כי היא באמת מדגישה את הגאוניות של הסדרה הזו. יש לי ציפיות גבוהות מהסרט הזה, למרות שאני מתכונן לאכזבה.
באטלר שחור tho. :(

אגב, הרושם שלי הוא שדיסני פשוט החליטו להשתלט על 2019 ולא לתת לאף אחד אחר להשתחל לאקרנים. לייב אקשנים למלך האריות, אלאדין, מולאן, ודמבו, צעצוע של סיפור ארבע, כל המארוולים ועכשיו הדבר הזה. הם בונים כאן הייפ לא נורמלי.

אני חייב להגיב בנוגע ל Live Action של מלך האריות - זה כל-כך WTF שאני פשוט לא מצליח להבין את זה. איך אפשר לעשות לייב אקשן לחיות? טכנית, ראיתי את הקדימון והם הצליחו אבל בפועל זה קונספט מוזר ולא-ברור בכלל. אני מקווה שזה יהיה פלופ רציני לגמרי.
דווקא הגרסאות החיות גם של אלאדין וגם של מולאן נשמעות מעניינות.

נ.ב. בקשר לארטמיס פאול עצמו, אני זקן מדי. לא קראתי אף אחד מהספרים אז אין לי שום קשר רגשי לזה...

The oldman אמר/ה:
אני חייב להגיב בנוגע ל Live Action של מלך האריות - זה כל-כך WTF שאני פשוט לא מצליח להבין את זה. איך אפשר לעשות לייב אקשן לחיות? טכנית, ראיתי את הקדימון והם הצליחו אבל בפועל זה קונספט מוזר ולא-ברור בכלל. אני מקווה שזה יהיה פלופ רציני לגמרי.
אתה מדבר כאילו לא ראית אף אחד מסרטי כוכב הקופים האחרונים, או את הרימייק למוגלי, או את האריה מנרניה, או את קינג קונג של פיטר ג'קסון, או הטיגריס מ-life of pi, או כל סרט של פארק היורה אי פעם, וכו וכו. חיות פוטוריאליסטיות ומלאות הבעה באנימציה ממוחשבת זה כבר מזמן לא דבר חדש, וכל אחד מהסרטים שהזכרתי פה היה הצלחה קופתית, ורובם גם הצלחה ביקורתית.
מה שאני מקווה שכמו שהטריילר רמז, גם הסרט יהיה רימייק shot-for-shot של המקורי. ואז זה לא יהיה רימייק כמו שזה יהיה רימאסטר של הסרט לאנימציה מתקדמת יותר, וזה באמת רעיון מעניין.

פלאפי אמר/ה:
מלבד זאת, הטריילר של הארי פוטר משדר הרבה יותר "הרפתקה" ו"הומור", ביחד עם אלמנטים של פאתוס וגורליות. הטריילר של ארטמיס לא מקליל לרגע ומתרכז יותר בעולם ובאפקטים מרשימים בודדים מאשר בלהציג את השחקנים, הדמויות או איזשהו מאפיין בסרט שיכול לגרום לו להיראות כיפי. שוב אני אומר, יכול להיות שבטריילר המלא (שלא נקרא teaser trailer אלא רק trailer) יהיה את כל מה שחסר בטיזר.

אבל אני לא אופטימי.
מסכים ומחזק.

ארתמיס פאול היה מותחן Heist לילדים, שמסופר מנקודות מבט מתחלפות של שני הצדדים והיה ממוקד כולו על אקשן, הומור, שורות מחץ ומכות לטרולים. אבל הטריילר לא נראה ככה - הוא נראה כמו טריילר לנסיון נוסף של טים ברטון לעשות את אליס בארץ הפלאות (כלומר: לקחנו סיפור נונסנס אפיזודי והשתמשנו בעולם שלו כדי לספר סיפור פנטזיה אפית עם נבואה ו"הנבחר"). הייתי מצפה מהטריילר של ארתמיס פאול להיראות כמו טריילר Heist. משהו שנפתח בתדריך של כוח התקיפה על מי מה המקום שאותו הם תוקפים ומי נמצא שם - ואז הטוויסט לצופים שלא מכירים את הסדרה: "אנחנו לא ניתן לסוד קיומן של הפיות לצאת בגלל ילד-פלא בן 13" - ומשם מעבר אל רצף שוטים של גובלינים בכלא, טרולים במסדרון, אמהות עם הפרעה דו-קוטבית, קרני לייזר וקנטאורים, בזמן שברקע ארתמיס מסביר להולי מה הוא מתכוון לעשות.

העובדה שהטריילר כל כך קודר, רציני ו... נטול כל מילה מצד כל דמות חשובה (כל הטריילר מקוריין על ידי דמות שיש לה סצנה אחת בתחילת הספר, כן?)... אלו סימנים רעים.

חזרה