נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

לילה באור יום - סיפור בהמשכים חדש [סיפור]

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 09:12

אגב - ג'רי והילרי הם ילדי חווה, אם אני מבין נכון. די מוזר שיש להם ביצת גריפון, אלא אם הם ממש נפוצים בעולם שלך (זה בטח עולה הון להחזיק אחד, אני לא רוצה לדעת כמה בשר הם צורכים).
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 22 אוגוסט 2018, 10:16

ובנוסף יש להם גם פגסוסים והרבה כך מתברר .
אני מניח שחיות פנטזיה מאוד נפוצות בעולם שלך.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 10:21

כנראה שהם חוות פגסוסים. לחוות הסוסים הממוצעת בישראל יש 5-6 סוסים, מצד שני אנחנו מדינה חופשית וקפיטליסטית, נחנו עדיין לא יודעים מה הולך בעולם של ניצן.

Vae victis.
Hell lord
תשובות: 3

שליחה על ידי Hell lord » 22 אוגוסט 2018, 10:25

מיותר לכתוב דברים כאלה - כי אחרי הכל דרגוניצן קובע את זה, אבל אני מסכים שזה הגיוני שהם היו עשירים.
הערה קטנה נוספת - כיום יש המון חוות שמחזיקות יותר מ5-6 סוסים, בלי להחזיק חיות נוספות (בוודאות. אני מכיר לפחות 3 חוות שונות)
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 22 אוגוסט 2018, 12:24

נוצות גריפונים ופגסוסים זה משאב אהוב במיוחד בקרב האצילים בצפון. גריפונים הם חיית משא מעולה, חזקה בהרבה מפר, ולרוב משתמשים בה כדי לחרוש שדות. היא גם חיית צייד מעולה, והרבה ציידים ישמחו לאחת כזו. גריפונים שגדלו בשבי לרוב יהיו צייתנים ויעילים, ובנוסף הם לא זקוקים ליותר מדי מזון (כפרה בוגרת לשבוע מספיק להם), כך שלגדל אותם זה לא יותר מדי יקר.
גריפונים נוטים להטיל מספר ביצים בשנה, כך שבאביב יהיה לך קל למצוא ביצי גריפון למכירה בזול. בקיצור - גידול גריפונים זה דבר משתלם, ולא רק לעשירים.

נ.ב. תמשיכו לשאול שאלות כאלה - זה עוזר לפיתוח העולם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 12:32

פרה בוגרת לשבוע זה בהחלט יקר, בהתחשב בכך שעם כמות הבשר שלה אתה יכול להאכיל 40 איש, ושכל פרה מביאה לך כל שנה ליטרים של חלב ממנו מכינים גבינות, חמאה וכו'. גריפון בוגר יגמור עדר פרות של 30 ראשים תוך 7.5 חודשים בערך.

*פרה מביאה בנוסף לנתחי בשר רגילים גם איברי גוף כמו מוח, לשון, לב וכבד שאפשר לצלות, לבשל או לטחון לנקניקיות - אותן עוטפים במעיים, כיס מרה וקיבה.

עריכה: אני לא רואה סיבה שגריפון יהיה חזק יותר מפר, יש לו כוח של ארייה, אבל שור זו בהחלט לא חיה חלשה. אני גם לא יודע עד כמה היא כדאית כחיית ציד, אם יש סיכוי לא רע שהיא תטרוף את חזיר הבר שצדתם ולא תשאיר לך כלום חוץ מכמה עצמות. אגב, לפי המיתוס הם מטילים ביצים מאבן החן אגט.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 22 אוגוסט 2018, 12:46

הח׳אן הטטרי כתב:
22 אוגוסט 2018, 12:32
אם יש סיכוי לא רע שהיא תטרוף את חזיר הבר שצדתם ולא תשאיר לך כלום חוץ מכמה עצמות
אפשר לומר את זה על כלבים באותה מידה... אם מאלפים אותם כמו שצריך הם יצודו כמו שצריך.
הח׳אן הטטרי כתב:
22 אוגוסט 2018, 12:32
פרה בוגרת לשבוע זה בהחלט יקר, בהתחשב בכך שעם כמות הבשר שלה אתה יכול להאכיל 40 איש, ושכל פרה מביאה לך כל שנה ליטרים של חלב ממנו מכינים גבינות, חמאה וכו'. גריפון בוגר יגמור עדר פרות של 30 ראשים תוך 7.5 חודשים בערך.
זה אם אתה טיפש ומאכיל אותו בעדר שלך. גריפונים מסוגלים לעכל כמעט הכל - לרוב מאכילים אותם בחיות שמתו מוות טבעי, חלקי בשר שלא מתאימים לבני אדם, או שפשוט משחררים אותם ביער הקרוב לכמה שעות פעם בשבועיים.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 12:55

לא, כי כלבים אוכלים הרבה פחות - פעם הם חיו משאריות (לא שבני האדם אכלו פעם טוב). גריפון אוכל הרבה יותר.

חלקי בשר שלא מתאימים לאדם? אני לא מכיר חלקי בשר כאלו - אפשר לאכול הכל, לפעמים מטעמים תרבותיים ואסתטיים מעדיפים לטחון אותם לנקניק.
חיות שמתו מוות טבעי לרוב מתאימות לתזונת בני אדם (אנחנו מפונקים ולא אוכלים אותן אבל זה העניין שלנו). לשחרר פעם בשבוע שבועיים ליער זו אפשרות, הגם שהיא עלולה להכחיד את חיות היער...

להחזיק גריפון זה לא כלכלי להזוויע, אבל מצד שני גם אחזקת צבא זה לא כלכלי להזוויע. אני מתאר לעצמי שקיסר או אפילו בן אצולה עשיר יכולים להחזיק כמה גריפונים, אבל ארץ שבה לכל פשוטי העם יש גריפונים שוות ערך לארץ שבה לכל בני אדם יש אריות... מעבר לכך שהם אוכלים המון, יש סכנה שהם יתקפו את השכנים (קורה עם כלבים, אין סיבה שלא יקרה עם גריפונים), או שיהיו גריפונים משוטטים, או שהם יכחידו את היערות. חיות טרף בגודל הזה הן משהו שדרק אנשים עשירים יכולים להרשות לעצמם, בין אם הן מכונפות או לא.

Vae victis.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 22 אוגוסט 2018, 15:16

גריפון הוא, ביסודו, חיה מכונפת. אמור להיות איזון בין כמויות האוכל שהם אוכלים לבין המאסה שהגוף שלהם נושא בעודם עפים. וכמובן, אל תשכח להכין להם מסלול המראה כמו לכל בעלי הכנף הגדולים. לגבי מזון, הגריפון הוא, כאמור, יצור מכונף. הוא יכול למצוא את מזונו בשמיים בין בעלי הכנף המסכנים. כל מה שצריך הוא להכניס כמה מינים של בעלי כנף בגודל בינוני עם פוריות גבוהה שהגריפון טורף ופחות או יותר פתרת את הבעיה. לעניין קטן, כיצד הגריפונים מתייחסים לבני האדם? הם ראשי הלהקה/העדר שלהם? או משהו אחר? האם מותר לאכול בשר גריפון או שמדובר בטאבו?
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 22 אוגוסט 2018, 15:17

די ברור שהגריפונים של ניצן הם לא תבוניים, וככאלה הם אכילים עד מאוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 15:22

ברוב העולם לא אוכלים בשר טורפים, בעיקר כי הם בעצמם אוכלים בשר, אז פשוט יותר לאכוול חיות צמחוניות. כלבים וחזירים (אוכלי כל) הם בעלי תזונה מאוד לא בררנים אז אותם כן אוכלים, אבל גריפון (שזה בתכלס אריה מכונף) זה יקר מדי.

Vae victis.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 22 אוגוסט 2018, 15:30

הכלבים, הפרות, הכבשים וכדו' מצייתים לנו משום שהם תופסים אותנו כזכרי האלפא של העדר/הלהקה שלהם (זו הסיבה שהם בוייתו. יש חיות שלא ניתן לביית משום שאין לנו מושג איך להשתלט עליהו). בנצרות קיים טאבו האוסר, במפורש, על אכילת בשר סוס, וכמובן, הסיבה לטאבו על אכילת פרה קשור לעובדה שלפרות יש שימושים הרבה יותר טובים עבור הינדים מאשר אוכל.

לח'אן הטטרי, כפי שאמרתי, קרוב לוודאי שבשר גריפון אסור לאכילה משום שהוא שימושי מדי למטרות אחרות. ויצא לי לשמוע מזמן שמוצע לכל בעלי חיות המחמד שמנסים לגדל את כלבם על דיאטה צמחונית לשמור את הרעיונות הללו לעצמם. מדובר בטורפים נטו.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 15:38

כלבים מסוגלים לאכול הכל (הכלבה שלי טורפת לנו את העגבניות), בשר הכי בריא בשבילם, אבל אלפי שנים הם חיו על דיאטה של שאריות - עצמות ולחם (עטיפת הבצק של הפאי, לדוגמה, לא נאכלה עד לא מזמן). כיום רוב הכלבים אוכלים בונזו.

אני לא נתקלתי עדיין בטאבו הזה, בכל מקרה מי שהמציא אותו לא קרא את הברית החדשה כנראה. בכל מקרה, בצרפת אוכלים אותו, ועד המהפכה ההם היו קתולים אדוקים.

Vae victis.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 22 אוגוסט 2018, 15:45

קראתי על הטאבו על אכילת בשר סוס אצל מרווין האריס. והעובדה שהטאבו קיים לא אומרת שקיימו אותו באדיקות (פשוטי העם קראו לבשר סוס "בשר צבי אדום") וזה היה אחד הנושאים שהמיסיונרים הודרכו לגביהם כשהם באים במגע עם ברברים. הגריפונים בדיון אמורים להיות קרובים למקורם הפראי, לא? אם לא, אנחנו מדברים כבר על חיה אחרת מהגריפון הקלאסי.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 אוגוסט 2018, 16:09

מצד שלישי, ייתכן שהטאבו לא דתי אלא תרבותי.
הלדין כתב:
22 אוגוסט 2018, 15:45
הגריפונים בדיון אמורים להיות קרובים למקורם הפראי, לא? אם לא, אנחנו מדברים כבר על חיה אחרת מהגריפון הקלאסי.
לא הבנתי...

אגב - כשחושבים על זה, שוורים וסוסים הם חיות משא טובות בהרבה מגריפות מסיבה אחת פשוטה - בזמן שגריפון נאלץ לסחוב את המשא על הגב (כי הוא עף), שור יכול לגרור אותו בעגלה, מה שקל בהרבה (או לחילופין, באותו המאמץ לגרור הרבה יותר).
עריכה: בעצם, גריפון דווקא כן יכול לשמש חיית משא, אבל רק למשלוחים דחופים או יקרים (המובילים האישיים של הדוכס?). מסחר רגיל לא יכול להתנהל ככה.

Vae victis.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה