• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חוק ומסג ספרו החדש בעברית של ברנדון סנדרסון

A

Anonymous

Guest
שלוש מאות שנים אחרי האירועים שתוארו בטרילוגיית הערפילאים, העולם סקדריאל נמצא על סף העידן המודרני. מסילות רכבת הונחו לאורך התעלות, מנורות חשמל הותקנו ברחובות ובבתי העשירים וגורדי השחקים הראשונים מתנשאים כעת אל העננים.

קלסייר, וין, אלנד, סייזד, קפצן וכל שאר הגיבורים עברו אל דפי ההיסטוריה – או לספרי הדת. למרות הקדמה הטכנולוגית, אמנויות הקסמים הישנות של אלומנטיקה ותכמות ממשיכות לתפקד בעולם החדש. בארצות הרחוקות הידועות בשם ארצות הספר, אמנויות קסם אלה הן מרכיב חשוב והכרחי לגברים האמיצים והנשים העשויות ללא חת שמנסים להשליט חוק וסדר באותם מקומות עוינים.

אחד מאותם אנשים הוא ווקסיליום לדריאן, דו-כוח נדיר, שיכול לדחוף מתכות בעזרת כוחות האלומנטיקה ולהשתמש בתכמות כדי להפוך את עצמו לקל או כבד כרצונו. אחרי עשרים שנה בארצות הספר, ווקס נאלץ לחזור אל העיר הגדולה אלנדל. כעת הוא נדרש להניח מידו את האקדחים ולקבל על עצמו את החובות של ראש בית אצולה. או כך לפחות הוא חושב, עד שהוא מגלה בדרך הקשה שבתי המידות המטופחים ורחובות העיר יכולים להיות מסוכנים עוד יותר מהמישורים המאובקים של ארצות הספר.

ברנדון סנדרסון חוזר אל עולם הערפילאים בסדרה חדשה ומרתקת, שבה מגיע העולם סקדריאל אל עידן הקיטור ומתקדם לעבר העולם המודרני וחידושיו. בשילוב מרתק של מערבון ופנטזיה, הקוראים מגלים מחדש את העולם וסודות מהעבר נחשפים בפעם הראשונה.

http://opus.co.il/product_info.php?&products_id=1281

סנדרסון הוא הסופר האהוב עלי, אבל יש לו הרבה בעיות. לא הייתי אומר שכל ספר שלו שווה זהב.
האמת שכשקראתי את alloy of law באנגלית בזמנו, הייתי צריך 4 נסיונות רק כדי לצלוח את הפרולוג. ובאופן כללי אני לא מת על העידן השני של הערפילאים.
(האמת, אפילו סנדרסון אמר שהוא עשה שם טעויות, במיוחד בנוגע לדמות הראשית)
בכל מקרה, אני מתכוון לקרוא את הספר שוב, והפעם בעברית. התרגום בדרך כלל מקל על הקריאה.

תראה, יש לו את החולשות והחוזקות שלו, הוא לא מתעלה על מרטין בדמויות ולא על אריקסון באווירה, אבל הוא מדהים בכמה שהוא מייצר סיפור מעניין וקסם מרתק, והמאה-מאתיים עמודים האחרונים של כל ספר הם בדרך כלל עצירת נשימה אחת ארוכה.
האמת שגם אני לא הצלחתי להתחיל לקרוא את הספר באנגלית, אז אני אקרא אותו בעברית לפני שאחווה דעה, אבל מהחמישה פרקים שקראתי זה היה עולם די מגניב

הוא אכן סופר טוב (הערפילאים זו סדרה מצויינת, וגנזך אורות הסערה היא גם כן סדרה מדהימה, למרות שמשום מה הייתי בטוח שהיא טרילוגיה...), אבל... לא הייתי מגדיר את הספרים שלו כמושלמים... בלי להתייחס לזה שבתכל'ס כל הסדרות שלו ממש דומות בעלילה שלהן, קראתי לא מזמן סדרה שלו בשם "the reckoners", והיא, עם כל הכבוד, הייתה פשוט גרועה. בלי להתייחס לכל הבעיות בספר, הייתי פשוט משוכנע בגלל הכתיבה הירודה שזה ספר שהוא כתב בכיתה ג', ודי הזדעזעתי לגלות שהספר נכתב לא מזמן... אז אני ממש מקווה שזו לא מגמה שהוא מתכוון להמשיך בה.

חזרה