• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לגו באטמן - הבאטמן האהוב עליכם?

ראיתי בסופ"ש את לגו באטמן בפעם השנייה, והוא עדיין ממשיך להרשים אותי, בעיקר בהיבט של הכתיבה והתסריט שהם פשוט מצוינים. השילוב של הצד האפל עם ההומור, ההתפתחות הרגשית עם הפארודיה, כל זה עטוף עם לגו, הופכים אותו בעיניי לסרט באטמן הטוב ביותר.
בטח שיותר מבאטמן החדש ואפילו יותר מהטרילוגיה של נולן. היא אמנם קלאסיקה, והסרטים מצוינים - אבל לא כמו לגו באטמן. שלדעתי פשוט מקופח בגלל שהוא סרט לגו...

באופן כללי, סרטי הקולנוע המתוקצבים של לגו הפתיעו ממש לטובה. זה שהם יהיו מצחיקים לכל המשפחה, זה היה ברור. זה שהם יעבדו גם בכתיבה? זה ממש מפתיע.

"סרט לגו" הראשון היה מעולה גם בביקורת העצמית שלו על התאגיד הדני עצמו, גם על כתיבה (הקטע של הנבואה זה רעיון עלילתי לעוס שמרגיש כאילו נכתב על ידי ילד - שזה בדיוק העניין) וגם על ילדים שאהבו לגו וגדלו להיות מבוגרים שאוהבים לגו.

"לגו באטמן" הוא סרט פחות מטא, אבל הוא עושה עבודה טובה מאוד עם כל התוכן שיש לבאטמן להציע. יש בו את אותן נגיעות שמבקרות כתיבה בטעם רע מצד כותבי קומיקס ותסריטאים, בדיחות על כל סרט באטמן שיצא, התעמקות ברגשות של אלפרד ושל באטמן בקטע שהוא באמת מוצלח ועדיין באמת מצחיק, והופעת אורח של רוב הנבלים שהיו לבאטמן אי פעם.
הביקורת הרצינית היחידה שיש לי על הסרט זה העובדה שבסוף באטמן נעזר בפושעים שהג'וקר בגד בהם ולא בליגת הצדק, שבאטמן מריר כלפיהם שלא בצדק ולהם לא נעים לידו בגלל זה. נראה לי שהמסר של הסרט היה עובד טוב יותר אם הוא היה מתחיל להיות Team Player. זה באמת החסרון היחיד של לגו-באטמן ביחס לבן אפלק-באטמן.

חזרה