• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

״גלנדיליה״: פנטזיה ישראלית חדשה

A

Anonymous

Guest
שלום לכולם!
שמי עמית, אני בן 22 ונרגש לספר לכם על ספר הביכורים שלי- ״גלנדיליה״.
לאחר 10 שנות כתיבה ארוכות, מוגש לידיכם ספר הרפתקאות, דרמת פנטזיה, המגולל את סיפורו של גילי, נער ישראלי בן 16 המוצא את עצמו יוצא למסע בלתי נשכח בממלכת גלנדיליה, הזקוקה נואשות לישועתו של בן אנוש אחד - לאחר שבן אנוש אחר הביא לכאוס בממלכה.

הספר עתיד לראות אור בהוצאת ״ניב״ באוגוסט הקרוב, וברצוני להזמינכם לדף הפייסבוק של הספר, בו אני מצרף כל הזמן עדכונים ופרטים חדשים אודות הספר והעולם הגלנדילייני, תקציר ומידע על הדמויות. כאשר יראה אור, כמובן שיימכרו שם גם ספרים במחיר מוזל.
אני נרגש להזמין את חברי הפורום, אנשי ספר אמיתיים, להצטרף להרפתקה. בתור חובב פנטזיה מושבע, אני בטוח שתתאהבו.
אשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה, ואודה אם תוכלו לספר לחברים ומשפחה אשר עשויים להתעניין בתחום.
עזרו לי לגרום לספרי, הלב שלי, להגיע לקוראים הנכונים :)

מצורף קישור לעמוד הספר-
https://m.facebook.com/glandilia/
או ״גלנדיליה״ בפייסבוק

גלנדיליה מחכה לכם!
עמית בר נתן

עמית בר נתן אמר/ה:
נער ישראלי בן 16 המוצא את עצמו יוצא למסע בלתי נשכח בממלכת גלנדיליה, הזקוקה נואשות לישועתו של בן אנוש אחד - לאחר שבן אנוש אחר הביא לכאוס בממלכה

מהמידע המועט הזה משתמע ספר פנטזיה לנוער. אתה יכול בבקשה לפרט יותר במה הוא נבדל ממתחריו המובילים, מלבד התווית "ישראלי" שמתווספת לגיבור ולמחבר?

אני לא בררן או ביקורתי מדי. אשמח להשאיל אותו מהספרייה (אלא אם הוא יהיה זול מספיק, יש לי 350₪...), ואהנה ממנו אם הוא יהיה טוב :)

היי, צודקים! באמת חסר פה תקציר.
מוסיף את התקציר שמופיע באתר, ולאחריו עוד כמה מילים:

מאז ומתמיד ראה עצמו גלעד "גילי" רייזנר לא יותר מתל-אביבי רגיל בכיתה י"א.
שגרת חייו המשמימה מופרת כאשר בבוקר אחד מופיעה אימו בשער בית הספר, עיניה מבשרות רעות.
במהירות מסחררת מוצא את עצמו גילי נסחף אל תוך מציאות מהפנטת, אשר הסתתרה מתחת לאפו כבר שש-עשרה שנים ארוכות.
לאחר מפגש גורלי עם שלושה אורחים בלתי צפויים, משימה כבדת משקל מוטלת על כתפיו של גילי. במרוץ נגד הזמן יוצא הוא אל ממלכת גלנדיליה, הנתונה כבר שנים תחת סכנותיו של טבע קטלני ומצויה בכאוס חברתי מדיני.
אם יצליח, חייה של אומה שלמה יינצלו.
אם ייכשל, רק יאמת את שמרבית הגלנדיליינים כבר טוענים; בני אדם אינם מביאים דבר מלבד הרס, חורבן וסבל.
דווקא במקום הרחוק ביותר שאליו יכול היה להגיע, מקבל גילי תשובות לכל החידות הבלתי פתורות בחייו.
אילו סודות טומן עברו של אביו המנוח?
היש ביכולתו של נער אחד מישראל לשנות עולמות?
האם יוכל להגן על שמו הטוב של גזע בני האדם, אשר מעולם לא הוטל בספק כה גדול?

לפי דעתי, הסיפור אמנם במעטפת ״פנטזיה״, ומתרחש ברובו בעולם הגלנדילייני, אך מתחילתו ועד סופו מביא לידי ביטוי את תפיסת החיים העגומה שיש לגילי כלפי חייו בעולם האנושי, בישראל. באופן סמלי גלנדיליה מצטיירת תחילה כממלכה ״מושלמת״, אוטופית כמעט, ובמהלך הסיפור מתגלה כי המשברים בממלכה הם הרבה מעבר לכאוס שיצרו שם בני האדם.
לראייתי, מעבר לעובדה שמדובר בהרפתקה ישראלית (ולא בריטית, אמריקאית...), יש פה שילוב מעניין של פנטזיה, פילוסופיה, וחקר התנהגות האדם. יש פה יצורים קסומים ומקומות מופלאים, אך יחד עם זאת גם דילמות מוסריות, אהבה, חברות, משפחה, וכל מרכיב ספרותי אחר אשר יגרום לכם להתאהב.
אשמח אם תתנו צ׳אנס :)

עוד פרטים וסיפורים כאן:
https://www.facebook.com/glandilia/

תציפו בשאלות ותהיות, אשמח לספר עוד ☺️
עמית

יש עלילה לטרילוגיה, אך הספר עומד ברשות עצמו. אם הראשון יצליח, יצאו שניים נוספים.
ותודה, מקווה שתאהב!

ועוד אחת, לפי מה שקראתי בפייסבוק, אומרים שכתבת את הספר בתקופת הצבא, מצד שני, עבדת עליו 10 שנים, כלומר, התחלת אותו בחטיבה? תיכון? (אין לי כוח לחשב).
או שהתחלת אותו בצבא ועכשיו אתה מבוגר יותר?

נכון, התחלתי בגיל 12. מאז עבר תלאות ושינויים והתעצב למה שהוא היום.
אשמח לשיתופים והפצות בפייסבוק, מנסה להגיע לכמה שיותר אנשים איכותיים :)

חזרה