• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Fire and Blood ספר חדש (סוג-של) של שיר של אש וקרח

כנראה שגורג' מרטין אוהב להתעלל בקוראים שלו, או פשוט הוא באמת לא מצליח לסיים לכתוב את הספר הבא בסדרה... כי בינתיים הוכרז ספר חדש בעולם, Fire and Blood שאמור לצאת בסוף השנה ולהכיל אסופת סיפורים קצרים על ההיסטוריה של הטרגרינים, 300 שנה לפני הארועים בשיר של אש וקרח.
https://www.theverge.com/2018/4/25/...tin-grrm-game-of-thrones-song-of-ice-and-fire
מזל שסדרת הטלויזיה תסתיים ב-2019, אז נגלה את כל הסודות :pirate:
השאלה הגדולה האם הוא אי-פעם אכן יסיים לכתוב את הספרים, פשוט נדמה שהוא "איבד" את זה.

הסדרה הרגה את הספרים. מרטין הצהיר בעבר שהוא שמח עם הדרך שלה לספר את הסיפור שלו לעיתים אפילו יותר מדרכו שלו. לפי דעתי הוא כבר לא מתעניין בזה ועסוק בפרוייקטים אחרים. ואני אומר זאת כחובב מושבע של השגרה.

האמת, אני מאמין שהוא יסיים לכתוב את הספרים ולא חושב שהסדרה הרגה אותם (בכל זאת הספרים טובים יותר ואת הסדרה אין לי כוח להשלים. עצרתי בעונה 4 פרק 2 וגם את העונה הזאת התחלתי רק בגלל הפרק הזה).
אם אנחנו מביאים בחשבון שבין הספר השלישי לרביעי עברו 5 שנים ובין הרביעי לחמישי 6, אז הפסקה של 8 שנים (כי הספר לא יצא גם השנה) היא לא הבדל כזה גדול שבגללו אני אומר שהסופר איבד את זה או שהסדרה הרגה את הספרים.

אני זוכר סרטון יוטיוב מאחד הכנסים בארה"ב בו מרטין וסטיבן קינג דיברו על שיטות הכתיבה שלהם. קינג אמר שלא משנה מה כל יום הוא כותב X (זכור לי 30, אבל לא רוצה סתם להטעות) עמודים ורק בהמשך עורך אותם או אפילו זורק חלק מהם. מרטין לעומת זאת חייב שהכל יהיה סביר כבר מההתחלה ולכן יש ימים שהוא לא כותב בכלל בגלל מחסום כתיבה...

הבעיה עם הטור העולה בפרק הזמן שהוא ממתין בין הספרים, זה שעד שהאחרון יגיע, זה יהיה עוד עשור - לכן הפסקתי לקרוא את הספרים
מהסדרה (הגעתי לעונה 5) אני די נהנה. ממתין שהשמינית תצא בבלו-ריי, ואז נעשה binge.

חזרה