• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר כתיבה: ישראל 2048 + תזכורת

לרגל יום העצמאות ה-70 הבא וקרב הרי אני מכריז על פתיחת אתגר הכתיבה: יום העצמאות ה-100, 16 באפריל, ישראל 2048!

אם נפשך חשקה בסיפור אופטימי, תוכל לספר על ישראל שהתקדמה מעבר לבעיותיה הבטחוניות והדתיות ועתה מטרידות עתה בעיות אחרות לגמרי...

אם נפשך חשקה בסיפור ניטרלי, תוכל לספר על ישראל, חברה באיחוד בין-לאומי כלשהו, ועל התמודדות עם הזהות של ישראל לרגל יום עצמאותה...

אם נפשך חשקה בסיפור פסימי, תוכל לכתוב על ישראל שהפכה לגרורה של דיקטטורה ונאלצה לוותר על הרבה ממאפייניה הדמוקרטיים הנוכחיים לאחר שארצות הברית נטשה אותה במזרח התיכון ועל היום שבו ישראל חוששת שתצטרך לחפש פטרון חדש לאחר שורת בקיעים עם הפטרון החדש ...

כמובן, כל סיפור וכל רעיון יהיו טובים כל יתאימו לנושא של אתגר הכתיבה: ישראל 2048, יום העצמאות...

ניתן להגיש את הסיפור עד יום העצמאות, 18 באפריל 2018...

רעיון מעולה וח״ח על היוזמה. אני לא בטוח שאכתוב כי מודרני לא ממש עובד לי, אבל יש סיכוי. אני קצת חושש שהסיפורים פה יהיו פוליטיים מדי...

אי אפשר להגיע לשום מקום שלא יפגע במשהו.
אם ישראל תהפוך למדינה רגילה מאתנית אנשים יפגעו.
אם ישראל תכנס במדינות מסביב אנשים יפגעו.
אם יהיה שלום על חשבון שטחים אנשים יפגעו.
אני יכול להמשיך אבל נראה לי שזה די מיותר.

מזכיר לי את הסיפורים שכתבתי פה פעם על היסטוריה חלופית בה ממלכת יהודה גילתה בימי הביניים את אמריקה ועכשיו מתנהלת בה מלחמה בין המתיישבים הישראליים, המתיישבים הערבים, האינדיאנים ומנזר קתולי (או אורתודוקסי?).
בכל אופן, אני מניח שחוץ מסיפורי פנטזיה או מדע בדיוני, 99% שמישהו ייפגע.

כתיבה על נושאים רגישים לא בהכרח פוגעת באנשים. כתיבה חסרת רגישות פוגעת באנשים. בהחלט אפשרי לתאר ישראל שבה האוכלוסיה הגדלה של חרדים תפסה רוב, או ישראל שהתחלנה כמעט לחלוטין, או ישראל שהפכה למדינת-שלוש-דתות, בלי לפגוע באף אחד. כל מה שצריך זה להיות זהיר ולהתייחס לכל הצדדים בכבוד. אם אתם לא סומכים על עצמכם זה בסדר, וכאמור, אתם מוזמנים לשלוח את הסיפור למנהל. אבל זה בהחלט אפשרי.

אל תיתנו בבקשה לתרבות הפוליטיקלי קורקט להכתיב לכם תחיים. תתפרעו עם הרעיונות שלכם על ישראל הדמיונית, רק תבהירו שאין לכם כוונה רעה ואל תנסו להעביר מסר פוליטי.

אם בגלל שנפחד אחד מהשני אז מישהו לא יעז להעלות איזה רעיון מגה מגניב שהיה לו על מהפכה של חילונים ביוניים אכזריים או של חרדים שקיבלו כוחות אפלים אז סימן שמראש אין בנינו אמון והסכמה שהיצירה והדמיון הם חשובים יותר מויכוחים.
מי שמרגיש שיעשה לו לא נעים לקרוא הגשה שבה מדברים באור שלילי על האמונות/דעות/עמדות/מגזר שלו, זה לגיטימי, ופשוט שלא יקרא. מי שיכול לעשות תהפרדות, אז שיתפרע, ואפילו שינסה בעצמו לכתוב סיפור שבו החבר'ה שלו הם הרעים.

שיהיה לנו ראש עצמאות שמח, ושהאחווה האמיתית תנצח את הפוליטיקלי קורקט המלאכותי :)

אני די גרוע בכתיבה ובדרך כלל זה גם לא כל כך מעניין אותי. אבל הפעם הנושא ממש מגניב אז אני אנסה לכתוב משהו. זה ישר גורם לי לחשוב על כל מיני מסרים חבויים ועתיקים מהקמת המדינה.

תודה פלדריק, זו בדיוק הגישה שאני מקווה שתהיה לאתגר הזה. כל עוד לא מנסים להיות פוליטיים דווקא, התוצאה בדרך כלל לא מפריעה לאף אחד.

יכול להיות שזה לא ברור, אבל הבעיה היא לא פוליטיקה, הבעיה היא כשאנשים נפגעים. הבעיה היא לא כשמזכירים נושאים רגישים, הבעיה היא כשמתעלמים מאיך אחרים עלולים לקרוא אותם. הבעיה היא כשאתה משתמש בפלטפורמה של הפורום כדי להתבטא ולא כדי לתקשר - התבטאות רק מחפשת הד שיאשר אותה, תקשורת מעוניינת ליצור קשר עם אנשים אחרים.
אז אני שמח בתגובות כמו של פלדריק שמנסות לגשר על הריחוק שנוצר בין אנשים שונים בפורום במקום לאשש ולחזק את את הריחוק הזה.

מעניין שההנחה המיידית היא שסיפור על ישראל בעוד שלושים שנה יהיה סיפור בעל אופי פוליטי שקשור לפוליטיקה של ימינו.

נשמע לי מסקרן יותר לחשוב מה יהיה "הדבר הבא" - למשל, שהשסע העדתי בעוד שלושים שנה יהיה בין אנשים עם השתלות קיברנטיות לכאלה בלי, כולל מטענים דתיים (זו הטלת מום עצמית האסורה בתורה!), סוציו-אקונומיים (רק לתלאביבים עשירים יש כסף להשתלות!) ובטחוניים (אנשים בלי השתלות קיברנטיות פוגעים בחוסן הלאומי!).

אני חושב שהסיבה לכך שאנשים חושבים שסיפור על ישראל בעוד שלושים שנה יהיה בעל אופי פוליטי, היא שזה מה שבאמת משנה. זה הנושא החשוב ביותר, זה משהו שבאמת משנה משהו. בניגוד לזה בעיני יהיה יותר מעניין לראות את החיים הרגילים של אנשי ישראל ב2048 (הערסים המגעילים האלו, אם הקורקינט המעופף שלהם כל הזמן).

קצת מופתע שזה הכיוון שאנשים לקחו אליו - מדובר על מד"ב ופנטזיה, לא חיזוי פוליטי מה יהיה. וגם הכוונה המוצהרת של האתגר זה "להתפרע" במד"ב ולא משהו משעמם כמו אקסטרפולציה של דמוגרפיה.
תחשבו על תגלית של עתיקות בים בחופי עתלית מתרבות עתיקה ומסתורית, על בניית בית-שלישי שגרמה לקסם להתעורר מחדש ולאלים העתיקים לקום לתחיה (בעל-זבוב חוזר!), על ספינות חייזרים שכבשו את כדור-הארץ וכעת פתח-תקווה זו התקווה האחרונה.
וכך הלאה :)

חזרה