• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ואלריאן ועיר אלף הכוכבים, ראיתי בטיסה ו...

בהתחלה, התלהבתי מהסרט בטריילרים.
אז הגיעו הביקורות הקוטלות.
ובסוף, הגיעה טיסה לארצות הברית וואלריאן היה מועמד מושלם לסרט לטיסה - מסקרן כדי לראות אבל כנראה לא טוב מספיק כדי לשרוף עליו ערב בבית.
אז ראיתי, והוא סרט אחלה. נכון, לא יצירת מופת. אבל הוא כיפי, צבעוני, משעשע, ועובד טוב. נכון שלפעמים הוא קצת נמרח, והעלילה די פשטנית, אבל הוא במובן הזה הוא מזכיר את האלמנט החמישי, וגם השחקנים שלו פחות טובים.
אבל בסך הכל, סרט מדב קליל וכיפי בעיניי.
אז תסבירו לי, למה הסרט קיבל כזו קבלת פנים שלילית?

הוא אכן מרהיב, מה שגרם לי להצטער שראיתי אותו בטיסה ולא בקולנוע הביתי על מסך של 100" עם מערכת סוראנד. סיכוי סביר שמתישהו אקנה בבלו-ריי כדי ליהנות ממנו כמו שצריך.
ומלחמת הכוכבים זה לא עלילה קצת מפגרת? די Space Opera פשטני וכולם עפים עליה. שם הדמויות יותר מעניינות, אני מסכים, אבל מבחינת עלילה יש הרבה סרטים כיפיים ומצליחים עם עלילה משעממת. לסרט מדע בדיוני זה לא תנאי הכרחי בעיניי.

נ.ב. איזו סדרה? זה מבוסס על משהו?

אולדמן - עלילה מפגרת זה דבר אחד, עלילה משעממת זה דבר אחר. יש סרטים טובים עם עלילה מפגרת אך מעניינת וכיפית (סטאר וורס, למשל), ויש סרטים עם עלילה חכמה אך משעממת (נסה לראות פעם את andromeda strain, וגם x-files). אבל סרט שמתקדם מסצנה לסצנה באקראיות מטופשת, וגם מציג לך דמויות שלא אכפת לך מהן בסיטואציות באנאליות, זה כבר לא מעניין.
האמת שאני חושב שזה הרבה מאוד בגלל הליהוק. לשני השחקנים שהם בחרו אין שום כימיה אחד עם השני, והם גם לא משכנעים בתפקיד שלהם בשום שלב. הבחור שאני לא זוכר את שמו ששיחק את ואלריאן היה אחלה בסרטים אחרים (כמו chronicle), אבל הוא לא מוכר את התפקיד הזה בכלל. והדוגמנית-שהפכה-לשחקנית הזאת בכלל מאוסה לגמרי.
בקיצור, הסרט הזה מציג הרבה עבודת עיצוב מהממת ואנימציה ממוחשבת מהדרגה הראשונה, שמתבזבזים על תסריט וליהוק באנאלים.
אפשר להשוות את זה לאלמנט החמישי, שם לדעתי ברוס וויליס ומילה ג'ובוביץ' (וגם כריס טאקר...) אחראים לפחות לחצי מההצלחה של הסרט.

חזרה