• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אווטאר-ניתוח כשפות.

החלטתי לנתח את הכשפות של הסדרה אווטאר כדי לראות מה באמת הגבולות של כל כשפות.
באו נתחיל.

כשפות אש: הצורה הבסיסית ביותר של כשפות אש היא כמובן אש, אך אנו רואים גם שימוש בחשמל ובחום (שליט האש קירר את הלבה בפרק 46 על ידי הוצעת החום). בנוסף ה"מפציצולוג" (הבחור עם העין השלישית) ירה פיצוצים מהעין שלו.
זה הביא אותי למסקנה שכשפות אש היא בעצם "כשפות אנרגיה" או לפחות כשפות של אנרגיה חשמלית וחום ויתכן שגם אור.

כשפות מים: הכשפות הזו מעט מבלבלת, מצד אחד אנו רואים שימוש בכול הצורות של המים (מוצק נוזל וגז) ומצד שני שליטה ברוב החומרים הנוזליים. אבל אחרי בדיקה של רוב החומרים שנראו תחת כשפות מים נראה שכולם מכילים לפחות חמישים אחוז מים (הדוגמה הכי נמוכה שמצאתי הייתה דם שבקרוב 53% אחוז ממנו הם מים). אבל מצד שני אני חושב שראיתי כמה פעמים שהטילו כשפות על שמן (יתכן שאני טועה) וכפי שאתם יודעים שמן הוא הוא חומר הדרופיבי (דוחה מים). לכן אני לא בטוח אם כשפות מים כוללת רק כשפות H2O או גם כשפות של כול חומר נוזלי.

כשפות אדמה: אחרי כמה בדיקות של חומרים שונים שנראו תחת כשפות אדמה (פחם קריסטל ועוד) הגעתי למסקנה שכשפות אדמה משפיע על רוב סוגי המינרלים אבל לא על מתכות טהורות (כפי שניתן לראות באגדה של קורה), עדין לא הגעתי למסקנה ברורה על איזה יסודות הכשפות כן משפיעה בטבלה המחזורית.

כשפות אוויר: בקרוב.

אהבתי, והרוב נראה לי הגיוני. אבל, נראה לי שבניתוח שלך יש כשל כלשהו, שהתעלמות ממנו תפתור כמה בעיות.
tkhag1 אמר/ה:
[post]694505[/post] הדוגמה הכי נמוכה שמצאתי הייתה דם שבקרוב 53% אחוז ממנו הם מים
tkhag1 אמר/ה:
[post]694505[/post] לכן אני לא בטוח אם כשפות מים כוללת רק כשפות H2O או גם כשפות של כול חומר נוזלי.
tkhag1 אמר/ה:
[post]694505[/post] לא הגעתי למסקנה ברורה על איזה יסודות הכשפות כן משפיעה בטבלה המחזורית.
ייתכן שמדע שתקף בעולמנו, פשוט לא קיים בעולם של אווטאר. מים הם כל נוזל+מצבי הצבירה של מים, אדמה זה כל סוג קרקע או אבן (בלי קשר לטבלה המחזורית).

אשר לכשפות לבה-באווטאר קורה מציגים אותה כשלוחה של כשפות האדמה, אבל בכמה קטעים בסדרה המקורית מראים שהיא קשורה דווקא לאש (אחד האווטארים כשפי האש בדז'ה וו של אנג מבצע כשפות לבה, כשבאותו דז'ה וו אווטארית אוויר עושה כשף אוויר, אווטאר מים עושה כשף מים וכו').

לגבי כשפות לבה, בעבר הגישה הרשמית היא שזוהי תת כשפות כפולה, הדורשת שליטה הן באש והן באדמה- כלומר, כשפי הלבה הידועים היחידים היו האווטאר (ואולי אי אלו יחידי סגולה נוספים).
כיום, אומרים בנחרצות שמדובר בהיבט של כשפות אדמה, אם כי השושלת של בולין גורמת לי לשער כי כל כשף של אש/אדמה שמחזיק במורשת מהיסוד השני יוכל, בנסיבות מסוימות, ללמוד זאת.

לגבי כשפות וחומרים- נראה כאילו זה תלוי במה שחושבים על החומר, אבל הכשף עצמו אינו קשור לחומר מסוים. אלא לסגולה האלמנטלית שבו.

אני מעדיף לחשוב שזו יכולת של כשפי אש, ולהתעלם מאווטאר קורה. כמו בהרבה פעמים אחרות...
אגב, כשפי לבה יכולים גם ליצור גלמי לבה: גלמי בזלת שנעים הודות ללבה שבתוכם, ושכשהם נפצעים האויב המסכן סופג לבה רותחת. וזה נראה בטח נורא מגניב... וגם לעשות רעידות אדמה...

חזרה