[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי ת'ור » 04 פברואר 2018, 21:11

הסמסטר נגמר, ואתם יודעים מה זה אומר? שוב יש לי זמן לחותם!
בפרקים הקודמים:
ממלכת גוסאי היא אחת משלוש ממלכות הגנבים החזקות ביותר, והיא ללא ספק הגדולה ביותר עם כמאה וחמישים גנבים. היא שולטת על אזור גדול בדרום-מערב חזית המים, ובמקום לגנוב מתושביו היא גובה מהם דמי 'הגנה'. אך מאחר שגובה דמי ההגנה הוא סביר למדי והם מספקים הגנה אמיתית מגנבים אחרים בתמורה, התושבים לא מתלוננים. הממלכה לא רק ותיקה אלא גם יציבה, והיא הצליחה לעשות את זה בזכות מסורת ארוכת שנים של טיפוח ואימון הגנבים שלה. היא מאמנת אותם בראש ובראשונה למשמעת, והמתאימים מאומנים במיומנויות שימושיות כמו ראיית נגלות ולהטוטנות. יש להם מערכת משומנת של זיהוי וטיפול בבעיות, עם רשת זקיפים שמתריעה עליהן וחוליות גנבים שנשלחות לטפל בהן. יש להם את קודגם, המכשף הביתי שלהם שמכין להם מדמו סכינים לוהטות כל כך שהן חותכות דרך שריון עור כמו דרך חמאה. יש להם את טוארי המבריק, שיודע להכווין את חייליו בדיוק וברוגע, ואת איזום-וואי החזק כעשרה אנשים, ועוד גנבים רבים וטובים. ואף על פי כן, לפני שש שנים נראה היה שאולי היא עומדת ליפול.

לפני שש שנים התחילו פשיטות קטלניות של גנבים רעולי פנים על התחום של ממלכת גוסאי. אלה לא היו אדיוטים ששגו באשליות של גדולה, הם היו יעילים ואלימים והם הכו ונעלמו לפני שגנבי גוסאי יכלו להגיב. אחרי כמה התקפות גנבי גוסאי הצליחו להסתגל ולעצור אותה בכמה מהפעמים, אך קולות של מרמור וחשש עדיין נשמעו כשהתקפת פתע חיסלה את המלך וחצי ממשפחתו.
הזעזוע היה כמעט בלתי נתפס - המלך נרצח בחדרו, ואיתו בנו ואחותו וכמה שומרים, והם התגלו רק שעות אחרי המעשה. אם זו הייתה כל ממלכה אחרת ממלכת גוסאי הייתה יוצאת כולה למתקפת נקמה, אך אז הם לא ידעו מי אחראי או איפה למצוא אותו. תוהו פשה בשורות הגנבים והממלכה כמעט התפרקה. אבל אז תפס את הפיקוד יובד, אחד המפקדים הבכירים, בעזרת אחיו התאום ארבער. הם השליטו סדר בממלכה והחליפו את הזקיפים במארבים, ובהתקפה הבאה הם הצליחו להדוף את הפושטים ואפילו להרוג אחד מהם. ברגע שהפושט נפל שדוד כל האחרים ברחו, עוצרים רק להטיל בקבוקי תבערה על הגופה. גם ההתקפה הבאה שלהם סוכלה, ומאז הגנבים המסתוריים עזבו את ממלכת גוסאי במנוחה ועברו לתקוף ממלכות אחרות. עדיין מתווכחים אם להוסיף את הגנבים האלה לשלוש-עשר ממלכות הגנבים - יש שקוראים להם "ממלכת צוק" - אבל אחרי ההפסד לגוסאי הם נראים מאיימים הרבה פחות.
מאז יובד התחתן עם המלכה האלמנה, ביסס את שלטונו ואפילו הוביל כמה שיפורים בארגון הממלכה. הוא הוכיח את עצמו כמלך מוצלח, ויחד עם ארבער שמשמש לו יועץ הוא מולך ביד רמה. כמובן שלא כולם מרוצים, והסיעה המתנגדת מנסה לעורר חשד במלך. הם מציינים שההתקפות היו מאוד נוחות בשבילו לעלות לשלטון (למרות שהוא היחיד שלקח יוזמה ברגע של כאוס), ושהוא מעולם לא נלחם בעצמו נגד התוקפים (למרות שהוא כן השתתף במארבים, פשוט לא באלה שתפסו את האויב), ושהוא הצטרף לממלכה רק בגיל עשרים ומשהו ולא נולד לתוכה כמוהם, ושהוא וארבער תמיד חולקים כל פצע שהם סופגים. אבל האמת היא שהם פשוט לא רוצים שימלוך בהם תאום. תאומים הם… בעיתיים.

תאומים זהים, לפחות. אצל תאומים לא זהים לרוב אין שום דבר יוצא דופן, למרות שתופעות משונות נפוצות אצלם יותר מאצל אנשים רגילים (למשל, בערך פעם בדור נולדים תאום ותאומה שלאורך ההתבגרות שלהם מתחלפים במינים). אבל המצב של תאומים זהים גרוע יותר, הרבה יותר.
הם כבולים זה לזה בקשר עוצמתי. נגזר עליהם להגיע לאותם מקומות, לעשות את אותם דברים, לסבול מאותו הגורל. אם תאומה אחת מאבדת את רכושה בשריפה, כך יקרה גם לחפציה של השנייה. אם ליבו של תאום נשבר, העולם ידאג שגם מהשני יילקח הדבר היקר לו ביותר. אפילו אם תאום דופק את הבוהן בכיסא זה יקרה גם לשני. ולפעמים תאומים חולקים דברים טובים, לפעמים שניהם מוצאים מטבע על הקרקע או מכירים חבר נאמן - אבל זה נדיר. תאומים חולקים גורל מר כמעט תמיד. קל להיות אומלל באותה דרך, אבל כל רגע מאושר הוא ייחודי ביופיו.
תאומים לרוב מוצאים את עצמם בשולי החברה, חיים מיום ליום, בורחים כמיטב יכולתם משינוי. הם מחפשים יציבות כדי שלפחות לא יהיה גרוע יותר. אם תאומים מתחתנים הם מתחתנים עם זוג תאומים אחר, כי זו הדרך הבטוחה ביותר. אלה חיים מקוללים, חייהם של תאומים, והמוצא היחיד הוא מוות. אלא שלא שניהם חייבים למות.
מגיל מסוים, לרוב מאמצע שנות העשרה (אך לפעמים מוקדם או מאוחר יותר בכמה שנים), אם אחד התאומים מת השני משתחרר. לא רק שהוא לא נהרג כמו תאומו, הוא נעשה חופשי מהקללה - הוא הופך לאדם רגיל, ללא גורל אומלל או מזל רע, ויכול להיות שהם מדמיינים את זה אבל הרבה מהתאומים האלה נשבעים שהעולם מפצה אותם על שנות האומללות. אלה חיים שונים כל כך ממה שהם הכירו שמגוון התגובות גדול כמספר התאומים המשוחררים. יש את אלה שלא מפסיקים לקחת סיכונים, יש את אלה שמפחדים להעז למקרה שהחופש הזה יאבד שוב, יש את אלה שמוצאים שלווה פתאומית - למרות שכולם מרגישים את האשמה, במידה זו או אחרת.
אבל חשוב לא להקדים את המועד. תאום שתאומו מת מוקדם מדי יסבול אפילו יותר מתאום שתאומו חי. המזל הרע מוכפל, הסבל מוכפל, והוא אפילו לא יוכל למות עד שהוא יחיה את מלוא שנות הכאב של שניהם ביחד.


כך שלמען האמת זה די מפתיע שהחיבור היחיד בין המלך יובד לארבער הוא שהם חולקים פצעים. ההצלחה שלהם בלתי נתפסת לתאומים, אבל יותר מזה, הם לא באותו מעמד. הם לא חולקים בהצלחה שלהם. המלך יובד טוען שהם הצליחו לשבור את קללת התאומים, אבל מתנגדיו טוענים שזו הוכחה שמשהו מסריח (גם אם הם לא יכולים לשים את האצבע על מה), ושהמלך יובד היה שתול של ממלכת צוק.
אבל יובד לא היה שתול של ממלכת צוק; הוא *היה* ממלכת צוק.
הפנים מתחת לברדס של כל אחד מהגנבים המסתוריים היה זה של יובד, וארבער הוא לא התאום שלו, הוא רק עוד העתק. בצעירותו יובד גילה את "המשובב נפש" (טקס? חפץ קסום? יצור חי? מי יודע), שפיצל אותו לעשרות העתקים כמו הפנים של אבן חן. כל אחד מהם יכול לפעול בנפרד ונהנה מתודעה נפרדת, אבל ככל שהם קרובים יותר הם נעשים דומים יותר זה לזה - הם מקבלים פצעים שההעתק האחר ספג, ויכולים להרגיש מה שהוא מרגיש. זו הסיבה שהם יכולים להילחם בתיאום כמעט מושלם, והסיבה שהם ברחו ברגע שאחד מהם מת. אם הם היו נשארים לידו הפצע הקטלני היה מתפשט.
יובד מקפידים לשמור על סודם, וממשיכים לנהל את שתי הממלכות שלהם בזהירות כך שלא יהיו ראיות לקשר ביניהן. תוך כדי הם ממשיכים להרחיב את השפעתם וליצור רשת מודיעין ברחבי חזית המים. אך המטרה העיקרית שלהם היא לא כוח לשם כוח אלא כוח לשם ידע, והם תמיד מחפשים את התשובה שנעלמת מהם. בגלל שיובד המקורי לא יושב על כס ממלכת גוסאי, וגם לא פועל עם ההעתקים האחרים בממלכת צוק. הם איבדו את יובד המקורי. אין להם שמץ של מושג איפה הוא.שילוב במשחק:
ממלכת גוסאי והמלך יובד מיועדים לשלב התחלתי עד בינוני במשחק. כמו כל ממלכת גנבים זו הזדמנות לשחקנים להתחיל בדרגים הנמוכים ועם הזמן לעלות בדרגה, לפגוש אתגרים מורכבים יותר ולהתערות בפוליטיקה שבתוך הממלכה ובין הממלכות. האפשרויות הספציפיות לממלכת גוסאי:
* המתנגדים של המלך יובד שוכרים את הדמויות\פוקדים על הדמויות אם הן חלק מהממלכה לחקור אותו ולמצוא עליו לכלוך.
* התומכים של המלך יובד עושים אותו דבר, רק שהם רוצים לכלוך על המתנגדים.
* החבורה מגלה פרט מחשיד על המלך יובד: הוא שולח אותן למשימה לא מובנת, הן רואות אינטרקציה חשודה בינו לבין 'ארבער', או מגלות שהוא מנסה להיפטר ממידע מסוים שעלול להוביל לחשיפתו (כמו מידע על "המשובב נפש", על פגישות חשאיות בין 'ארבער' לדמויות רעולות פנים, או הזהות של המשפחה של יובד).
* אם הן חברות בממלכה אחרת, גנבי ממלכת צוק יכולים לתקוף אותן. או שהן סתם באזור כשהתקפה כזו מתרחשת.
* הדמויות מוצאות את אחד הבסיסים של ממלכת צוק.

תאומים יכולים להיות כר פורה לכל מיני דמויות. זוגות תאומים אומללים, תאומים שמסרבים להיכנע, תאומים לשעבר (משוחררים ומקוללים כפליים), המשפחה של תאומים, ועוד ועוד. רוב התאומים נולדים בחזית המים, אבל חלקם נולדים לבעלי האמצעים בעיר הצבעים ולפעמים אפילו יש תאומים בקרב האצולה. הקשר המורכב בין תאומים יכול להוביל ליחסים מורכבים, עם הרבה כעס, רגשות אשם, פחד, יאוש, נחישות, וכאב. להיות תאום זה מצב שאין לו פתרון פשוט, ומתסבוכות כאלה אפשר להוציא קונפליקטים נהדרים.
ולא לשכוח תאומים לא זהים, שיכולים להיות מהנים רק מהאמונות הטפלות שילוו אותם.

-------------
מקווה שלא עמוס מדי, רציתי להכניס גם את הקטע על תאומים וגם לסגור את הקטע על יובד.
הארות, הערות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.

נ.ב. כן, יכול להיות ש"המשובב נפש" גרם לגברת נאבן. או שלא. זה פתוח בכוונה, "המשובב נפש" הוא רק עוד אפשרות.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 04 פברואר 2018, 21:28

תמונה
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
Hell lord
הודעות: 3764
הצטרף: 15 דצמבר 2015, 15:14
תשובות: 3
מיקום: לימודים

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי Hell lord » 04 פברואר 2018, 22:01

מגניב :)
אבל מה עם יובד המקורי?
I am no nightmare, nightmares fear me
thewolf
הודעות: 377
הצטרף: 01 מרץ 2017, 20:27

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי thewolf » 04 פברואר 2018, 22:05

נחמד, הייתי רוצה לקרוא עוד על בעיות התאומים בחותם, ממלכת גוסאי לא הייתה כל-כך מובנת בעיני, היה עדיך עם היית ישר מסביר על יובד והתאומים, יובד המקורי זה נראה לי המלך.
נ"ב המלך בעל שני הכתרים כאן זה יובד שכאילו יש לו שני כתרים כי יש לו הרבה העתקים?.
Hell lord
הודעות: 3764
הצטרף: 15 דצמבר 2015, 15:14
תשובות: 3
מיקום: לימודים

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי Hell lord » 04 פברואר 2018, 22:26

יובד המקורי אבד... זה משהו שנרשם במפורש, והייתי שמח לעוד הרחבה על זה.
לדעתי דווקא לא הייתי מבין את כל זה בלי ממלכת גוסאי, ואכן מעניין ללמוד על בעיות תאומים
I am no nightmare, nightmares fear me
הלדין
הודעות: 3641
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי הלדין » 05 פברואר 2018, 00:14

כל עניין התאומים הזהים מאד מזכיר אמונות תפלות יפניות (ועד כמה שהבנתי, כאלה הרווחות בכל המזרח הרחוק.) שרואות בתאומים זהים משהו לא בדיוק טבעי. אני מניח שזה עולה בקנה מידה עם גוסאי ("עולם" ביפנית) שנשמעת די מגניבה כשלעצמה. בכל מקרה, תחת איזו מסגרת כל עניין הלא תאומים הזה נופל - כישוף בוץ או חישול פסוקים? והאם יש השלכות לשכפול מאגי של בני אדם (במציאות השיבוט
בדרך כלל בן הגיל הפיסי של המקור שממנו שובט לפחות מבחינת איכות הדנ"א.) שאדם חד עין יכול להבחין בהם?
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4217
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי tkhag1 » 05 פברואר 2018, 10:17

נחמד.
אגב מה קורה אם תאום אחד הופך לילד ערפל? היו מקרים של ילדי ערפל תאומים או שאחד מילדי הערפל הופיע מול ילד זהה במראה ואמר שהוא תאום שלו?
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי ת'ור » 05 פברואר 2018, 14:45

תודה על התגובות!

מיקומו של יובד המקורי לא ידוע, זה בדיוק מה שההעתקים שלו מנסים לגלות (ובמילים אחרות: זה קרס עלילה אם הדמויות יגיעו למקום הזה).

הזאב: מה לא היה מובן בממלכת גוסאי?

הלדין: כישוף בוץ וחישול פסוקים הם רק תת-מערכות בתוך מכלול גדול בהרבה של קסמים ותופעות על טבעיות. תת-מערכות גדולות וחשובות, אבל עדיין רק חלק מתמונה גדולה יותר. תופעות שונות לעיתים קרובות עובדות לפי עקרונות דומים אבל רובן לא "נופלות בתוך מסגרת", הן פשוט היבטים נוספים של החוקים שבבסיס העולם.
תמיד יש השלכות לשכפול של בן אדם, תלוי בשיטה בה אתה משתמש. שכפול בעזרת כישוף בוץ יהיה לא יציב וישאב כוח מחשכה ורטיבות; שכפול בעזרת "המשובב נפש" שומר על קשר תלוי קרבה בין העותקים השונים; שכפול בעזרת הקסם של הלשכה הוא לרוב זמני, והכפילים הם בני אדם נפרדים - מעין ממוצע בין מפעיל הקסם לנשמה שהוא שואל; ושכפול בעזרת משהו כמו מנורת עקלתון הוא רעיון רע שלרוב מסתיים בהתאבדויות ואנשים מתפוצצים.
נ.ב. למה אתה מתכוון ב"שיבוט במציאות"? אף פעם לא שיבטו בני אדם.
נ.ב.ב. איפה ראית ש"גוסאי" זה "עולם" ביפנית? זה לא נכון, עד כמה שידוע לי.

טקהאג: מעולם לא קרה (=אף אחד לא זוכר מקרה כזה). זה אפשרי תיאורטית, אבל איך זה יעבוד? מי יודע.
למרות שאולי יופיעו תאומי ערפל, זוג תאומים שיטענו ששניהם נחטפו ועכשיו הם חוזרים למשפחה שלהם. זה הרבה יותר סביר.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4217
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי tkhag1 » 05 פברואר 2018, 14:56

אז מעולם לא היה מקרה שילד ערפל טען שילד רגיל הוא התאום שלו? אז לפי זה קשרי תאומים מחזיקים גם בערפל (חלוקת הגורל), מה שאומר שהתהליך ההתחלתי של הערפל או כולו לא חזק יותר מקשר התאומים (או לחילופין שפשוט בכול המקרים התאומים יצאו ביחד לערפל).
כמובן שכול זה בהנחה שהם באמת ילדים רגילים.
נ.ב. כמה שכיחים תאומים בחותם? כמה אחוז מהם זהים וכמה לא זהים?
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי ת'ור » 05 פברואר 2018, 20:36

אני חושב שאתה קצת קופץ למסקנות. בערך שני אחוז מהאוכלוסיה בחותם הם תאומים זהים, מתוכם אחוז גבוה ימותו בשנים הראשונות לחייהם. ובהנחה שילדי ערפל הם אכן ילדים חטופים כנראה מדובר באחוזים בודדים בשנה, ולפי ילדי הערפל רק מעטים מאוד מצליחים לברוח (בא נגיד שגם זה אחוזים בודדים), אז הסיכוי שתאום יחזור מהערפל הוא באזור ה-1 ל-100,000 (פלוס מינוס). ואם נוסיף את חוסר הסבירות שרק תאום אחד יחטף זה כנראה קרוב יותר ל-1 למליון. ובחותם יש רק תיעוד בסיסי ביותר ומאוד לא מקיף של פרטים כאלה, אז זה לא מפתיע שמעולם לא שמעו על מקרה כזה. אולי זה קרה, אולי לא. בכל מקרה לא כדאי להסתמך על הנתון הזה יותר מדי.
הלדין
הודעות: 3641
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי הלדין » 05 פברואר 2018, 21:00

נ.ב. למה אתה מתכוון ב"שיבוט במציאות"? אף פעם לא שיבטו בני אדם
אלה התוצאות שעלו משיבוט כבשה, למען האמת. הייתי צריך להיות יותר ברור.
נ.ב.ב. איפה ראית ש"גוסאי" זה "עולם" ביפנית? זה לא נכון, עד כמה שידוע לי.
ערכתי בירור ואין לי מושג איך הגיעה אליי המשמעות הזו. בכל מקרה, למילה יש צליל מאד יפני...
yds
הודעות: 3641
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

[שו"ש 49] על גנבים, אויבים, תאומים ולא-תאומים

שליחה על ידי yds » 08 פברואר 2018, 06:17

מגניב! רק לי זה מזכיר את אוזו ומוזו מכפר קקרוזו?
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה