• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נקמת הדרואיד-פרק אחד.

התחלתי הרבה סיפורים שלא המשיכו מעבר לפרק אחד אבל את האחד הזה אני מבטיח לעצמי שאגמור תוך שבועיים, נראה לי שאחרי שאגמור את זה אני אמשיך את "המדריך".
____________________________________________________________________________________________________

פרק 1
"תידחפו אותם אחורה! על תיתנו להם לעבור את השערים!" ז'אן צרחה בעודה מתיחה את המגן שלה בזאב האימים שהסער לכיוונה ועורפת את ראשו בחרבה, מסביבה לחומי העיר נאבקו בחיות היער בכניסה הדרומית לעיר, השערים היו מנופצים ודוב ענק שכב מת לידם, הוא הצליח לשבור את השערים אך חצי המגנים גזלו את חייו. שליח רץ לעברה מתוך העיר בעודו חומק מגברים וחיות נאבקים "איפה ליאנה?" היא נהמה בעודה הודפת סאטיר חמוש בחנית "ליאנה הודפת את הדריאדות בשער הצפוני ונראה שהן הצליחו להקים את העצים לחיים! כדי שנשלח תגבורת?" ז'אן חייכה "אין צורך ליאנה מתמחה בלחשי אש..." קול פיצוץ עוצמתי קטע אותה באמצע המשפט ועשן התחיל לעלות מצפון לעיר "נראה לי שאנחנו נקבל תגבורת מהשער הצפוני בקרוב..." זא'ן אמרה בעודה הודפת בהיסח הדעת קנטאור שנראה מתוסכל ביותר...

כעבור שלוש שעות הקרב נגמר ויצורי היער נסוגו ואנשי העיר עבדו על תיקון השערים. ז'אן התחילה לנקות אש שיערה השחור הארוך מדם וצימצה את עיניה החומות כנגד השקיעה, לאינה כהרגלה עמדה עם הגב לשמש השוקעת כדי להדגיש את השיער והעיניים האדומות שלה, זא'ן נאנחה, ההרגלים הדרמטים של "רקדנית האש" עיצבנו אותה לעיתים קרובות "ג'ון כבר חזר?" לאינה שאלה בעודה בוכנת במבט לא מרוצה את זא'ן מכף רגל ועד ראש, בניגוד לליאנה שהתלבשה בגלימות קוסמים אדומות שנועדו להדגיש את גופה הנשי זא'ן העדיפה ללבוש שריון אפור כהה ופשוט "הוא עוד לא חזרה מהסיור, ותפסיקי להסתכל עלי ככה או שאני אנקר לך את העיניים" לאינה גיחחה "את יודעת שהאיום הזה לא ממש מרשים כשזו הפעם השלישית ביום נכון?" זא'ן קיללה "אין פלא שקיבלת את הכינוי 'סיוט הפלדה'" ליאנה ציחקקה בעוד ז'אן מסמיקה קלות, היא שנאה את הכינוי הזה. "אולי תפסיקי להציק לה?" ליאנה קפצה בהפתעה כשג'ון הופיעה לידה משום מקום "לא זה... אנחנו רק צחקנו קצת..." לאינה גימגמה והסמיקה קלות, זא'ן כבשה חיוך קטן, לאינה תמיד הצליחה לסובב את רוב הגברים על האצבע הקטנה אך משום מה ג'ון היה חסין לקסמה האישי ונראה כאילו הוא לא שם לב עליה,זא'ן תהתה אם ג'ון באמת לא רואה שהוא מקבל יחס שונה הלאינה או שהוא פשוט נהנה להשתעשע בה. שריון העור הלבן של ג'ון היה מחוסה בחתכים בשיער החום הקצר שלו היו כמה עלים ומהפגיון הקצר שלו נטף דם אך עיינו השחורות היו רגועות כמו תמיד, "ז'אן יש לי חדשות רעות" ג'ון אמר "אלדוריוס הוא זה שעומד מאחורי ההתקפות של שוכני היער" ז'אן נאנחה המידע של "צעד הערפל" היה הדרך כלל נכון, ליאנה שאלה "אז איך אנחנו עומדים להביס את 'לחישת היער?" "אל תקראי לו כך" ג'ון אמר והבזק נדיר של כעס אלה לעינו "הוא צודק" זא'ן אמרה "הוא עדין חבר שלנו ולכול הפחות אנחנו צריכים לקרוא לו בשמו", שתיקה מתוחה ירדה על השלישיה בעודם נזכרים בלפני כמה ימים כאשר הגיעו לעיר הזו כארבעה...

העולם נשמע מעניין, אבל הסיפור מאוד לא אפוי.

יש שני בלוקים של טקסט, שדי מרתיעים. שגיאות הכתיב רבות מדי, אין מספיק סימני פיסוק ולכן גם המשפטים ארוכים מאוד. המעבר בין הקרב, שפשוט נזרק עלינו על ההתחלה בלי שנבין מי ומה, לקטע שאחריו היה חד מאוד ובוסרי. אין בפרק ממש עלילה, משהו שימשוך אותי להמשיך לקרוא את הסיפור-יש שתי סצנות: קרב שמתואר בצורה לא טובה מאוד, ואז קוסמת בבגדי מסיבה (שום חץ אקראי לא הרג אותה?) שצוחקת על הבחורה האנדרדוג, ופתאום בא חתיך בבגדים לבנים ו''מציל'' אותה...

יש לך פוטנציאל, אבל בשיא הכנות-אתה בטוח שאתה מוכן לכתיבת ספר? שלא כדאי לך לחכות קצת, לכתוב סיפורים קצרים, להתאמן?

יש לי חיבה לסיפורים שלא מובנים לחלוטין בפרק הראשון ודורשים ממך לחכות עוד פרק כדי להבין את כול התמונה.
וניסיתי ליצור אווירה של חבורת הרפתקנים ותיקה אבל די נכשלתי בזה... הריב היה אמור להיות ברוח טובה יחסית אבל נראה שזה נתן את הרושם הלא נכון.
ויצאה לי לכתוב סיפורים טובים יחסית בעבר אבל אני קצת חלוד.
ולמרבה הצער כל מה שניסיתי לא עזר להיפטר משגיאות הכתיב שלי.
ואין לי ממש נסיון בכתיבת דמויות נשיות כך שזה באמת יצא די גרוע...
אני ממש לא מרוצה מהסיפור הזה ונראה לי שאשכתב אותו.

tkhag1 אמר/ה:
[post]692200[/post] יש לי חיבה לסיפורים שלא מובנים לחלוטין בפרק הראשון ודורשים ממך לחכות עוד פרק כדי להבין את כול התמונה.
גם אני אוהב את זה, אבל... במצבו הנוכחי, הפרק הזה לא ממש מושך אותי להישאר. גם הצגת העולם הייתה לא טובה, אם כי אני זוכר כמה אני הייתי נוראי בזה...

הפרק לא משהו. אני חושב שמבחינה כתיבה ויזואלית, יש לך פוטנציאל אבל אתה צריך לעבוד עליו. הבנתי שהייתה לך תמונה ברורה מאד של הדמויות אבל חסרה תמונה ברורה של הסביבה שבה הן פועלות. היות וזה סיפור מלחמה, אולי תראה את הגיבורים משוטטים בשדה הקרב אחרי שהאויב נסוג זמנית כדי להמחיש את האיום. אין לך בעיה עם כתיבה ויזואלית כך שהסצנה אמורה לזרום לך. ברמה הטכנית, אחרי כל שורת דיאלוג תרד שורה. זה יעשה את הכתיבה ברורה יותר.

חזרה