• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Fullmetal Alchemist ו-FMAB

Nextorl אמר/ה:
The oldman אמר/ה:
[post]691318[/post] מסקרן, לא ראיתי את FMA, אם זו סדרה שמזכירים אותה בנשימה אחת עם אווטאר, אולי הגיע הזמן לשנות את המצב הזה.
אם ככה, אני ממליץ לך לראות את 20 הפרקים הראשונים מהסדרה המקורית של 2003, ואז להמשיך לbrotherhood. אני מניח שאין לך זמן לראות את שתי הסדרות, והסדרה השנייה מניחה שראית את הקודמת משום מה. אז כדאי לראות את המקורית עד המקום בו שתי הסדרות מתפצלות.
ת'ור אמר/ה:
[post]691362[/post] לגבי FMA, אני דווקא הייתי ממליץ על פרקים 1-3, אז 9, ואז 5-7 של הסדרה מ-2003 ואז להתחיל מחדש עם FMA: brotherhood. ככה אתה מדלג על הפילר של הסדרה הראשונה, רואה את הפרקים בערך בסדר של המנגה ומקבל מספיק רקע בשביל brotherhood.

דווקא ממליץ לראות את כל 2003 ורק אז את brotherhood, כי זו עלילה שונה לחלוטין, וFMAB מניחים שראית את 2003.
כמו גם ששתי הסדרות מצויינות, פשוט fmab טובה יותר.

נ.ב: לכל אחת מהסדרות brotherhood ו2003 יש סרט שהוציאו בסוף הסדרה.
ל2003 יש את conqueror of shamballa, שאף על פי שאינו יצירת מופת, סוגר את רוב הקצוות הפתוחים (ויש הרבה כאלה) מהסדרה.

לFMAB יש את the sacred star of milos. הסרט פשוט זוועה. הוא גם גרוע, וגם מתרחש לפני סוף הסדרה, מה שאומר שהוא לא סוגר שום דבר, וגם בFMAB יש לא מעט קצוות פתוחים

דווקא conqueror of shamballa לדעתי היה די זוועה גם כן. הוא אמנם סוגר קצוות פתוחים, אבל הוא סוגר אותם בצורה מאוד גרועה. הוא גם מוסיף לעולם אלמנטים שלא היו בסדרה המקורית או משנה חלק מהם בצורה שמצריכה הסבר -
לדוגמה היכולת החדשה של אלפונז להשאיר חלקים מהנשמה שלו בשריונות כדי לשלוט בהם מרחוק,
או העובדה ש"יצורי השער" נדבקים למי שעובר בשער מהעולם שלנו לאמסטריס והופכים אותו באקראי או לזומבי או למפלצת עם שליטה באלכימיה, אבל לא למי שעובר מהעולם של אמסטריס לעולם שלנו. זה לא מסתדר לא עם מה שאנחנו יודעים על נשמות בעולם של FMA, לא עם מה שאנחנו יודעים על מקור הכוח של אלכימיה בסדרה מ-2003 ולא עם מה שאנחנו יודעים על שער האמת.

אני מסכים, אבל לדעתי זה עדיף על פני לא להוציא את הספר בכלל ולהשאיר את הסדרה עם כל הקצוות הפתוחים.

ואז תשווה את זה לthe sacred star of milos. אני מאמין שזה אחד מהסרטים הבודדים שאני באמת לא אוהב.

FMAB היא הסדרה האהובה עלי, לא ראיתי את FMA מ-2003 ולא היה חסר לי שום דבר ממנה. בטח שלא היו שום חורים שמצריכים היכרות איתה כדי להבין את FMAB. אז אם כבר כולם מסכימים ש-FMAB טובה יותר אני ממליץ לראות רק אותה.

הבעיה העיקרית היא שבFMA בהתחלה יש קטע בעיירת מכרות, שנהיה חשוב קרוב-לסוף של בראדרהוד.

ת'ור- אתה כנראה צודק בסדר הצפייה שלך, אף פעם לא בדקתי פרקים ספציפיים וזה.

הל- אני לא מסכים שsacred star of milos הוא זוועה, בסופו של דבר הוא מראה לנו נקודת מבט שונה על אבן החכמים, שזה נחמד. הוא לא מוסיף, הוא לא מפתח את הדמויות, וזה בסדר גמור כי הוא לא חלק מהעלילה אלא סתם סרט צד.
conquerors of shamballa לעומת זאת... יאק. שנאתי את הסרט הזה. הוא הרס את הסיום הפתוח הנהדר של FMA (שגרם לי לבכות אגב), ולא היה הגיוני במיוחד. דפק הרבה דברים.

ההמלצה שלי מבוססת גם על זה שFMA פשוט מתחילה יותר טוב מFMAB, מבחינת הפרקים הראשונים ואיך שהיא מציגה דמויות (ספציפית מאסטנג ומייז היוז).
שני הפרקים הראשונים של FMA הם מופת של הצגת עולם ודמויות ועלילה ובFMAB החליפו את זה בפרק ההוא על אלכימאי הקרח. שהוא די סבבה, תכלס, אבל פשוט לא אותה רמה. הוא גם עושה עבודה בינונית כהיכרות ראשונה עם היוז ומאסטנג (שהוצגו נהדר בFMA, במיוחד בפרק הרכבת).
אז כדי להכיר את הדמויות אני ממליץ לראות את הפרקים האלה מFMA, ואם כבר אפשר לראות גם את הפרק של יוזוול ולבלות יותר זמן עם נינה, אבל לדלג על הפילרים הבינוניים מינוס. ואם רוצים אפשר לראות את שאר הסדרה של 2003 אחרי FMAB - עוד FMA זה תמיד טוב - אבל הייתי מחכה עם זה ולא מתחיל עם זה.

אני לא ראיתי את הסדרה של 2003, אבל מתתי על fmab: אחת הסדרות (אם לא הטובה ביותר) שראיתי אי פעם. היא מעולה, לא היה חסר לי ידע, ונהנתי ממנה מאוד.

Nextorl אמר/ה:
[post]691456[/post] הבעיה העיקרית היא שבFMA בהתחלה יש קטע בעיירת מכרות, שנהיה חשוב קרוב-לסוף של בראדרהוד.
גם כשהוא נהיה חשוב, אז הוא לא ממש חשוב... ובאחד הפרקים הראשונים מזכירים את הקטע הזה, כזה "דרך אגב, היה איזה מישהו שאדוארד ואלפונס סגרו לו את המכרות כי הוא היה מושחת," וזהו שוכחים מזה.

המלצה אישית שלי - כשאתם גומרים את הסדרה, תראו מחדש את הפרקים הראשונים. משתי סיבות:
- הסדרה בנויה כמו ספר בלשים טוב, עם המון רמזים לדברים בהמשך. כשאתם יודעים מה הולך לקרות, זה גורם לפרקים כמו הראשון, עם אלכימאי הקרח, להיראות הרבה יותר עמוקים וטובים.
- סוף כל סוף תבינו מה נסגר עם שיר הפתיחה הראשון, ומי כל הבלונדינים שהם לא אדוארד.
אני מתכוון להוהנהיים, ולקטעים מסיפור הרקע של הוהנהיים שמשום-מה נתקעו בשיר הפתיחה הראשון.

Dragonitzan - או שפשוט נצפה בשיר הפתיחה הראשון כי הוא מדהים
ולא ככה מסיימים עם זה... בהמשך האחד שסוגרים לו את המכרות הוא דמות חשובה
(אותו האחד שהסגיר את סקאר לבריונים כשסקאר נפצע, או שמחלץ אותם מהקרב עם pride באוטו)

Nextorl - מה? אשמח לדעת מה אהבת בסיום של fma
(הצילו! הוא מת! אקריב את חיי עבורו והוא יחיה! - הצילו! הוא הקריב את חייו עבורי! אקריב את עצמי והוא יחיה! - וכך הלאה וכך הלאה, עד שבסופו של דבר נמאס ואד נזרק לעולם שלנו)
לגבי הכוכב הקדוש של מילוס - אשמח לדעת איזו נקודת מבט נוספת יש? היא הופכת אנשים למרושעים כי הם רוצים אותה? זה לא חדש במיוחד...

ת'ור - וזו בדיוק הסיבה שצריך לצפות בסדרה של 2003, כי זה עוזר להבין את הקשר עם נינה
(שבfmab קורה "אז יש את הילדה והכלב והאבא ופוף! השניים הופכים אחד")
והקשר עם היוז
(שבfmab קורה "יש איש נחמד ואז מגלה סוד ואז envy...")

ויש בסדרה המקורית את הפרק של הדו קרב בין מוסטנג לאד, שהוא יצירת מופת אמיתית.

קודם כל, כל מי שכותב ספוילרים משמעותיים (במיוחד הל לורד, אל תהרוס את טאקר!), כדאי לשים בספוילר. זה בכל זאת עץ גם למי שלא ראה את הסדרה.

הל לורד - כן, אז רואים את פרקים 5-7 ומקבלים מספיק הקשר בשביל להעשיר את FMAB. שאר הפרקים לא באמת נחוצים או מוסיפים על מה שFMAB כבר מראה, וחלקם הגדול פילר מיותר למדי. גם מוסטנג נגד אד היה די סתמי, לדעתי.

שימו לב ש-FMA היא לא באמת "המקורית", המקור זה הקומיקס הקוראני והוא דווקא תואם ל-FMAB. הבעיה היתה שהוציאו את הסדרה FMA לפני ששהכותב סיים להוציא את הקומיקס, אז בנקודה מסויימת הם פשוט התחילו להמציא דברים שונים (כמו שקורה היום עם משחקי הכס).

למען האמת, המנגקה (הכותבת/ציירת) ביקשה מהיוצרים של הסדרה המקורית לעבור לעלילה מקורית כי היא ידעה שהיא לא תסיים בזמן. הם לא עשו את זה על דעת עצמם.

הל- זה פשוט נתן נקודת מבט מעניינת ושונה, על דת (+-) שמבוססת על האבן.

מבחינת הסיום- הוא היה יפהפה לדעתי, והסצנה עם אד ברכבת גרמה לי לבכות.

ת'ור אמר/ה:
ההמלצה שלי מבוססת גם על זה שFMA פשוט מתחילה יותר טוב מFMAB, מבחינת הפרקים הראשונים ואיך שהיא מציגה דמויות (ספציפית מאסטנג ומייז היוז).
שני הפרקים הראשונים של FMA הם מופת של הצגת עולם ודמויות ועלילה ובFMAB החליפו את זה בפרק ההוא על אלכימאי הקרח. שהוא די סבבה, תכלס, אבל פשוט לא אותה רמה. הוא גם עושה עבודה בינונית כהיכרות ראשונה עם היוז ומאסטנג (שהוצגו נהדר בFMA, במיוחד בפרק הרכבת).
אז כדי להכיר את הדמויות אני ממליץ לראות את הפרקים האלה מFMA, ואם כבר אפשר לראות גם את הפרק של יוזוול ולבלות יותר זמן עם נינה, אבל לדלג על הפילרים הבינוניים מינוס. ואם רוצים אפשר לראות את שאר הסדרה של 2003 אחרי FMAB - עוד FMA זה תמיד טוב - אבל הייתי מחכה עם זה ולא מתחיל עם זה.
מסכים לחלוטין, ומוסיף שהפרק הראשון של Brotherhood אמנם מניח יסודות לסוג של אלכימיה שמופיע במקור רק באמצע הסדרה, אבל הוא גם מכניס וואחד ספוילר בסוף הפרק וגם לא מסתדר עם הדמות של הנבל התורן
למה לאייזיק יש אבן חכמים קטנה שהוא משתמש בה כדי להפעיל את האלכימיה הצ'ינגית ולהקפיא את עיר הבירה? הרי הוא פועל נגד ההומנקולי! מאיפה הוא השיג אותה? איך הם ידעו שיש לו אותה אם לא מהם?

Aviad Sar-shalom אמר/ה:
שימו לב ש-FMA היא לא באמת "המקורית", המקור זה הקומיקס הקוראני והוא דווקא תואם ל-FMAB. הבעיה היתה שהוציאו את הסדרה FMA לפני ששהכותב סיים להוציא את הקומיקס, אז בנקודה מסויימת הם פשוט התחילו להמציא דברים שונים (כמו שקורה היום עם משחקי הכס).
המאנגה המקורית יפנית, הכותבת והמאיירת היא... ובכן, כותבת ומאיירת, וכמו שנקסטורל אמר העלילה המקורית נעשתה על פי בקשתה. וגם brotherhood מחפפת מאוד בפרקים הראשונים בהצגת הדמויות, כי היא מניחה שאתה מכיר אותן כבר.

הל - אני יודע על מה אתה מדבר. וזה ברור לי. מה שאמרתי שהזכירו את זה לפני שזה הפך להיות חשוב (וכשזה חשוב ביחס בינהם אז סיפרו יותר בפירוט את הסיפור).

ועם נינה...
אני מסכים שלא הרחיבו עליה, אבל הם הכירו אותה הרבה זמן [מבחינתנו פרק, מבחינתם ימים] וזה ברור למה זה עצוב להם.

ועוד שאלה: מה ההומונקולוס המועדף עליכם?

בספוילרים בבקשה.
קינג בראדלי. הוא מגניב, הוא מעניין, והוא מצליח להיות אחת הדמויות המסקרנות יותר בסדרה עם מעט מאוד פיתוח דמות. היחסים שלו עם אשתו נהדרים ועדינים ומוסיפים לו המון.
ומצד שני, הוא גם אולי ההומונוקלוס הכי מסוכן. עם כל הכבוד לצללים חיים, טפרים מתארכים ושינוי צורה, אף אחד מהם לא היה קשה להרוג כמו אדם עם חרב שיודע מה לעשות.

או בראדלי, כי הוא ההומונקולוס הכי עמוק לדעתי, או גלאטוני, כי פשוט אי אפשר לא לאהוב אותו, או גריד - ההומונקולוס היחיד שיש לו דברים כמו חילוקי דעות עם הגוף המארח שלו והיחיד שפונה נגד האבא שלהם.

או הוהנהיים, אם מחשיבים אותו הומונקולוס - אחרי הכל, גם הוא בן אדם שהחדירו לו אבן חכמים.

אגב, פתאום קלטתי כמה משעשע זה שבמשך כל הדיון של אתמול לבשתי סוושרט של FMA.

בכל מקרה, ההומונוקולוס האהוב עלי...
אני מתלבט בין Envy, לבין Pride (ואני מדבר על בראדרהוד אגב). מצד אחד, קנאה היה מדהים. דמות נהדרת. האמת, במחשבה שנייה גם greed מדהים. לעזאזל.

מבחינת envy, הוא הרג את יוגס. וזה חתיכת חסרון, אבל הוא עשה את זה כי הוא קינא. לו לא היה כלום, בעוד ליוגס היה הכל. משפחה,
חברים, הכל. וזה.. מאוד מתאים לדמות. הפיתוח שלו גם היה נהדר.

pride של בראדרהוד היה נהדר גם. הסיפור שלו היה נהדר, והדרך בה הציגו אותו לאט לאט. וגם הסוף שלו, היה ממש מתוק ונחמד.
אהבתי אותו.

אבל למעשן האמת, greed. מערכת היחסים של גריד ולינג-יאו הייתה נהדרת, וכן. הוא לגמרי ההומונקולוס האהוב עלי. מאה אחוז.

The nerubian
מהמרד של אישבאלה, שם נתנו לכל האלכימאים אבני חכמים כדי לבצע את הטבח.

בהקשר להומונוקולוסים
אני ממש אוהב את pride של fmab, בגלל שזה בא לי ממש בהפתעה אחרי fma. (לפרוטוקול, אני חושב שזה שבראדלי היה pride היה הרבה יותר מתאים, ושאם פרייד היה wrath זה היה הרבה יותר מתאים)

בלי ספק גריד היה מצויין, בעיקר בזכות היחסים שלו עם לינג, שהוא אחת הדמויות הטובות לטעמי בסדרה.

מאותן הסיבות של נקסטורל גם envy.

וגלוטוני, אבל רק כי הוא מדהים.

חזרה