ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

אז ראיתי את מלחמת הכוכבים 8

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 24 דצמבר 2017, 23:34

אני מפסיק עם הספוילרים - אני משער שמי הגיע עד לכאן כבר הבין שאנחנו מדברים על הסרט.
- בקשר לקיילו רן, הוא פשוט לא נבל טוב כמו דארת' ויידר, דארת' סידיוס ואפילו לא סנוק שלמעשה הפך לנבל די טוב. וסרט טוב דורש נבל טוב. הוא יותר פארודיה על הנבל, נתון להתקפי זעם ולמעשים לא הגיוניים. וגם השחקן לא משהו. לכן הוא נבל לא טוב. ההתייחסות שלי היא פחות לכך האם זה הגיוני שהוא ישתלט על המסדר הראשון.
- בקשר לחיסול הרפובליקה, לפחות בפריקוולים זה היה מהלך פוליטי מתוחכם, שאפילו בסרט הרביעי לא נגמר למעשה מכיוון שהקיסר עדיין עוסק בפוליטיקה ולא שליט בלתי מעורער. כאן לעומת זאת המסדר הראשון פשוט מחק את הרפובליקה, בלי שום תחכום כמו פקודה 66 אלא עם ירייה.
- לא חשבתי על הבידול בין אבירי הרן לבין המסדר הראשון. אבל בפועל אני לא חושב שראינו אותם עד כה.
- בקשר למוות של לוק, קראתי במקום אחר שהוא לא "מת" אלא יותר הפך לאחד עם הכוח, כמו יודה או אובי-וואן. מעין התעלות. אני רק מקווה שהוא לא יתחיל לירות ברקים כמו יודה - מסכים עם מי שאמר שזה לא טיפוסי ל"רוחות" בעולם.
- בנוגע למוות של סנוק, עוד פרשנות שקראתי היא שהוא רצה שקיילו רן יהרוג אותו, מה שסנוק אומר לו זה די דו-משמעי. אני באמת מקווה, כי סנוק דווקא הפך לנבל מצויין בעיניי במחצית הראשונה של הסרט, ומוזר לראות אותו נעלם סתם כך.

נ.ב. המפקד, להרוס את כוכב המוות זה פעולה צבאית לכל דבר ועניין. אבל בעולם שכל אחד צועק על פייק-ניוז, זה כנראה נראה הגיוני למישהו לקרוא לזה פעולת טרור. אם כבר כוכב המוות הוא זה שמחסל פלנטה שלמה כצעד עונשין קולקטיבי...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 24 דצמבר 2017, 23:51

מסכים שקיילו נורא, כבר שמעתי הרבה גישות שבסרט הבא נראה אותו כדמות הטובה ואת רי כרעה, אבל אני כבר לא יודע מה לצפות, יש לו קונפליקט, אבל הוא חסר משמעות אם אין שינוי או משהו בו.

חיסול הרפבולקיה היה חמש דקות בסרט הקודם, הם השתמשו בנשק שלהם (כוכב המוות פי מליון!!!! או איך שלא קראו לו) והרסו את כל הכוכבים שהרפבולקיה שלטה בהם,כנראה יש משטר הפחדה וכולם מפחדים לגורל דומה.

אני חושש שלא באמת נראה את אבירי ר'אן, שמעתי טענה שזה היה החברה בשריון האדום שהגנו על סנוק... אבל הם כבר היו אומרים להופיע ולהיות בעלי משמעות. כנראה הם נחתכו מהעלילה הראשית ונראה אותם באחת מסדרות האנימציה שיחליפו את "מורדים".

כן, לוק הפך לרוח כוח כמו חלק מהג'די לפניו... זה אומר שנראה/נשמע אותו בסרט הבא בוודאות. דיסני לא שיימו לחלוב אותו.

במחשבה נוספת, בהתאם לרוח "דיסני" הם בהחלט יכולים להוציא סדרת אנימציה נוספת (לא שמלחמת המשובטים ומורדים אלה סדרות גרועות, למעשה הן די מוצלחות לדעתי) או להרחיב בספרים (אם הם לא הרחיבו כבר) אבל חבל שזו הדרך שהם עושים את זה.

אגב, עוד מישהו ראה את העצומה שקוראת להעיף את הסרט הזה מהקנון ?
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
Aviad Sar-shalom

שליחה על ידי Aviad Sar-shalom » 25 דצמבר 2017, 14:52

לא מבין למה אנשים יוצאים על קיילו רן דווקא עכשיו. בסרט הקודם הוא היה די עלוב (הנקודה החלשה של הסרט בלי שום ספק), אבל בסרט הזה דווקא עשו ממנו דמות ממש מעניינת! הוא אחת הדמויות היחידות שאשכרה יש להן עלילה, התפתחות ואופי.
מה שכן, מסכים שכנבל ראשי לסדרה הוא לא מספק. סנוק יחסר לי. #WeMissYouSnoke #שלוםחבר
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 25 דצמבר 2017, 21:37

להרוס את כוכב המוות זו פעולה חוקית לפי כל דיני המלחמה, אבל המם זה שמתאר את לוק סקייווקר כג'האדיסט פשוט נראה לי משעשע.

וקיילו רן הוא ילד אימו לגמרי: "חלמתי שאנחנו מחזיקים ידיים, אז זה אומר שאת עכשיו חברה שלי".
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 27 דצמבר 2017, 10:39

דווקא נהניתי מהסרט מאוד. יש לי תחושה שהרבה מהזעם על הסרט באינטרנט זה מצד אנשים שבנו או נצמדו לתיאוריות מורכבות לגבי המשך העלילה (דוגמאות בולטות: "ריי היא הבת של אובי-וואן", "לוק רוצה לפרק את מסדר הג'די וליצור "מסדר אפור" שיאזן את הצד המואר והצד האפל", "אדמירל ליה תמות בתחילת הסרט"). עורכי הטריילר והתסריטאים ידעו על התיאוריות הפופולריות ברשת והם עשו Red Herring מוצלח מאוד עם הטריילר ועם המוות המצער של קארי פישר. זה רק גרם למעריצי התיאוריות לבוא עם ציפיות גדולות מאוד, וברגע שהסרט שבר את רוב התיאוריות הללו - מאחר ואנשים כבר "החליטו" מה יהיה המשך הסדרה הכי טוב לדעתם - יש צופים שמרגישים שהסרט בגד בהם.
לגבי העוצמה של המסדר הראשון - הרושם שלי היה שהרפובליקה החדש ממילא לא הייתה מקיפה וגדולה כמו הרפובליקה הישנה. בסרט הראשון מדברים כל הזמן על ה-Outer Rim וברור שהכוונה לאזור שהרפובליקה והמסדר הראשון לא ממש מגיעים אליו. כל הדיבורים על "המתנגדים" ש"הרפובליקה מממנת אותם" - אני הבנתי שהשלטון של הרפובליקה הוא רק בחלק מהגלקסיה, והמסדר הראשון שולט במערכות אחרת (למשל: בכוכב שממנו לקחו את פין מההורים שלו ונראה שהרפובליקה לא ממש התערבה בעניין), והמתנגדים פועלים בתוך המערכות של המסדר הראשון. בסרט 7 המסדר השמיד את מערכת העצבים של הרפובליקה, והכוכבים שמרכיבים אותה נכנעו למסדר הראשון או הפכו לגופים עצמאיים. לדוגמה כוכב הקזינו הזה, שהוא בבירור צד ניטרלי. או קרב איחוד הסוחרים שמז נמצאת בו כשהיא מספרת על הפורץ שיכול לעזור למתנגדים. יש איחוד סוחרים בין-גלקטי שכנראה לא לקח צד במאבק. בקיצור, המסדר הראשון לא חזק כמו שהייתה האימפריה, אבל הוא מציב איום על המתנגדים כי מערכות הכוכבים שהפעילו אותם נהרסו או נעשו ניטרליות.

דברים מוצלחים ממש:
1. סצנת המוות של סנוק והקרב לאחר מכן. שימו לב ששוב הדמות של קיילו רן מתפתחת ברגעים של כפל-משמעות. בסרט הקודם קיילו אמר להאן דברים שאפשר לפרש לשני הכיוונים לפני שהוא מת: "אני יודע מה אני צריך לעשות, אבל אני לא יודע אם יש בי את הכוח לעשות זאת" - לעשות מה? לעזוב את סנוק או להרוג את האן? בסרט הזה סנוק אמר את הדברים שיש בהם כפל משמעות: "הוא יודע מה עליו לעשות - הוא מכוון את החרב כדי להרוג את האויב האמיתי שלו!"

2. באופן כללי קיילו רן הוא נבל די בכייני, אבל הוא פראי מאוד - הוא ריקושט. בסוף הסרט הקודם לא ידעתי מה הצעד הבא עבור הדמות הזו, וגם בסוף הסרט הזה אני מרגיש שאין לי דרך לצפות מה הוא יעשה בצעד הבא. הוא יסיים טוב? הוא יסיים רע? אני כן חושב שנראה נסיון של המסדר הראשון לבגוד בו או להתנער ממנו.

3. השיעור של יודה - ראיתי הרבה מאוד אנשים מתלוננים בפייסבוק או באתר "עין הדג" שהמסר של הסרט הוא שדיסני החליטו להרוג את הסרטים המקוריים ולהרוס את המיתולוגיה שלהם. קיילו רן אומר כל הזמן שצריך לתת לעבר למות ולוק אומר שמסדר הג'די צריך להסתיים. אבל הרי הקטע הוא ששניהם טועים. מסדר הג'די לא מסתיים - הוא מתחיל מחדש כמו שהתחיל לפני עידנים, מאנשים שנולדו כלום ושום דבר כמו ריי או כמו הילד עם המטאטא, והתחברו אל הכוח. כשלוק הגיע אל יודה בסרט 5 הוא צריך היה ללמוד לסמוך על הכוח. כשריי הגיעה אל לוק, מה שהיא צריכה הייתה - ויודה אומר את זה - זה ללמוד את הטעות שלו, זו שאפשרה שוב לצד האפל להתחזק ולקחת את קיילו רן.

4. המוות של לוק היה סצנה נהדרת עם קריצה לפתיחה של סרט 4. ברור היה לי מייד שזו סוג של הקרנה אסטרלית של לוק (הוא הרי הופיע סתם ככה בתוך הבונקר הנעול) וכמעט ציפיתי בשיחה שלו עם ליה שהוא יגיד שהוא לא באמת שם. אבל הביצוע של הקרב היה טוב מאוד, ולוק צדק בסופו של דבר - הוא לא יכול להגיע עם חרב אור ולהביס את כל המסדר הראשון כמו שריי מצפה ממנו לעשות. הוא ג'די חזק ואולי הוא יכול להתמודד עם Walker אחד, אבל לא עם צבא כזה. מה שהוא כן עשה זה לערער לחלוטין את הבטחון של קיילו רן ולעכב את המסדר הראשון.

הדברים שהפריעו לי:
1. סצנת המפציצים בהתחלה הייתה נהדרת, אבל אלו החלליות חסרות התועלת ביותר שראינו בסרט סטאר-וורס אי-פעם. וזה אחרי שב"רוג 1" (שלדעתי היה סרט בינוני-מינוס) הייתה חללית שהקטע שלה זה להתנגח במשחתות גדולות יותר כדי לגרום להם להתנגש זו בזו.

2. אני חושב שזה נהדר שסנוק מת (וזו גם הייתה הסצנה הכי טובה בסרט) ואני מקווה מאוד שלא יחזירו אותו בסרט הבא, אבל לפחות תזרקו איזו מילה על מאיפה הוא הגיע לעזאזל. הוא דארת' פלגיוס? הוא השוליה הסודי של פלפטין שנועד להחליף את ויידר במקרה שויידר ימות ולוק לא יצטרף לאימפריה? הוא שיבוט של לוק מהיד שנכרתה בסרט 5? מאיפה הוא הגיע ולמה הוא חזק כל כך בכוח?!

3. לא אכפת לי שכל התוכניות של פין ופו נכשלו לחלוטין. חלק מהמסר הוא שאנחנו לומדים מהכשלונות שלנו. וקפטן אלי סאטלר מ"פארק היורה" הייתה ממש סבבה, אבל דבר אחד בה ובקו העלילה הזה מטומטם לחלוטין, והוא: למה היא לא אומרת כלום? למה כשפו שואל אותה מה התוכנית, היא לא עונה לו? אף אחד על הספינה לא עומד הרי להדליף את התוכנית. התוכנית הזו ממש טובה. למה היא לא מספרת לצוות כדי להחזיר להם את המוראל ולמנוע מרד? בכנות הייתי בטוח שהיא חפרפרת של המסדר הראשון. גם אחרי שליה אומרת מה התוכנית, חשבתי "קפטן הולדו לא יכולה הייתה לספר להם? בטח ברגע שהיא נשארת לבד בחללית היא מתחילה לירות עליהם!" אבל לא - היא סתם התעקשה לא לספר כלום בלי סיבה.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 27 דצמבר 2017, 20:59

אני מדמיין לעצמי את אנשי הFanBase מגיעים לסרט אחרי שקראו את כל התיאוריות באינטרנט, ואת כל הספרים והLORE והם כבר בטוחים שהם יודעים מה הולך להיות וכבר מתכננים להסביר לחברים שלהם כל דבר - מה זה סוג הג'די הזה ומה זה העץ הזה ומה החייזר הזה וכו'.

ואז הבמאי, כמו יודה בסצנה ההיא בסרט, מוריד עליהם ברק משמיים ונקרע מצחוק.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 27 דצמבר 2017, 21:08

זה פחות או יותר מה שקרא, וזה מה שמעצבן הרבה אנשים.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 27 דצמבר 2017, 21:18

liorgonen3 כתב: וזה מה שמעצבן הרבה אנשים
כמו שאמרתי - לי זה מרגיש שעיצבנו אותם בכוונה, והאמת שאני חייב לומר שיש משהו חינני ומרענן בכאפה הזו למעריצים - ואני חושב שהסצנה של יודה מדמה אותה היטב.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 27 דצמבר 2017, 21:24

ואני לא מסכים איתך, אתה לא יורק למעריצים שלך בפנים, רוצה לאפס את הסיפור? אז אתה לא צריך להמשיך את הסיפור הקודם שלך. תתחיל סיפור חדש, היה הרבה פחות תלונות עם אף דמות מהסיפור המקורי לא הייתה רלבנטית, והם היו אומרים מהרגע הראשון שהם מתחילים משהו חדש. כמו שהם אומרים שהם עושים עם הסדרה הבאה.....
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 27 דצמבר 2017, 21:34

אגב - אחד מעיבודי הפאנפיקשן המוצלחים והמצחיקים למלחמת הכוכבים שראיתי, היה בתקופת הטרילוגיה 1-3 - בירחון "בלייזר" עשו קומיקס מצולם (עם צוות העיתון מחופש לדמויות מהסרט) שכלל עלילה הזויה ודמויות כמו מאסטר דודא, הייניקן סקייווקר והנסיכה ניסים, כשאוייבם הוא דארת' קיסוס שהופך בסוף את הייניקן סקייווקר לדארת' גיידר.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 31 דצמבר 2017, 21:35

אישית לא קראתי שום תיאוריה לפני, ולמרות שאני חובב של היקום, לא מספיק מעניין אותי לפתח תיאוריות משלי. ועדיין התאכזבתי.
למשל, ברור בעיניי שהיה עדיף לתת לליאה למות בסצנה שהיא מרחפת בחלל, זה גם מוות הולם וגם עדיף על האלטרנטיבה שפתאום היא משתמשת בכוח.
גם דברים כמו מעקב דרך מהירות האור או קמיקאזה על-ידי טיסה במהירות האור, זה שובר את המוסכמות של היקום, מבלי באמת להוסיף שום דבר. היה אפשר להגיד שיש בוגד על הספינה של הרפובליקה ולצאת בחיפוש אחריו.
גם כוכב ההימורים, כמה שהוא היה מדליק, הדמות של המפצח הייתה מיותרת. היה אפשר לעשות פיניש טוב יותר מזה. אני מבין שזה נועד כדי להסביר למה התוכנית של ליאה נכשלה (וזה התוכנית שלה, לא של הולדן), אבל זה ארוך מדי בשביל זה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
Aviad Sar-shalom

שליחה על ידי Aviad Sar-shalom » 31 דצמבר 2017, 22:53

The oldman כתב: אני מבין שזה נועד כדי להסביר למה התוכנית של ליאה נכשלה (וזה התוכנית שלה, לא של הולדן), אבל זה ארוך מדי בשביל זה.
אני לא חושב שזו היתה המטרה של סיקוונס הקזינו. אני חושב שזה היה ניסיון (קלוש) להראות מה קורה ברחבי הגלקסיה כדי לבנות ביסוס לזה שבסרט הבא יהיה מרד כללי של האזרחים נגד האימפריה. מה שכן, זה באמת היה ארוך מדי בשביל להצדיק כל מטרה עלילתית מהסוג הזה.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 31 דצמבר 2017, 22:54

הבעייה האמיתית של הקזינו הייתה שהוא חסר פואנטה, אם היה יוצא מכל הסיפור הזה משהו, הסרט היה פחות גרוע, אבל זה כמו למקד עלילה שלמה במשהו, ואז להגיד "לא משנה, בוא נחזור לעלילה הראשית."
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 01 ינואר 2018, 07:19

הממממ.... הקזינו וכל הסיפור סביבו של היצורים הרצים והילדים שמטפלים בהם מזכיר לך שיש עוד חלקים של המרד או של אנשים שיפגעו מהמצב הנוכחי, זה לא מקרי שהסגירה של הסרט היא של הילד מהאורוות מזמן את המטאטא אליו...
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 20 ינואר 2018, 20:46

לכל הפאנבויז הבכיינים חובשי כובעי האלומיניום שאכלו ולהם ושתו להם, תנוחו רגע ותצפו בזה:
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה