• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אז ראיתי את מלחמת הכוכבים 8

אני יוצא ממש עכשיו מהסרט החדש של מלחמת הכוכבים,ובמילה אחת-מדהים.

היו כל כך הרבה תפניות בסרט הזה,דברים לא צפויים שכל אחד מהם גובר על השני והעלילה זרמה בצורה ממש טובה,אז בואו נגיד שציפיות האדירות שלי לסרט ממש לא התבדו.

ואתם,כבר ראיתם את הסרט? מה לכם יש להגיד עליו?

(אם יש במה שאתם רוצים להגיד ספויילרים,בבקשה לשים אותם בספויילר,כדי לא להרוס למי שלא ראה את הסרט)

הסרט היה אדיר באמת סרט מצוין, התפניות היו מפתיעות, המוזיקה הייתה נהדרת, המשחק היה נהדר, והכתיבה מצוינת.
אבל:
-יש שאלות שלא נראה לי שנקבל אליהם ואלו הם השאלות:
מי הוא סנוק?.
מה יש בתוך האזור האפל של האי?.
מה הסיפור של הבחור מקנטו בי (מקווה שכתבתי את זה נכון)?.
האדם עם הפרח האדום?.
.
-האקספוזציה על הדברים שרואים הייתה די מעיקה, לא על כל יצור בעיני היה צריך להסביר, ובטח שלא להסביר ממה הכוכב עשוי.
-ולבסוף חוסר המזל והמזל של הדמויות היה בגבול הבלתי אפשרי
במיוחד למורדים
.

בסך כל סרט מצוין יפה עם מוזיקה מדהימה .

אני די מסכים עם מה שאמרת,ואחד הדברים הכי גדולים שאני חושב שלא היו צריכים לעשות זה
להוסיף את רוז ולהצמיד את פו לספינה במקום לצאת עם פין...לדעתי זה פספוס גדול.
סנוק באמת מת מהר מדי והאיש עם הפרח האדום באמת לא עשה כלום ולא גילינו עליו כלום...
באזור האפל יש...בלבול.לא הבנתי מה יש שם חוץ מ...סוג של מראה מוזרה?

יש לי הרבה מה להגיד, אני אכניס הכל לספוילר, אבל במילה אחת- אני מאוכזב.

אז ספוילר, אזהרה למי שלא צפה וכו'
טוב, מעבר לעבודה ש3 שנים של תאוריות, ספקלוציות, תכנונים ומה לא הלכו לעזזאל, כל הסרט הזה מרגיש כמו יריקה בפרצוף.
אנחנו מדברים על הרבה מאוד זמן שמעריצים מחכים לסרט, ובעצם, כל מה שציפינו לו, לא משנה.
סנוק- עזבו אתכם מיהו, הוא מת, הוא לא משנה יותר. נחזיר אותו בסרט הבא בטח, אבל כל המליון תהיות על מי הוא באמת ומאיפה הוא מגיע? לא משנה. בסרט הזה לא נעסוק בהם.
ההורים של רי- "אבא שלך היה מנהל חשבונות ואמא שלך הייתי עקרת בית באלדרון" היה יותר משמעותי ממה שהביאו, אחרי בילד מטורף של "מי ההורים של רי" ואחרי שכבר אמרו שהיא, קנובי/פאפלאטין/וינדו/סקייוקר או אפילו סולו, היא אף אחת. היא אפילו לא איזה צאצאית רחוקה של מישהו שקורץ לאוהדים של היקום המורחב, עליו השלום.
לוק- איפה לעזזאל להתחיל? בתור מישהו שגדל על SW, ועל היקום המורחב, אני יודע שגראנד-מאסטר לוק הוא הישות השנייה בעוצמתה בגלקסיה, אף משתמש כוח לא הגיע לעצמה שלו (חוץ מאחת, לא רלבנטי) והוא מסוגל לרסק צבאות שלמים ממרחק כוכבים רק באמצעות המחשבה. והוא בחר להתבודד, שוואלה זה היה הגינוי וטוב. ואז מבינים למה הוא מתבודד, שזה גם סביר. הוא לוקח קשה את כל הסיפור עם בן... אבל הוא הפך לזקן נרגז שלא עושה כלום, שומר על ספרים (שאני גם אגע בהם) ואומר "עזבו, שהגלקסיה תבער, אז מה אם אנשים מתים?" אבל כמובן שצריך להראות לו את הקריאת עזרה של ליאה מהסרט הראשון, שבגינה הוא החליט ללכת להציל את העולם, (ולהתאהב בדרך באחותו) - וזה כמעט מספיק כדי להחזיר אותו, הוא גם צריך סחנ"ש עם הרוח של יודה (שפתאום מתעלת ברקים... למה הוא לא עשה את זה קודם? וחשבתי שברקים זה הצד הרע של הכוח), שיוביל אותו ללכת לעזור לכולם. אבל לא חלילה שהוא יצא לקרב, (ושוב, לוק ברמת כוח שכשכל הארמדה ההיא ירתה עליו, היה אמור להיות מסוגל לעצור את היריות באוויר -כמו שקיילו רן עשה בסרט הקודם- ואז לשגר אותם בחזרה. הוא כן היה אמור להיות זה שמציל את העולם עם חרב לייזר. ) אלא שלוק יעשה הקרנה אסטרלית של עצמו דרך אשליה. אבל זה לא באמת משנה שהוא אשליה, כי הוא ממילא ימות בסוף. אז הניצחון שלו על קיילו זה שהוא יהרוג אותו (כנראה בגלל המאמץ של האשליה), אבל בצורה עקיפה בלבד. כנראה...

בכללי, הסרט עצמו הרגיש כמו road runner, העלילה הרגישה לי הפוכה, וכל הסיפור של פין וצ'ו היה חסר פואנטה, שבעצם הוביל לכלום, כנראה בשביל איזה משלוש אהבה לא ברור שיהיה עם פין צ'ו ורי...

ובסופו של דבר, הסרט היה עם ציפייה מטורפת, עם עשרות תאוריות שהלכו קיבינימט, הנבל הראשי של הסרטים פשוט מת. קיילו הפך לנבל אף על פי שהוא גרוע בזה... ובעצם, כל הציפייה הלכה לעזזאל.

וזה בקצרה.. כמו שאמרתי, הסרט לא גרוע, אבל הוא פשוט מרגיש נורא.

הסרט התחלק אצלי לשניים: מה שממש ממש אהבתי ומה שממש ממש לא אהבתי :)

ברמת הצילום, הויזואל, האקשן,בקיצור כל מה שרואים בעיניים, היה מבחינתי קרוב לשלמות. קרבות לייט-סייבר מעולים, גם קרבות חלל, והכוכב עם המלח האדום בכלל הכניס אותי לטריפ ויזואלי. אפילו אהבתי את הסוסים-נמרים-באפלו האלה שהיו במירוצים ליד הקזינו. מבחינת אפקטים 10/10.

עוד אהבתי: שהורגים את סנוק בלי להגיד מי הוא היה. אני יודע, זה קצת מאכזב, אבל רק על המקוריות והאומץ פה אני חייב לתת כבוד ליוצרים. אם כבר מדברים על סנוק, בכללי הרעים בסדרה הזאת מרתקים בעיני, מה שמביא אותי לקיילו רן שהיה לדעתי הדבר הכי טוב בסרט. הוא עבר את התהליך הכי מרגש ועמוק מבין הדמויות, ואיכשהו יצא שהוא הדמות שהכי אכפת לי ממנה (כן, יותר מריי או מפין או מלוק). הקשר הטלפתי בין קיילו רן לריי מגניב בטירוף.

שתי הבעיות העיקריות שלי עם הסרט הן הקצב המשונה שלו והפמפום המוגזם של מסרים ליברליים.

מבחינת קצב: אני לא אדבר על בעית הקצב והאווירה במסע של פין ורוז לקזינו כי כבר דיברו על זה מספיק. הבעיה העיקרית בקצב של הסרט הגיעה לדעתי לקראת הסוף. אחרי בערך שעה וארבעים של סרט מגיע שלב שבו כל הדמויות מתקבצות לאותו מקום, והמקום הזה הוא הספינה של סנוק: ריי מגיעה להסגיר את עצמה לקיילו, פין ורוז מתגנבים כדי לפצח את הצופן, פו בדיוק השתלט על ספינת המורדים ונמצא בקשר עם פין. לוק הוא היחיד שלא פעיל כרגע על המסך, אבל כבר ראינו את יודה אומר לו "איבדת את קיילו רן, אסור לך לאבר את ריי". ככה שכל צופה אקטיבי מניח שגם לוק בדרך להצטרף לשאר הדמויות ולעזור לריי.
בקיצור כל קצוות העלילה מתחברים, כל הקלפים על השולחן, ויש כבר אווירה של סוף. ובאמת יש שם "מיני סוף". הורגים את סנוק, מפוצצים את רוב הצי של הרעים, קיילו רן משתלט על המסדר, קפטן פזמה נופלת ללהבות, בקיצור רוב הקווים המרכזיים של הסרט מסתיימים ונפתרים.
ואז המורדים נוחתים על הכוכב החדש והקהל צריך להכין את עצמו לעוד "סוף", ל"סוף הסופי". אישית הרגשתי שהאנרגיות שלי ירדו אחרי "הסוף הקטן", המתח כבר נפרק והרגשתי שנגמר הסרט. לקח לי איזה עשר דקות להעלות אנרגיות חזרה ולהתלהב לקראת "הסוף הסופי".

אז זה מבחינת קצב. ומבחינת המסרים: חלאס. לא באתי לשיעור מגדר, באתי לפאקינג סרט של סטארוורס. מה נסגר? כל הבנים הם חמומי מוח שרק רוצים לפוצץ דברים, אבל הבדיחה תמיד על חשבונם כי הנשים הקדימו אותם בשני צעדים וחשבו על תכנית מעולה שבה כולם נשארים בחיים וחותמים על הסכם שלום? למה כל שורה שניה בסרט היא "אנחנו ננצח בכך שנגן על אהובינו, לא בכך שנהרוג את אויבנו"? הגזמתם עם הפוליטקלי קורקט, בסך הכל זה סרט על חייזרים וקסמים וכוחות הטוב נגד כוחות האופל, מותר מדי פעם להכניס איזה סנוקרת לכוחות האופל בלי להתבכיין.

נקודות ששוות ציון: החזירו את הבובה של יודה! זה היה לגמרי במקום, נהניתי ממש. כמו כן, הדמות האהובה עלי היא באופן רשמי Darth BB-8. הנבל האמיתי של הסדרה, המוח מאחורי לכידת המורדים, ואני לא אופתע אם הוא בעצם כל הזמן שלט בסנוק מרחוק. Darth BB-8 לשלטון!

f4e7ffbd880ff4acd05e0e5ab2f560c5eeb3fc2d_hq.jpg

סה"כ סרט נחמד וכיף, 7-8/10. פחות טוב מהקודם לדעתי, אבל מהנה ושווה צפיה.

liorgonen3 אמר/ה:
[post]689840[/post]
אלא שלוק יעשה הקרנה אסטרלית של עצמו דרך אשליה. אבל זה לא באמת משנה שהוא אשליה, כי הוא ממילא ימות בסוף. אז הניצחון שלו על קיילו זה שהוא יהרוג אותו (כנראה בגלל המאמץ של האשליה), אבל בצורה עקיפה בלבד. כנראה...

מסכים במאה אחוז שלוק היה צריך להגיע לקרב במציאות ולא באשליה. א': הטוויסט הזה היה די צפוי, רואים הרבה מראש שלוק לא משאיר עקבות בשלג ושהוא רק מתחמק ולא נלחם. ב': כמו שאתה אומר זה מוציא את הטעם מהמוות של לוק, אם הוא כבר נלחם בקרב הסופי ומקריב את עצמו אין שום סיבה שזה לא יקרה במציאות. ההקרנה מרחוק רק מחלישה את העוצמה של האירוע ואין לה שום השלכה מעשית. מילא אם זה היה כדי שלוק ישרוד...

אוקיי. הייתי, וממש נהניתי.
עכשיו ככה-
אני חושב שהבעיה העיקרית היא תיאום ציפיות-אנחנו ציפינו לסרט קלאסי וטובים, וקיבלנו אווירה שונה לגמרי. אז כן, הנבל הראשי מת לבינתיים. אז כן, בסוף הדבר ההירואי לא היה הדבר הנכון. יודעים מה? זה מתאים באופן מושלם לאווירה של הסרט-אתה לא צריך להתאים לעבר. לא צריך להיות תלוי בו. גם העלילה, גם ההתפתחות, הכל נוגע באותה נקודה-יש עבר מפואר, יש היסטוריה, אבל אנחנו לא צריכים להיות חלק ממנה כדי להשפיע. הסצנה בסוף,
עם הילד והמטאטא? היא מראה בדיוק את זה. אתה לא צריך שיהיה לך דם של סקייווקר כדי להיות ג'דיי. אתה לא צריך את לוק סקייווקר כדי להביס את הרעים, ואתה לא צריך לבוא מרקע מכובד כדי להשתמש בפורס. זה לא תלוי באדם, או במקום, או בגנים. זה תלוי רק באיזון.

אז בקיצור, הסרט לא היה מושלם, יש שאלות שלא נענו, ויש עוד לאן להתקדם. אבל זה לא היה גרוע בכלל. זה היה ממש טוב.

YDS- עונה לך את דעתי בספוילר
העניין הוא לא תיאום ציפיות, העניין זה לקחת את כל הפאנדום ולירוק לו בפנים, תסתכל ביוטיוב כמה סרטונים יש על "מי זה סנוק" או מי ההורים של רי, אנשים חיכו וציפו לדעת את התשובות האלה, הלכו לחפש בספרים הישנים כדי למצוא תשובות/רמזים, היה מלא באזז לקראת הסרט, כי כולם ציפו לקבל תשובות, ומה שקיבלנו זה יריקה בפנים זה "כל מה שחשבתם/שיערתם? זה לא מה שחשבתם שזה." התשובה שכולם מצפים לה תהיה "זה הרבה מעבר" אנשים ציפו שסנוק הוא רוח כוח מהרפבולקיה הישנה, או אפילו דארת' פלאגיוס הידוע.
יש כמות הזויה של תארוית על כך שראי היא הבת של אובי-ואן או אפילו פאלפטין, ובסרט הקודם גם היה מלא תימכין לזה (רי מרימה את החרב והקול של אובי וואן ברקע, סתם דוגמה)
אבל אז הכל הולך לפח, סנוק מת כדי לחזור בסרט הבא (קיילו לא נבל טוב, ובסרט הבא הוא כבר יעבור לצד הטוב ורי לצד הרע. אלא אם כן צריך לצפות לעוד יריקה), וההורים של רי הם אף אחד (כבר העלתי תאוריה שהיא הייתה אמורה להיות סולו, אבל המוות של קייטי פישר מנע מהם לצלם כמו שצריך את הסצנות לשם כך, והאמת שזה יהיה התירוץ היחדי שאני יכול לקבל כרגע) לוק עושה 0 דברים בסרט. הספרים היו אמורים להיות אחד הדברים הכי חשובים, יש בהם נבואות שאנשים כבר ניסו לחזות את התסריט של הסרט לפיהן, והעץ... העץ הוא אחד הדברים היותר חשובים לג'די, ואפילו אין אליו התייחסות, למה לעזזאל לכתוב ספר שלם על לוק ואמא (כן אמא) של פו שהולכים להשיג את השרידים של העץ הזה מהאימפריה, רק כדי לזנוח את זה לעזזאל.

ויש את כל הנושא של ליאה, לצערנו, קייטי פישר נפטרה בשנה האחרונה, והאמת שהיה צפוי לאיזה סגירת מעגל איתה, אבל נראה שהם מתכננים להמשיך "לחלוב" אותה, ובקצב הזה נראה ליאה בCGI בסרט הבא... נפלא.

אני אישית מרגיש שירקו לי בפנים, בחיי שרציתי את הכסף בחזרה בסוף הסרט. הייתי מצפה לדברים כאלה מעונת סיום של סדרה סוג ב' שסגרו לה את הברז והיא חייבת לסגור את העלילה כדי לא להישאר בסוף פתוח. לא לסרט כזה מצופה.

בשאלת סיכום, מה הלאה? בסרט הבא ראי נגד קיילו? בשביל מה?

ואני לא אגע בחורים בעלילה שיש בסרט הזה, ובבעיות בציר הזמן שהוא מציג, אבל זה כבר עניין אחר.

ראיתי את הסרט אתמול וממש אהבתי אותו.
לא עקבתי יותר מידי אחרי הפאנדום, ככה שאני לא מרגיש שהוא "ירק לפאנדום בפרצוף", וגם אם כן - עשו שם עבודה יפה בלספר סיפור מגניב ומרגש. אם היוצר היה צריך בשביל זה להתעלם מכל מיני ציפיות לפאנסרביס - טוב עשה.

ובכן... wtf?

אני אעבור נושא נושא:
קיילו רן: או בשמו האחר נסיון-גרוע-ליצור-דמות-מעניינת-אבל-יצא-מתבגר-מחוצ'קן-עם-התקפי-זעם-פתטיים.
הוא פשוט דמות גרועה. אין יותר מידי מה לומר עליו. ולא מספיק שהוא דמות גרועה, הוא גם מטומטם. הוא בעצמו שבר את הלייטסייבר שאיתו "נלחם" לוק.
לוק: ציפיתי ליותר. ציפיתי לזה שהוא יהפוך לאחד מהאלה שבלג'נדס אומרים שלא צריך ג'דיי או סית', אלא איזון (grey משהו)
במקום זה קיבלתי איזה זקן תימהוני בלי שום פואנטה ברורה לקיום שלו בסרט, בתכל'ס לא היה ממש מסובך לדמיין את הסרט בלעדיו.
יודה: מה? מה אתה עושה כאן? ואיך אתה משתמש בפורס? אתה רוח! ואתה עוד מזמן ברק! ממתי אתה סית'?!!?
הזאת עם השיער הסגול: סתם דמות מטופשת. אי אפשר להסביר לפו את התוכנית? או אם זה כל כך פשוט לשגר ספינות בלייטספיד, אי אפשר פשוט לשגר את כל האלה הקטנות על החברה הרעים?
פו: גם כן לא הדמות הכי בעלת פואנטה...
הזאת שעם פין: מה הקטע? סתם ליצור משולש אהבה מיותר? כמו גם שהיא דמות משעממת להחריד.
הזה עם השם המטופש מווילי וונקה על החזה: מה איתו? סתם הראו לנו אותו?
הפורץ: הוא פשוט דמות מיותרת.
קפטן פזמה: ברוך שפטרנו, משעממת להחריד.
ריי: לא ממש ראיתי שום שינוי אמיתי בדמות שלה. next.
פין: same.
החור עם המראה: אז... מה הקטע שם?
ההורים של ריי: וואו. כבר בניתי על משהו מגניב, קאנובי או סקייווקר או משהו. זוג סוחרי גרוטאות זה גם משהו, נכון?
הכוכב בסוף: אז... איזו סיבה יש לשועלים האלה להכנס איתם לשם? והקטע שזכור לי הכי חזק זה שמישהו טועם את המעטה הלבן ואומר "הממ... מלח", אז ציפיתי שיהיה שימוש בזה, מלח זה דליק או משהו? (תזכורת לעצמי - לשרוף מלח בהזדמנות), אבל לא, זה סתם פרט טריוויה מעניין.
BB-8: מצטער. ארטו פשוט יותר טוב...
ליאה: אין יותר מידי תלונות. אבל... איך לעזאזל היא הצליחה לשוט בפוזת סופרמן בחלל?
הנאצי: סתם דמות מטופשת.

והאכזה הכי גדולה שלי:
סנוק: וואו. ציפיתי לזה שמינימום הוא יהיה דמות מגניבה וחשובה. דארת' פלאגיוס, דארת' סידיוס, אפילו דארת' ג'אר ג'אר היה מספק אותי יותר.
אבל לא. אנחנו אפילו לא יודעים איך הוא הקים את המסדר הראשון, או שום דבר כזה, הוא סתם קיים, ואז מת.
והשומרים שלו? של דארת' סידיוס היו יותר מגניבים לטעמי.

אני לא אוהב את זה שהיו שם מלא "בדיחות" גרועות, כמו במרוול. בכללי כל התעשייה הקולנועית מתקדמת לכיוון הזה, אני ממש לא אוהב אותו. זה נחמד שבמרוול יש, אבל אני לא רוצה את הבדיחות הגרועות האלה בסטאר וורס...

וכל פעם שחשבתי שהסרט נגמר... עוד סצנה. וואו. כאילו, 20 טבעי בלהאריך בצורה מיותרת את הסרט. או 1 טבעי בלעשות אותו באורך נורמלי

לסיכום, אף על פי שיצאה לי תגובה ממש שלילית, אני אפילו לא יכול להמליץ לא ללכת, זה פשוט לא הרגיש לי קאנון או שום דבר כזה. פשוט לדחוף דברים ביחד

אמירה משעשעת על אחת הסצנות בסרט שנתקלתי בה ברשת ואני נוטה להסכים איתה.

במקום להרוג אותו אוף-ליין ורק לציין שזה קרה, היו צריכים לתת לאדמירל אכבר לעשות את סצנת הקמיקזה של האשה עם השיער הסגול - רק תחשבו על כמות הממים שזה היה מייצר - אדמירל אללהו אכבר...

אני כל כך חלוק לגבי הסרט שזה מטריף אותי.
מצד אחד היה סרט אחלה עם תפניות לא צפויותקרבות מענינים, מצד שני: החורים, הניסיון לעשות את הסרט מצחיק, האובר פאור של הדמויות מעבר למה שאני מכיר מעולם ה STARWAR והמריחהההההה...
ממתי לוק הוא דמות מצחיקה, הוא היה דמות כזו רצינית ופה הוא קליל למרות שהוא לכאורה רדוף מהיסטוריה שלו עם בן והוא לוקח הכול באיזי.
המערה השחורה, בה ריי אמורה להתמודד עם הצד האפל שלה כמו לוק בדגבה. היה הצגה של קונג פו פנדה "אין רכיב סודי זה רק אתה" והפחדים שאתה מביא איתך.
הסדרה תמיד עוסקה באיזון בין האור והחושך. סנוק מת אז גם לוק צריך להעלם. מאחר וברור שלוק יחזור כרוח רפאים עם כוחות כמו שיודה מציג, לא נראה לי שסנוק מת הוא בטח מתחבא במוסטאפר ושולח אשליות שלו ברחבי הגלקסיה.
זה סרט שאמור להקביל ל'אימפריה מכה שנית' בגלל זה היא משאירה הכול פתוח עדין.
גם DJ כמו לריסו קלדרין בוגד במורדים
שמח שפאזמה מתה, למה היא מקבלת שריון כזה "חזק" ומיוחד, דמות כזו מיותרת.
מה דחפו לנו לגרון את הפאפין האלה. מרצנטיז מרצנטיז
אם לשגר חללית להיפר דרייב יכול לגרום כזה נזק, למה לא עשו את זה נגד כוכב המוות? למה לא שיגרו את הספינות שנגמר להם הדלק נגד הדרדנוט? ומה הטעם של מון קאלמרי?

מאוחר לי אני הלוך לישון

ראיתי את הסרט, ויותר נהנתי ממנו מאשר הכח מתעורר, בעיקר כי הסרט ההוא הרגיש כמו חזרה על סרטים קודמים וכאן לעומת זאת ניסו לעשות דברים חדשים וזה יצא מגניב ברובו. עם זאת, יש כמה באגים שמעצבנים
קמיקזה על-ידי קפיצה למהירות האור - מאיפה זה הגיע לכל הרוחות? אם זה עובד, למה לא עושים את זה כל הזמן ומרסקים חלליות בלי להתאמץ? גם לא הבנתי איך הספינה של סנוק שרדה אחרי זה.
קיילו רן, אני חושב שזה שהוא הופך לרשע זה לא טוב. דווקא בנו אותו טוב עד לסצנה שאחרי המוות של סנוק. הוא הולך להיות רשע "רגיל" והוא פחות טוב בזה מסנוק. הוא היה צריך להיות אידיאלסט שבאמת מאמין שהיקום יהיה טוב יותר תחת המסדר הראשון.
לוק, לא באמת איכפת לי שהוא מת כך, אבל זה היה די מוזר שההקרנה האסטרלית הזו הורגת אותו. הייתי שמח למשהו אחר. גם זה שליאה עדיין בחיים זה מאכזב, היו צריכים לתת לה סיום הולם.
ריי וההורים שלה - אני לא בטוח שזה סגור עדיין, לדעתי זה עוד יפתח.
מפצח הקודים, דמות חמודה אבל אפס תרומה לעלילה. עולם הקזינו היה מעולה, אבל הדמות סתם תפסה זמן מסך
הרבה עלילות במקביל וקפיצות בניהן, לא תמיד הגיוניות.
לא הבנתי עדיין איך המסדר הראשון כל-כך עוצמתי, הרפובליקה לא אמורה להיות אוסף של 400 אנשים, אלא הכח ששלט בגלקסיה.

סרט טוב. קצת יותר מוצלח מקודמו.

לתהיותיך, המסדר הראשון פשוט השמיד את מרכז העצבים של הרפובליקה בסרט הקודם. כפי שגנרל הקס אמר בסרט הזה, רבים מאלה שפעלו קודם בשירות הרפובליקה עברו לשרת את המסדר הראשון. אני מניח שהרפובליקה פשוט לא נפטרה מהביורוקרטיה האימפריאלית ואלה עברו לשרת את המסדר הראשון כשזה עלה לשלטון.
הספינה שמפולחת בסוף הסרט היא לא הספינה של סנוק. זו ספינת הפיקוד ושליטה של אחד הגנרלים שלו. למה הם לא עושים את זה יותר? ברמת המטא, כל קונספט המחתרת בעייתי מאד מבחינה פוליטית. קראתי כתבה על כך שפעילי דאעש, שצורכים מדיה מערבית, רואים את עצמם כמו המחתרת בסרטי 'מלחמת הכוכבים'. ספינה שמפלחת ספינה סתם מעלה אסוציאציות לפיגועים מסוימים של אל קאעידה. ברמת העולם, זה עקרון 'פער העוצמה' - כדי שהמאמץ של הגיבורים ייראה משתלם, האויב חייב להיות רב עוצמה. המחתרת יכולה להשתמש בטריק הקמיקזה רק פעם אחת. יותר מזה, זה יראה כאילו יש להם ספינות כמו סוכריות. טכנית, אני מניח שזה נכון. חלק מהפואנטה של כוכב הקזינו הוא שלמחתרת, עם המשאבים הכספיים המתאימים, יש את היכולת להחליף את כל הצי שאיבדה בסרט. עד כה לא נאמר כמה אשראיונים גלקטיים ליה הסתירה בחשבון שלה בעיר העננים או גוף ניטרלי אחר.
קיילו רן לא הוצג בסרט בשום צורה שהיא כאידיאליסט. אלה רגשות שהצד האפל מזהה כחולשה. הוא מונע על ידי זעם. וטכנית, הוא בעל ברית של המסדר הראשון, לא חלק ממנו. בסרט הראשון, סנוק פונה אליו כראש מסדר אבירי הרן. גם לוק שהוא לקח אתו תלמידים כשהוא עזב אותו. סביר להניח, שאם ג'.ג'. אברהמס ייצמד למתווה של הסרט הנוכחי, קיילו פשוט יבטל את המסדר הראשון ויכפיף את הכל לאבירי
הרן במעין גרסה מעוותת של הרפובליקה הגלקטית הישנה.

אני מפסיק עם הספוילרים - אני משער שמי הגיע עד לכאן כבר הבין שאנחנו מדברים על הסרט.
- בקשר לקיילו רן, הוא פשוט לא נבל טוב כמו דארת' ויידר, דארת' סידיוס ואפילו לא סנוק שלמעשה הפך לנבל די טוב. וסרט טוב דורש נבל טוב. הוא יותר פארודיה על הנבל, נתון להתקפי זעם ולמעשים לא הגיוניים. וגם השחקן לא משהו. לכן הוא נבל לא טוב. ההתייחסות שלי היא פחות לכך האם זה הגיוני שהוא ישתלט על המסדר הראשון.
- בקשר לחיסול הרפובליקה, לפחות בפריקוולים זה היה מהלך פוליטי מתוחכם, שאפילו בסרט הרביעי לא נגמר למעשה מכיוון שהקיסר עדיין עוסק בפוליטיקה ולא שליט בלתי מעורער. כאן לעומת זאת המסדר הראשון פשוט מחק את הרפובליקה, בלי שום תחכום כמו פקודה 66 אלא עם ירייה.
- לא חשבתי על הבידול בין אבירי הרן לבין המסדר הראשון. אבל בפועל אני לא חושב שראינו אותם עד כה.
- בקשר למוות של לוק, קראתי במקום אחר שהוא לא "מת" אלא יותר הפך לאחד עם הכוח, כמו יודה או אובי-וואן. מעין התעלות. אני רק מקווה שהוא לא יתחיל לירות ברקים כמו יודה - מסכים עם מי שאמר שזה לא טיפוסי ל"רוחות" בעולם.
- בנוגע למוות של סנוק, עוד פרשנות שקראתי היא שהוא רצה שקיילו רן יהרוג אותו, מה שסנוק אומר לו זה די דו-משמעי. אני באמת מקווה, כי סנוק דווקא הפך לנבל מצויין בעיניי במחצית הראשונה של הסרט, ומוזר לראות אותו נעלם סתם כך.

נ.ב. המפקד, להרוס את כוכב המוות זה פעולה צבאית לכל דבר ועניין. אבל בעולם שכל אחד צועק על פייק-ניוז, זה כנראה נראה הגיוני למישהו לקרוא לזה פעולת טרור. אם כבר כוכב המוות הוא זה שמחסל פלנטה שלמה כצעד עונשין קולקטיבי...

מסכים שקיילו נורא, כבר שמעתי הרבה גישות שבסרט הבא נראה אותו כדמות הטובה ואת רי כרעה, אבל אני כבר לא יודע מה לצפות, יש לו קונפליקט, אבל הוא חסר משמעות אם אין שינוי או משהו בו.

חיסול הרפבולקיה היה חמש דקות בסרט הקודם, הם השתמשו בנשק שלהם (כוכב המוות פי מליון!!!! או איך שלא קראו לו) והרסו את כל הכוכבים שהרפבולקיה שלטה בהם,כנראה יש משטר הפחדה וכולם מפחדים לגורל דומה.

אני חושש שלא באמת נראה את אבירי ר'אן, שמעתי טענה שזה היה החברה בשריון האדום שהגנו על סנוק... אבל הם כבר היו אומרים להופיע ולהיות בעלי משמעות. כנראה הם נחתכו מהעלילה הראשית ונראה אותם באחת מסדרות האנימציה שיחליפו את "מורדים".

כן, לוק הפך לרוח כוח כמו חלק מהג'די לפניו... זה אומר שנראה/נשמע אותו בסרט הבא בוודאות. דיסני לא שיימו לחלוב אותו.

במחשבה נוספת, בהתאם לרוח "דיסני" הם בהחלט יכולים להוציא סדרת אנימציה נוספת (לא שמלחמת המשובטים ומורדים אלה סדרות גרועות, למעשה הן די מוצלחות לדעתי) או להרחיב בספרים (אם הם לא הרחיבו כבר) אבל חבל שזו הדרך שהם עושים את זה.

אגב, עוד מישהו ראה את העצומה שקוראת להעיף את הסרט הזה מהקנון ?

לא מבין למה אנשים יוצאים על קיילו רן דווקא עכשיו. בסרט הקודם הוא היה די עלוב (הנקודה החלשה של הסרט בלי שום ספק), אבל בסרט הזה דווקא עשו ממנו דמות ממש מעניינת! הוא אחת הדמויות היחידות שאשכרה יש להן עלילה, התפתחות ואופי.
מה שכן, מסכים שכנבל ראשי לסדרה הוא לא מספק. סנוק יחסר לי. #WeMissYouSnoke #שלוםחבר

להרוס את כוכב המוות זו פעולה חוקית לפי כל דיני המלחמה, אבל המם זה שמתאר את לוק סקייווקר כג'האדיסט פשוט נראה לי משעשע.

וקיילו רן הוא ילד אימו לגמרי: "חלמתי שאנחנו מחזיקים ידיים, אז זה אומר שאת עכשיו חברה שלי".

דווקא נהניתי מהסרט מאוד. יש לי תחושה שהרבה מהזעם על הסרט באינטרנט זה מצד אנשים שבנו או נצמדו לתיאוריות מורכבות לגבי המשך העלילה (דוגמאות בולטות: "ריי היא הבת של אובי-וואן", "לוק רוצה לפרק את מסדר הג'די וליצור "מסדר אפור" שיאזן את הצד המואר והצד האפל", "אדמירל ליה תמות בתחילת הסרט"). עורכי הטריילר והתסריטאים ידעו על התיאוריות הפופולריות ברשת והם עשו Red Herring מוצלח מאוד עם הטריילר ועם המוות המצער של קארי פישר. זה רק גרם למעריצי התיאוריות לבוא עם ציפיות גדולות מאוד, וברגע שהסרט שבר את רוב התיאוריות הללו - מאחר ואנשים כבר "החליטו" מה יהיה המשך הסדרה הכי טוב לדעתם - יש צופים שמרגישים שהסרט בגד בהם.
לגבי העוצמה של המסדר הראשון - הרושם שלי היה שהרפובליקה החדש ממילא לא הייתה מקיפה וגדולה כמו הרפובליקה הישנה. בסרט הראשון מדברים כל הזמן על ה-Outer Rim וברור שהכוונה לאזור שהרפובליקה והמסדר הראשון לא ממש מגיעים אליו. כל הדיבורים על "המתנגדים" ש"הרפובליקה מממנת אותם" - אני הבנתי שהשלטון של הרפובליקה הוא רק בחלק מהגלקסיה, והמסדר הראשון שולט במערכות אחרת (למשל: בכוכב שממנו לקחו את פין מההורים שלו ונראה שהרפובליקה לא ממש התערבה בעניין), והמתנגדים פועלים בתוך המערכות של המסדר הראשון. בסרט 7 המסדר השמיד את מערכת העצבים של הרפובליקה, והכוכבים שמרכיבים אותה נכנעו למסדר הראשון או הפכו לגופים עצמאיים. לדוגמה כוכב הקזינו הזה, שהוא בבירור צד ניטרלי. או קרב איחוד הסוחרים שמז נמצאת בו כשהיא מספרת על הפורץ שיכול לעזור למתנגדים. יש איחוד סוחרים בין-גלקטי שכנראה לא לקח צד במאבק. בקיצור, המסדר הראשון לא חזק כמו שהייתה האימפריה, אבל הוא מציב איום על המתנגדים כי מערכות הכוכבים שהפעילו אותם נהרסו או נעשו ניטרליות.

דברים מוצלחים ממש:
1. סצנת המוות של סנוק והקרב לאחר מכן. שימו לב ששוב הדמות של קיילו רן מתפתחת ברגעים של כפל-משמעות. בסרט הקודם קיילו אמר להאן דברים שאפשר לפרש לשני הכיוונים לפני שהוא מת: "אני יודע מה אני צריך לעשות, אבל אני לא יודע אם יש בי את הכוח לעשות זאת" - לעשות מה? לעזוב את סנוק או להרוג את האן? בסרט הזה סנוק אמר את הדברים שיש בהם כפל משמעות: "הוא יודע מה עליו לעשות - הוא מכוון את החרב כדי להרוג את האויב האמיתי שלו!"

2. באופן כללי קיילו רן הוא נבל די בכייני, אבל הוא פראי מאוד - הוא ריקושט. בסוף הסרט הקודם לא ידעתי מה הצעד הבא עבור הדמות הזו, וגם בסוף הסרט הזה אני מרגיש שאין לי דרך לצפות מה הוא יעשה בצעד הבא. הוא יסיים טוב? הוא יסיים רע? אני כן חושב שנראה נסיון של המסדר הראשון לבגוד בו או להתנער ממנו.

3. השיעור של יודה - ראיתי הרבה מאוד אנשים מתלוננים בפייסבוק או באתר "עין הדג" שהמסר של הסרט הוא שדיסני החליטו להרוג את הסרטים המקוריים ולהרוס את המיתולוגיה שלהם. קיילו רן אומר כל הזמן שצריך לתת לעבר למות ולוק אומר שמסדר הג'די צריך להסתיים. אבל הרי הקטע הוא ששניהם טועים. מסדר הג'די לא מסתיים - הוא מתחיל מחדש כמו שהתחיל לפני עידנים, מאנשים שנולדו כלום ושום דבר כמו ריי או כמו הילד עם המטאטא, והתחברו אל הכוח. כשלוק הגיע אל יודה בסרט 5 הוא צריך היה ללמוד לסמוך על הכוח. כשריי הגיעה אל לוק, מה שהיא צריכה הייתה - ויודה אומר את זה - זה ללמוד את הטעות שלו, זו שאפשרה שוב לצד האפל להתחזק ולקחת את קיילו רן.

4. המוות של לוק היה סצנה נהדרת עם קריצה לפתיחה של סרט 4. ברור היה לי מייד שזו סוג של הקרנה אסטרלית של לוק (הוא הרי הופיע סתם ככה בתוך הבונקר הנעול) וכמעט ציפיתי בשיחה שלו עם ליה שהוא יגיד שהוא לא באמת שם. אבל הביצוע של הקרב היה טוב מאוד, ולוק צדק בסופו של דבר - הוא לא יכול להגיע עם חרב אור ולהביס את כל המסדר הראשון כמו שריי מצפה ממנו לעשות. הוא ג'די חזק ואולי הוא יכול להתמודד עם Walker אחד, אבל לא עם צבא כזה. מה שהוא כן עשה זה לערער לחלוטין את הבטחון של קיילו רן ולעכב את המסדר הראשון.

הדברים שהפריעו לי:
1. סצנת המפציצים בהתחלה הייתה נהדרת, אבל אלו החלליות חסרות התועלת ביותר שראינו בסרט סטאר-וורס אי-פעם. וזה אחרי שב"רוג 1" (שלדעתי היה סרט בינוני-מינוס) הייתה חללית שהקטע שלה זה להתנגח במשחתות גדולות יותר כדי לגרום להם להתנגש זו בזו.

2. אני חושב שזה נהדר שסנוק מת (וזו גם הייתה הסצנה הכי טובה בסרט) ואני מקווה מאוד שלא יחזירו אותו בסרט הבא, אבל לפחות תזרקו איזו מילה על מאיפה הוא הגיע לעזאזל. הוא דארת' פלגיוס? הוא השוליה הסודי של פלפטין שנועד להחליף את ויידר במקרה שויידר ימות ולוק לא יצטרף לאימפריה? הוא שיבוט של לוק מהיד שנכרתה בסרט 5? מאיפה הוא הגיע ולמה הוא חזק כל כך בכוח?!

3. לא אכפת לי שכל התוכניות של פין ופו נכשלו לחלוטין. חלק מהמסר הוא שאנחנו לומדים מהכשלונות שלנו. וקפטן אלי סאטלר מ"פארק היורה" הייתה ממש סבבה, אבל דבר אחד בה ובקו העלילה הזה מטומטם לחלוטין, והוא: למה היא לא אומרת כלום? למה כשפו שואל אותה מה התוכנית, היא לא עונה לו? אף אחד על הספינה לא עומד הרי להדליף את התוכנית. התוכנית הזו ממש טובה. למה היא לא מספרת לצוות כדי להחזיר להם את המוראל ולמנוע מרד? בכנות הייתי בטוח שהיא חפרפרת של המסדר הראשון. גם אחרי שליה אומרת מה התוכנית, חשבתי "קפטן הולדו לא יכולה הייתה לספר להם? בטח ברגע שהיא נשארת לבד בחללית היא מתחילה לירות עליהם!" אבל לא - היא סתם התעקשה לא לספר כלום בלי סיבה.

חזרה