• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סדרת טלויזיה חדשה של ... שר הטבעות ?!

לא נשמע לי כמו רעיון טוב, אלא אם יקחו את זה לכיוון של סיפורים אמיתיים של טולקין (נניח ילדי הורין או משהו דומה). לא מאמין שכותבים חדשים יצליחו לקחת את הדמויות של שר-הטבעות ולכתוב עליהן סיפורים משמעותיים.

בתכלס אין סיבה שזה יצא שונה מכל ספין-אוף אחר שבו מוציאים דמות מהסיפור המקורי שלה ודוחפים אותה בכוח לסיפור אחר. כמו לדוגמה ב"סמוך על סול", שיצא בינוני במקרה הטוב.

מה שמבאס כאן זה שקודם כל, העיבוד המושלם למסך של שר הטבעות כבר קיים, ואין מה לשפר יותר.
דבר שני, כדי שהסדרה הזאת תעמוד בציפיות שהעיבודים הקודמים לספרים והז'אנר הזה דורשים, זה צריך להיות מינימום ברמה של משחקי הכס, ורצוי יותר. הבנתי שהתקציב גדול אפילו יותר ממשחקי הכס אז אולי שם הם בסדר. אבל מצד שני, הם נסמכים על חומר גלם שלדעתי הרבה פחות מתאים לסדרת טלוויזיה ארוכה מאשר שיר של אש וקרח. וגם הכותב המקורי כבר לא איתם, אז הרבה מעבודת התסרוט תיעשה על ידי אנשים שצריכים לנחש את כוונותיו.
וחוץ מזה, גם כשפיטר ג'קסון בעצמו ניסה להביא פריקוול לשר הטבעות זה לא ממש צלח לו.

בקיצור, כדי שהדבר הזה ייצא מוצלח כל כך הרבה כוכבים צריכים להסתדר בשורה שזה נשמע לי בלתי אפשרי. ובתכלס, זה נשמע כמו עוד ניסיון לmoney grab 'קל' על ידי חידוש של פרנצ'ייז ידוע במקום להמציא משהו מקורי. אני לא חושב שזה עבד בסטאר טרק דיסקברי ולדעתי זה גם לא יעבוד פה.

הרבה גורמים מנסים לחדש את ההצלחה של משחקי הכס, כנראה שאחרי שסדרות "חלשות יותר" לא הצליחו לעמוד בזה, הם פונים למשהו קצת יותר שמרני.

מישהו פה עוקב אחרי הסדרה של שאנארה? מישהו פה בכלל יודע שהיא קיימת? רוב מי שאני מדבר איתו לא יודע בכלל על מה מדובר, ואני מניח שזה כנראה נובע מחוסר ההיכרות של הסיפור.

בקצרה- אני מאוד מקווה שזה יעבוד, בעיקר כדי לפתוח פתח לסדרות אחרות מהתחום.
אם כי השאלה החשובה באמת היא כמה חופש יצירתי ייקחו בסדרה הזו

ב9gag כבר היו מי שהציעו גרסא קצת יותר מעודכנת מבחינה אתנית:

ayxmqEX_700b.jpg

גיוון תרבותי זה גם משהו שכבר נעשה בשר הטבעות ובהוביט, כשפיטר ג'קסון והתסריטאית שלו החליטו להוסיף לסרטים דמויות נשיות שלא היו קיימות בספרים.

לגבי צבעי עור שונים בעולם הזה, אני לא יודע מה ההתייחסות הקאנונית לנושא הזה. בדיסקברי, למשל (ויכול להיות שגם לפני, אבל אני לא זוכר), יש וולקנים שחורי עור. טכנית זה לא ממש משנה, אבל ביקום עם כל מיני חייזרים בכל מיני צבעים משונים, גזע שבו לפרטים שונים יש צבעי עור שונים זכור לי כמשהו די יוצא דופן. מצד שני, הקלינגונים בסדרה הזאת גם מציגים מגוון רחב יותר של צבעי עור, אז אני מניח שגם וולקנים שחורים יכול להיות מוצדק.
הנקודה היא שאם יחליטו להציג אלפים והוביטים שחומי עור, צריכה להיות איזשהי הצדקה עלילתית לעניין הזה. נגיד שבטים שונים או וואטאבר. ואם הסדרה הזאת נאמנה קאנונית לסרטים, אז בכלל צריך למצוא תירוץ טוב למה עד עכשיו לא ראינו אף גזע בעל עור שחום חוץ מאורקים ועכשיו פתאום יש.
כמובן שכל זה השערות. אני מניח שכמו במשחקי הכס, רוב הקאסט יהיה לבן, חוץ מכל מיני דמויות 'אקזוטיות'.

בארדה עור כהה הוא סממן של העמים המשרתים את סאורון-הצהבהבים מר'ון והכושים ועור-הנחושת מהאראד. רוב ה''טובים'' (בני האדם הדרומיים והמזרחיים לא בדיוק רעים, רק עוינים לגונדור) הם לבנים (אם כי בני דונלאנד והנומנורים השחורים לבנים אף הם).

9gag זה די אוסף של דברים הזויים/משונים מרחבי הרשת... בכל מקרה לעניין עצמו לדעתי אפשר לעשות סדרה מעניינת על חלק מהדמויות:
- המסעות של אראגון
- החיפוש וההכנות של גנדלאף
- הקרבות של בורומיר
וכך הלאה, הבעיה שאני לא רואה איך מתחבר לסדרת טלויזיה ומתקשר אחד לשני. מעבר לכך, זה לספר סיפור שנקודת הסיום כבר מוכרת וידועה ולכן מוגבל יותר.
אם זה היה מתרחש אחרי הארועים בספר, והיה מספיק חופש יצירתי לשנות את העולם - היה לזה יותר פוטנציאל לטעמי

ח'אן- לנטפק זה לא מנומס במיוחד, ואם אין לך מה להוסיף לשיחה- זה די נחשב כספאם.

אולדמן- אני מסכים איתך, אבל למען האמת אני לא חושב שאחד הדברים האלה יהיו מעניינים במיוחד. כמו גם, די קשה להביא שחקן סרטים לסדרת טלוויזיה... בטח ובטח איאן מקליין. יש סיכוי לבורומיר, אבל אני לא חושב שלמישהו אשכרה אכפת ממנו למען האמת. הוא תמיד הרגיש לי כמו דמות נורא משנית.

גם אני הייתי מעדיף שהסדרה תעקוב אחרי סיפורים על תקופות קדומות יותר מהסרטים, כמו ילדי הורין, בריין ולות'יין, נפילת גונדולין או אפילו סדרה על סוף העידן השני. יש מספיק דמויות וחומר כדי לעשות את זה בצורה טובה, אבל האמת, אני לא חושב שהם ירצו לקחת את זה עד כדי כך אחורה, אולי בספין-אופים שהזכירו.
זה משאיר את הארץ התיכונה כמו שהכרנו אותה בסרטים וכאן ההעדפה שלי תהיה משהו על ארנור לפני, בזמן ואחרי מלחמת הטבעת. יש דמויות מוכרות מסרטי ההוביט (והספר. אולי אפילו יוכלו להכניס את גימלי ולגולס בעונה לפני המלחמה ובעונה שאחרי המלחמה), יש קוסם אחר שיכול להחליף את גנדלף, יש אנשים שיכולים להפוך לדובים שבערך בתקופה הזאת הקימו ממלכה, יש לא מעט רמזים על אבני דרך בתקופה הזאת באזור הזה בכתבים של טולקין ואין הרבה אנשים שיחשבו שהורסים להם את הדמויות.

חזרה