• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הוכרזה טרילוגיה חדשה של מלחמת הכוכבים

לקראת בואו של הג'די האחרון (או בעצם הג'דיים האחרונים, באנגלית זה עובד לשני התרגומים) דיסני הכריזו על טרילוגיה חדשה.
ולמעט האמירה שזה לא הולך להיות קשור כלל לקו העלילה המוכר/עיקרי אין פרטים נוספים, רק שזה יהיה במקום שלא נחקר עדיין במסגרת הסרטים/סדרות עד כה.
https://www.theverge.com/2017/11/9/16630902/star-wars-new-trilogy-rian-johnson-disney-lucasfilm

למרות שאני חובב מלחמת הכוכבים, קשה לי להתלהב - אני מקווה שהג'די האחרון יהיה מוצלח... הכח מתעורר היה חביב ולא יותר. רוג אחד היה סרט מלחמה טוב, אבל לדעתי היה חסר לו ה"קסם" של מלחמת הכוכבים.

אממ... אני התאכזבתי מ״הכוח מתעורר״ ולא טרחתי לראות את הבאים אחריו. אני גם מחשיב אותם לחלק מהקאנון פחות משאני מחשיב את האגדה של קורה לחלק מאוואטאר, וזה אומר משהו...

Nextorl אמר/ה:
אבל אני באמת לא מתלהב, זה מרגיש יותר כמו סחיטת כסף מהמותג מאשר עשייה בשביל המעריצים.
Welcome to reality, that's what we do here.

אני לא מסכים לגבי 7 שהוא היה בסך הכל "חביב", ,הוא היה פשוט מחריד, הוא היה 4 רק בביצוע הכי גרוע שאפשר.

אבל למרות כל התלונות על זה שזו סחיטת כסף, ברור לי שאני עדיין אלך לקולנוע לבכורה :)

אני מאוד אהבתי את הכוח מתעורר ולדעתי הוא היה המשך ראוי ונאמן לטרילוגיה המקורית (אולי אפילו נאמן מדי, עד כדי חיקוי...). הדבר שאני חושש ממנו עם ההרחבה האקספוננציאלית של הפרנצ'ייז, זה שלאט לאט זה יהפוך להיות כמו היקום של מארוול, עם הרבה סרטים שיוצאים כמו מפס ייצור, עם עלילות ודמויות שמתחילים להיות יותר ויותר פלקטיים וחוזרים על עצמם. מה שהיה יפה בסטאר וורז המקורי זה שזה יקום שלם שנבנה סביב מסע גיבור של גיבור יחיד שעובר שינוי קיצוני (גם בטרילוגיה המקורית וגם בפריקוולים זה היה ככה). אבל אם מתחילים לעשות סרטים שמטרתם לחקור את היקום הזה ולסחוט ממנו כל מיני עלילות משנה משונות, על הדרך הם יצטרכו לייצר גיבורים שיעמדו במרכז הסרטים האלה, ואז כמו במארוול, כל גיבור נוסף יהיה יותר ויותר קלישאתי ודומה לגיבורים הקודמים, עד שזה יהפוך לפשוט שיבוט אחר שיבוט של אותה נוסחא.
דיסני חכמים והם רואים שהכיוון עכשיו לסרטי פרנצ'ייז הוא ליצור "יקום קולנועי" שיגרור את הצופים לראות סרט אחר סרט רק כי זה באותו יקום\פרנצ'ייז, ולא בגלל איזשהו ערך אינהרטי לאותו סרט. מארוול המציאו את זה ודיסי גנבו מהם, ועכשיו גם יוניברסל מנסים לעשות את זה עם יקום של מפלצות (כשהמומיה היה הראשון). אני לא חושב שזה בהכרח דבר רע לכשעצמו, אבל כן בקלות אפשר ליפול ליצירה של ערימה של סרטים חסרי ייחוד ובלתי זכירים. אם דיסני יצליחו לגרום לכל סרט להיות סיפור ואירוע קולנועי מעניין לכשעצמו, יכול להיות שזה לא דבר כל כך רע.

אני מאוד שמח על ההכרזה,כי מאוד אהבתי את 7 ואני מקווה ששמונה יהיה טוב,אבל אני די חושש מהקטע של חקירת צדדים נוספים ביקום...נקווה שזה יצא טוב,ולא רק מסחטת כסף של דיסני.

רוב התקוות שיהיה מדובר על הרפובלקיה הישנה, שזה נושא שהרבה מאוד מעריצים מחכים הרבה זמן שיגעו בו.

בכל מקרה, 7 הוא העתק הדבק של 4, וזה לא בהכרח רע, הוא מגיע אחרי הרבה זמן של המתנה, והיה ניסיון להצליח לשחזר את ההצלחה המקורית, כל עוד 8 ו9 לא יהיו 5ו6 הכל טוב.

אגב פלאפי, בעניין היקום האפל- האמת שהם התחילו אם הראיון של עולם מורחב לפני הרבה זמן, ועכשיו הם גם חוזרים לזה (אחרי המומיה אני מקווה שהם ישקלו מחדש. אבל אני סקפטי), סתם משהו שנתקלתי בו לאחרונה והפתיע אותי.

קשה לומר שדיסני גנבו ממארוול, מארוול שייכים לדיסני אחרי הכל..
אחרי היקום הקולנועי המוצלח של מארוול כולם קפצו על הרעיון, יקום קולנועי של כל המפלצות הקלאסיות, יקום קולנועי של DC, יקום קולנועי של הארי פוטר, יקום קולנועי של מהיר ועצבני, יקום קולנועי של הרובוטריקים, יקום קולנועי של כל היריבים של ספיידרמן בלי ספיידרמן עצמו... כל רעיון שיכול למלא יותר מסרט אחד הפך ליקום קולנועי.
לקח כמה סרטים גרועים ונסיונות כושלים כדי שהאולפנים יבינו שזה לא כזה קל והם מתחילים לרדת קצת מהרעיון, (יוניברסל אכן שוקלים מחדש את היקום שלהם לאחר המומיה ויש סיכוי טוב שהוא יבוטל, שוב) אבל בתעשייה מהסוג הזה לקוח זמן להפיק לקחים.

אני לא מעריץ גדול של הסרטים של מלחמת הכוכבים ותמיד נהנתי יותר מהעולם המורחב (מה שנחשב עכשיו ל"אגדות") אבל הי, אולי אחרי שהם יסיימו סופית לספר את סיפור משפחת סקייווקר לדורותיה הם יוכלו לעבור לדברים מעניינים יותר.

חזרה