• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Stranger things, על מה כל הבאזזז?

אחלה סדרה. לדעתי החוזק שלה הוא לאו דווקא בעליללה מקורית או מרתקת אלא בפרטים הקטנים והטכניים שעשויים כל כך טוב. עיצוב, פסקול, קאסטינג, דיאלוג, pacing, פיתוח דמויות, הכל מדויק ועשוי בצורה מקצועית להפליא. באותם פרטים קטנים העונה השניה דווקא נופלת ולכן פחות טובה בעיני.

על הסדרה עצמה: תדמיין שילוב של it (המיני סדרה מפעם), "החברה הטובים" ו"אי-טי", מה שיוצא לך בראש זה בדיוק stranger things.

אני חושב שרוב האנשים שצופים בזה היום לא חיו בשנות השמונים. כוחה של נוסטלגיה לא רק אצל מי שחווה את שנות השמונים על בשרו, אלא בהשרשה התרבותית של מה שנוצר בעשור ההוא. כולם ראו את אי.טי או לפחות מכירים את הטרופים שלו ושל סרטים דומים לו.

פלאפי אמר/ה:
נוסטלגיה זה כוח חזק מאוד.
אני לא מסכים שזה עניין של נוסטלגיה, זה כמו לומר שמערבונים מצליחים בגלל נוסטלגיה.
זאת 'סדרה תקופתית', כמו 'הטודורים' או מערבונים, רק שהתקופה המדוברת היא שנות ה-80. הם קלעו טוב מאוד לחוויה של התקופה הזאת, והם ליוו את זה עם עלילה (די) מוצלחת, דמויות טובות, וארט יוצא מן הכלל.

אחרי שחיפשתי קצת, אני מבין שאתה מתייחס ל'נוטסלגיה תרבותית', שלא מתחבר כל כך לאיך שאני מבין נוסטלגיה. בהקשר הזה אני מניח שיש הגיון במה שאמרת, למרות שאני עדיין לא מתחבר לתיאור של Stranger Things בתור סדרה נוסטלגית - שנות ה-80 הם לא תקופה שעוברת אידאליזציה ברמה שמייצרת אצל אנשים את הכמיהה לחיות בה, לפחות לא בראות שלי.

Gilthans The Quiet אמר/ה:
אחרי שחיפשתי קצת, אני מבין שאתה מתייחס ל'נוטסלגיה תרבותית', שלא מתחבר כל כך לאיך שאני מבין נוסטלגיה. בהקשר הזה אני מניח שיש הגיון במה שאמרת, למרות שאני עדיין לא מתחבר לתיאור של Stranger Things בתור סדרה נוסטלגית - שנות ה-80 הם לא תקופה שעוברת אידאליזציה ברמה שמייצרת אצל אנשים את הכמיהה לחיות בה, לפחות לא בראות שלי.

אני חייב להסכים עם זה. אני לא ממש מצליח לראות מה הייה טוב כל כך בשנות השמונים (אנחנו מדברים על הזמן שכדורי דיסקו ואפרו היו באופנה)

חזרה