• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התחלתי לראות שוב את Firefly

פעם שלישית, גלידה :)
הסדרה עדיין חזקה בנקודות חוזקה שלה שילוב מצוין של מד"ב עם מערב פרוע כולל ת'מות בוגרות יחסית (Reavers)
מה שכן, מתחיל להתיישן בתחום האפקטים. יש להם יתרון שלפחות מבחינת טכנולוגיה, גם בתחילת שנות ה-2000 הם הלכו על לוק מיושן יחסית.
בנתיים מאוד נהנה. התחלתי לחשוב האם זה כל-כך נורא שביטלו אחרי עונה בודדת - למשל את DS9 אין סיכוי שאראה פעם שנייה, כי זה טונות של פרקים. סדרה של 20-30 פרקים זה הרבה יותר קל לראות פעם שנייה ושלישית. אז נכון שעונה שנייה הייתה תורמת הרבה להעשרת העולם, אבל אחרי 3-4 עונות זה כבר היה מתקרב למיצוי ולא בטוח שהיינו מקבלים את Serenity.

נ.ב. מישהו כאן לא ראה / לא מכיר?

אני חושב שראיתי את כל הפרקים כבר חמש פעמים...
אין ספק שהאפקטים אף פעם לא היו החוזקה של הסדרה, אבל אני חושב שהם עדיין עוברים מסך. מה שמשאיר אותך זה האווירה והדמויות, שהם פשוט מצוינים.

גם אני חושב שאם היו נותנים לזה להמשך יותר מדי זמן זה כנראה היה מתדרדר (אנג'ל, בית הבובות). אבל מצד שני, ממש הייתי רוצה עוד :(

מופתע מכמות האנשים שלא ראו. זו באמת אחלה סדרה, אבל מעבר לכך, זה רק 14 פרקים, אז אפשר לראות הכל במהירות :)

גילתאנס, בית הבובות זה dollhouse? כי יצאו לה רק שתי עונות, ומרגישים שבחצי השני של העונה השנייה הם דחסו הרבה עלילה....היה יכול להרוויח מעונה שלישית.

הסיבה שהיה צריך עוד עונות לפיירפליי זה כי, כמו באפי, היו כבר בעונה הראשונה רמזים עבים למטה-פלוט ופיתוח עולם מרחיק לכת שנכתב מראש לסדרה הזאת. סרניטי בסה"כ סגר קצוות בצורה גסה כדי לתת תחושת סיפוק מסוימת, אבל זה במאה אחוז לא היה מתקרב לרמת הסיפוק שהיינו מקבלים מכמה עונות בנויות היטב עם פיתוח דמות עמוק, כמו שווידון עשה בבאפי. גם אם מתישהו הסדרה הייתה מתחילה להדרדר, מה שתמיד קורה, זה עדיין שווה את העונות הטובות, ובטוח שעדיף על פני עונה אחת מנותקת.

בית הבובות בעיניי התחיל כסדרה מצוינת, אבל לאט לאט הפך להיות סיפור אפוקליפטי מוגזם.
היא נשארה מעניינת עד הסוף, אבל הקסם שהפך אותה למעניינת הלך לאיבוד. אני חושב שזה גם מה שהיה קורה לפיירפליי - ווידון דיבר על כך שהייתה אמורה להיות איזה חברה אנטגוניסטית שלמעשה הייתה מקור הבעיות במערכת השמש, בין השאר מה שהופיע בסרניטי. כמדומני היו גם התייחסויות מרומזות לחברה הזאת בפרקים הקיימים.

דווקא בעיניי בית הבובות בפרקים הראשונים הייתה מעט מנותקת, והיא השתבחה עם הזמן כשהעלילה ננעלה על עצמה - מה שכן, חמשת פרקים האחרונים היו בכיף יכולים להיות גם עשרה. שם באמת הרגיש שהם מנסים לדחוס את עיקרי העלילה למעט הפרקים שנותרו.
ד"א ראית את הפרקים שמתרחשים בעתיד? הם ממש מגניבים.

סיימתי לראות את שלושת הפרקים של פיירפליי, ואין ספק בעיני שההחלטה התמוהה של פוקס לשדר קודם כל את The Train Job במקום את Serenity תרמה לא מעט לביטול הסדרה... הרכבת זה פרק חביב, אבל בלי הרקע שמקבלים בסרניטי זה די מוזר ומנותק.

האמת שעבר הרבה זמן מאז שראיתי את הסדרה, אני לא זוכר. אני זוכר שהיה קטע שקופצים לעתיד, לא זכור לי פרקים שעוסקים רק בזה. זה היה חלק מהעונה השנייה?

הם גם שידרו את הפרקים שלא לפי הסדר למיטב זכרוני, לא? אין ספק שפוקס שחטו את הסדרה הזאת...

ראיתי רק בבלו-ריי, אז לא יודע לגבי סדר השידור. יש שני פרקים שעוסקים בעתיד, בסוף של כל עונה.
אבל הסוף של העונה השנייה מוביל לכיוון העתיד.

חזרה