הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[סיפור] הארי פוטר והמכשיף האחרון

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 11 אוקטובר 2017, 17:44

כתיבה נחמדה, מסכים שהארי שונה מהספרים ואולי קצת שונה יותר מדי, אבל השתפרת אחרי הפרק הראשון.
העסק עם דולורס מעניין, ממשיך לקרוא - ח"ח :)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
תשובות: 8

שליחה על ידי ת'ור » 12 אוקטובר 2017, 19:31

פחות אהבתי את הפרק השלישי, בעיקר בגלל ג'ורג'. אם להיות הוגן הבעיה שלי היא בעיקר עם המוות של פרד (שאני עדיין מסרב לקבל כקאנון), אבל שינוי האופי הזה לא מרגיש מתאים או נחוץ. ואם הוא הפך לגבר מזדקן ונרגן, הייתי מצפה שהחנות שלו תאבד לקוחות צעירים מאוד מהר.
שאר הפרק היה סבבה. השינויים הקטנים כמו אמיליה והכניסה לסמטת דיאגון נחמדים, וקארל סמית' (שם קצת פשוט לקוסם אריסטוקרטי אבל מילא) נראה בחור נחמד. אני די בטוח שזה קשור אליו איכשהו, אבל נחכה ונראה.

רודולופוס לסטריינג' הוא בחירה מעניינת. הוא לא היה בולט במיוחד בסדרה המקורית, והוא כנראה די זקן בשלב הזה. מצד שני, הוא מאוכלי המוות הבודדים שסביר שעדיין יהיו פעילים...
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 22 אוגוסט 2019, 16:16

טוב. אני מקווה שזו הקפצה לגיטימית, כי נראה לי מיותר לפתוח נושא חדש בשביל זה.
אחרי קפיאה ארוכה, החלטתי לנסות להמשיך את הסיפור הזה. העליתי עכשיו שתי פרקים נוספים. אני אשתדל להעלות פרק לפחות כל שבוע מעכשיו.
אשמח לביקורת בונה.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 23 אוגוסט 2019, 08:05

נחמד מאוד. הארי מרגיש אומנם שונה מאוד כאן, ולא ממש אהבתי את העובדה שהוא נותן לאחרים לעשות את העבודה השחורה, אבל, לדעתי לפחות, זה הרבה יותר טוב מהספרים המקוריים. למרות שאני קצת משוחד כי ממש לא אהבתי אותם.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוגוסט 2019, 08:51

אהבתי את הסיפור הרביעי. הדמויות מרגישות נכונות והסיפור זורם ומעניין.
המילים ״לופ״ ו״אמביציה״ קצת הפריעו לי והייתי מעדיף חלופות עבריות, ובסוף נשמטה לך נקודה.
עריכה: קראתי את חלק 5. אהבתי.
נערך לאחרונה על ידי הח׳אן הטטרי ב 23 אוגוסט 2019, 10:56, נערך פעם 1 בסך הכל.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שליחה על ידי אביעד » 23 אוגוסט 2019, 10:23

קראתי את הפרק הראשון, והוא נחמד.
כמו שאמרו לפני, הארי לא מתנהג כמו בספרים, וזה קצת פוגע בחוויה.
לעומת זאת, הכתיבה לא צריכה לדעתי להיות כמו של רולינג, זה נחמד לחקות את זה בפאנפיק של הארי פוטר, אבל לכל אחד הסגנון המועדף עליו.
מה שכן הפריע לי זה שאנשי משרד הקסמים לא מכירים אבקת חושך אינסטנט מפרו, מה שהארי זיהה מיד. החומר הזה אמור להיות משומש תדיר על ידי פושעים למיניהם.
(על הדרך - זה קצת מפריע לי אצל רולינג שמייבאים את זה מפרו ולא מייצרים את זה גם בבריטניה עם כל הביקוש לזה, אבל מן הסתם יש לזה סיבות כלכליות)
אקרא בהמשך את שאר הפרקים, אם תפרסם אותם פה.
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 23 אוגוסט 2019, 11:18

תודה לכולם.
lonewolf - השינוי שניסיתי להדגיש כאן הוא שהארי למד לעבוד כחלק מארגון, זשזו די המכשלה העיקרית שלו בספרים. זו הסיבה שהוא נותן לאנשים אחרים לכסות חלק מהקצוות, בזמן שהוא חוקר דברים אחרים.
החאן - תודה. ואתה צודק. שימוש במילים לועזיות זה עלבון לגילי בר הלל. אני אשתדל להימנע מזה.
אביעד - אמור להיות אולי, אבל העובדה היא שעד הספר השישי החומר לא הוזכר במילה. זה רומז שאולי הוא לא נפוץ מדי, כנראה בגלל שזה חומר זר. סביר להניח שהילאי מנוסה יכיר אותו, אבל ההנחה שלי הייתה שעובדי הלשכה לטיפול בחיות פלא לא יזהו את זה מייד.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 26 אוגוסט 2019, 15:02

הוצאתי פרק 6. אשמח לביקורת בונה.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 26 אוגוסט 2019, 15:25

פרק נחמד, אני מניח שיהיה ברור יותר בהמשך.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 26 אוגוסט 2019, 15:34

פרק בסדר, אין הרבה מה להגיד מעבר לזה
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 26 אוגוסט 2019, 15:35

בכן, קל לראות את ההבדל בין רודולפוס לפליקס. הוא רוצח קר דם שרואה בזה ביקור חברתי; פליקס רואה בזה מלחמה על החיים שלו. אם רודולפוס יודע שהוא הולך למות, מה הבעיה שלו להסביר לפליקס איך הוא גילה שהוא מודיע של ההילאים? האם רודולפוס יצר עתה הורוקרוקס ממותו של פליקס דרך קללת האברה קדברא או שזה לא מתאים לדפוס?
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 26 אוגוסט 2019, 17:18

פרק מאוד... קצר. נראה שהוא בא לתת לנו רמז לראת הבאות, אבל את זה יכול לעשות גם קטע פלאשבק, או, אפשרות אחרת, לוותר בכלל על הפרק ולראות איך פוטר מגיב לגופה של המודיע שלו.

בכלל, הפרק הזה נורא מזכיר לי את הסרט קפטן מארוול, שהיה סרט רקע שמסביר כמה דברים לקראת אנד גיים. אפשר לראות כאן קשר.
אני במקומך הייתי מוותר על הפרק הזה, או לפחות הופך אותו לחצי מהפרק ה-6, וכותב את ההמשך כבר עכשיו.
.The lone wolf hunts alone

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה