• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[נסיון כתיבה]-[אנגלית]-הקרב על השלג

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
נאום שכתבתי כדי לתרגל את האנגלית שלי, במקור בכלל יועד להצגה בדרמה... אז תדמיינו ויקינג עומד מול לוחמיו בשלג מנופף בגרזן :)

Hrothgar stend against hes warriors. ''Quiet!'', he shouted. The warriors finished to talk. ''My warriors!'', he speaked. ''My shield-brothers and sword-masters! My worthy friends and my honest fighters! Today we stand against the killer of my futher. Come to fight with me! For the gods, for your ancestors, for the great honour and the immortal glory! Come to fight, come to kill this cowards, come to take their tresauries and women!''. The warriors was quiet-they waited to hes words. Hrothgar continued. ''We will kill them all!'', he sed.''We will cutt their heads! We will burn their towns and vilages and loot them! We will take their people to be our slaves! We will take a place for ever in the hero-storyes, we will
be the honourable warriors and the noblest fighters in Skandinavia! So, who comes with me?''

יש כמה טעויות כתיב ודקדוק שמפריעות לזרימה בקריאה, אבל חוץ מ"שים לב להבא" אין הרבה להגיב בנושא הזה.

בלי ידע קודם או הסבר בתוך הסצנה אין הרבה משמעות לנאום. אנחנו לא יודעים כמה הקרב הזה משמעותי או מסוכן, ומה היחסים בין המנהיג לשאר הויקינגים. חוץ מזה, אין ממש מפנה בנאום שנועד לשלהב את האנשים, והמעבר בין גבורה ותהילה לבזיזה ושעבוד חד מאוד. אפשרי ששניהם יתקיימו זה לצד זה בחברה ויקינגית, אך דרוש הסבר. הסבר כזה יכול להתבטא בצורה חלקה דרך דבריו של הרותגר, בסגנון "האלים יעניקו תהילת עולם למי שיענישו את הכופרים".

תודה.
אני לא אשקר: אני לא מרוצה מאוד מהקטע, והמטרה הכמעט יחידה שלו הייתה לשפר את האנגלית שלי. וכתבתי אותו אחרי 10 בלילה.

חזרה