• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ספרים וסופרים שהשפיעו עליכם

Aviad Sar-shalom

פונדקאי פעיל
מעניין אותי לדעת איזה ספרים אנשים פה קוראים ואוהבים, ובעיקר איזה סופרים לדעתכם השפיעו על סגנון הכתיבה שלכם?

בשבילי אלה:
ניל גיימן - הסופר האהוב עלי בהפרש גדול, מכור לכל הספרים שלו.
ג'ורג' מרטין - הראה לי שפנטזיה יכולה להראות יותר מציאותית מהמציאות.
רוברט ג'ורדן (כישור הזמן) - גדלתי עם הספרים שלו, חידש לדעתי הרבה בתחום של רוחב היריעה וההיקף של הסיפור.
רולינג - מוכיחה שאפשר לכתוב בצורה שתואמת לכל הגילאים ומצליחה לרגש כל קורא בטווח רגשות רחב.

תכתבו פה מי הסופרים והספרים האהובים עליכם, ממש מסקרן אותי לדעת :)

נ.ב
אני יודע שיש כבר שרשור המלצות על ספרים, אני רוצה לעשות פה משהו יותר ממוקד, גם כדי שאוכל לראות מה דעתם של חברי הפורום הפעילים כיום (אלה שאני מכיר וקורא את הסיפורים שלהם), ובעיקר בגלל שאני רוצה לשמוע את דעתכם על סופרים גדולים ואיך הם השפיעו עליכם - לאו דווקא ספרים מסויימים אלא יותר סופרים וסגנונות.

ספרים וסופרים שאני אהבתי.

- פטרישיה מק'קיליפ. אני מאד אהבתי את "בעל החידות מהד".
- סטפן דונלדסון. אני אהבתי את העולם של הארץ ואת הלורד פאול.
- ג'ורג' מרטין. בזמנו מאד התלהבתי מהסופר ש-'שבר את הגלגל'.
- קונן דויל. סגנון כתיבה לירי. אני גם אוהב ספרי בלשים.
- אייזיק אסימוב. 'סוף כלזמן' הוא אחד הספרים שנהניתי לגלות שוב כאדם בוגר.

אז ככה:
ג'.ר.ר.טולקין-אחד מהאהובים עליי, סופר הפנטזיה הגדול ביותר בכל הזמנים לדעתי.
ג'.ק.רולינג-בדיעבד פחות מת על איך שהפכה את הקסם למשהו נפוץ כל כך, אבל בהחלט הייתה ונותרה בעיני אחת מהגדולות והמקוריות בתחום.
מרק טווין-היה הסופר האהוב עלי בגיל 8, ועד היום אני נזכר בהנאה בספרים שלו וצוחק מהאמירות שלו.
ז'ול וורן-תמיד אזכור את הסופר שהספרים שלו היו הרציניים הראשונים שהתחלתי לקרוא (בגיל 7). סופר מד''ב מיושן מעולה, עד היום אחד מהאהובים עלי.

ועוד שניים שאני לא מת עליהם אבל כן השפיעו מעט:
כריסטופר פאוליני-אני קורא כרגע את הקוואטרלוגיה. לא הכי מקורי שקראתי, לא הכי טוב שקראתי, אבל הוא השפיע על הסיפור ''האלאבארדן'' (המוטיב של כפר נורדי בעולם פנטזיה).
ק.ס.לואיס-בזמנו אהבתי את נרניה. עכשיו אני מבין שיש שם גם דברים גזעניים, מיזוגניים, שוביניסטיים ומאוד-מאוד נוצריים, אבל האווירה הקלטית-פנטסטית מאוד קסמה לי.

טולקין: הסופר האהוב עלי כנראה, קראתי בפעם הראשונה את שר הטבעות בכיתה ב' ואני עדיין נדהם כל פעם מחדש מהספרים שלו.
ג'וזף דלייני: סדרת the last apprentice, פנטזיה מעט קריפית, ספרים קצרים יחסית (300 עמודים-+ אבל עם רווחים גדולים בין השורות) אבל אני אוהב את הדמויות שם.
מעבר לזה יש רשימה ארוכה של סופרי פנטזיה, אבל אף אחד מהם לא כמו שני אלה

חזרה