• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קורס מצולם של ברנדון סנדרסון

Aviad Sar-shalom

פונדקאי פעיל
מצאתי את הקורס הזה שברנדון סנדרסון ("הערפילאים") מלמד באוניברסיטה ביוטה. כל הקורס נמצא ביוטיוב לגמרי בחינם.

גיליתי את זה לפני כמה ימים וממש התלהבתי. אמנם יש הרבה מדריכי כתיבה בעולם אבל נדיר למצוא מדריך כל מקיף של סופר שאשכרה כתב משהו בחיים שלו. אני משתף פה, נראה לי שזה יכול לעניין:

זה קורס אוניברסיטאי מלא על כתיבה בדגש על פנטזיה ומד"ב. הסרטון פה הוא ההרצאה הראשונה.

הספקתי לראות בינתיים עד ההרצאה החמישית, הוא עובר על כל הנושאים באופן מסודר. בניית דמויות, בניית עולם, קונפליקט, שפה, זה קורס ממש מקיף.

פרסמתי גרסה ישנה יותר של הקורס הזה פה לפני כמה זמן, וממש לפני כמה ימים יוטיוב המליץ לי על הגרסה מ-2016. מעניין שעלינו על זה ביחד :)

בהרצאות הישנות הגעתי ל-7 בערך, אבל עבר הרבה זמן ועכשיו התחלתי לראות מחדש את ההרצאות.

בעיניי זה קורס מעולה. הרבה קורסי כתיבה יוצרת הם כאלה 'תתחבר לאני שבתוכך' וכל מיני דברים פלצניים שאני לא כל כך מתחבר אליהם. הקורס הזה הוא מאוד מאוד פרקטי: איך לזהות בעיות בכתיבה, איך להביא את עצמך לכתוב יותר, איך לגשת לדברים, איך לגשת למוציא-לאור אם אתה רוצה לפרסם.
מאוד מומלץ.

חזרה