• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דוקטור הו - מומלץ לראות? איך מתחילים?

אהלן,
גם בגלל שאני באנגליה ויש כאן הרבה דוקטור הו, וגם בגלל שהבנתי שהיה Nerdgasm בגלל שהדוקטור החדש הוא אישה ומה שגרם לזה לצוף מחדש בכל מיני מקום אני שוב מתחבט בהאם כדאי לראות את הסדרה הזו...
מה טוב בה? מה רע? מה מיוחד בהשוואה לסדרות אחרות?
ואיך מתחילים לראות - פשוט בעונה הראשונה ורצים הלאה או שיש עונות מומלצות (אני מבין שכבר 15 עונות או משהו כזה?)

יש 10 עונות עכשיו, עם ספיישלים וזה.
סה"כ זו סדרה נחמדה למדי, היא לא יצירת מופת, בכלל לא. אבל היא ממש נחמדה, אז סה"כ אני ממליץ.
כן, תראה מהעונה הראשונה והלאה. זה הכי פשוט. שים לב לא לדלג על הספיישלים (ספיישלי כריסמס בעיקר, אבל יש גם כמה ספיישלים אחרי עונה 4 וספיישל 50 שנה לסדרה)
סה"כ שים לב שהפרק הראשון הוא לא פרק... מדהים. ושים לב גם שיש פרקים נוראיים מדי פעם, בערך אחד בעונה.

עריכה: מבחינת דברים טובים ורעים... ובכן, זו סדרת הרפתקאות מד"ב שהדמות הראשית בה לא מנסה לפתור את המצב באלימות כמעט תמיד, יש להם כמה רעיונות מקוריים ומגניבים והדמויות סך הכל ממש נחמדות.
מצד שני, יש מקומות בהם הכתיבה לא ממש טובה, יש עונות שבהן יש ירידה משמעותית באיכות לפעמים, אני עדיין חושב שזה שווה את זה אבל.

יש את המדריך הזה שמגיע עד עונה 9-
https://www.cnet.com/how-to/watch-doctor-who-viewing-guide-perfect-order/
אני באופן אישי הייתי מדלג על עונה 1 ומתחיל בעונה 2 (בסוף העונה החליפו את השחקן הראשי ואת האופי של הסדרה והיא קצת מנותקת משאר העונות), אני לא זוכר את העונות בהם הם מתחלפים אבל עד עכשיו היו בסדרה 4 "דוקטורים" וכל אחד מהם עם שחקן אחר ואופי אחר, כך שאם אתה מתחיל ואחרי 2-3 פרקים אתה לא נהנה-שקול לדלג לדוקטור הבא.

בקצרה-
מה טוב- זאת סדרה מלאת דמיון שבה כל דבר יכול לקרות ושגורמת לך להיות עצוב, שמח, פוחד ומלא פליאה באותו פרק. (כמו שנאמר לפני, יש פרקים טובים יותר ופחות)
מה רע- כל דבר יכול לקרות, זאת סדרה שבה זמן מתואר כך-
People assume that time is a strict progression of cause to effect, but *actually* from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... time-y wimey... stuff
או במילים אחרות-המד"ב נמצא כאן רק כדי לספר סיפור, אל תצפה שיהיה מאחוריו היגיון או שההיגיון בפרק אחד יהיו תואם לפרק אחר.

אני התחלתי לראות במקרה מהעונה החמישית (מה שהיה ב-VOD בזמנו). יותר מאוחר התחלתי מהעונה הראשונה וראיתי ברצף עד, וכולל, העונה השישית או השביעית.

מבחינתי לפחות, יש לסדרה יש בעיה קשה של מחזור תוכן. רוב הנבלים דומים אחד לשני. ניתן לראות את זה בעובדה שיש שני גזעים מרכזיים שהם אורגניזם במעטפת רובוטית שרוב הטקסט שלהם מתבסס על מילה אחת. ההבדל ביניהם מסתכם בהאם הם צועקים "השמד!" או "מחק!". בנוסף כל הזמן ממציאים דרכים מופרכות יותר להחזיר נבלים שהושמדו בעונות הקודמות.

עם זאת, אני חושב ששווה להתחיל לראות עד שימאס לך, ולו רק כדי להבין על מה כל הרעש. חשוב רק שתדע שלא עומדת בפניך איזו סדרת מופת.

אני ממש אהבתי את הסדרה ובהחלט ממליץ לראות מהתחלה.

עם זאת חובה לציין שיש קושי מסויים להתחבר לסדרה, שלדעתי נובע משתי סיבות:

1) האפקטים הויזואלים ברמה ממש נמוכה ביחס לסדרות אמריקאיות. כל פעם שיש שימוש באפקט ממוחשב (וזה לעיתים קרובות יחסית) זה נראה 10-20 שנה אחורה לעומת מה שהיית רואה בסדרה אמריקאית. לוקח זמן להתרגל לזה אבל אני אישית אחרי עונה או שתיים כבר לא שמתי לב לזה בכלל. באופן כללי שווה לזכור שאפקטים וניצוצות זה לא העיקר, הרי גם לפני 60 שנה כשהוציאו את הגרסה הראשונה של קינג-קונג וממש ראו את החוטים שמפעילים את הבובה (באמת ראו אותם, זה קורע מצחוק) אנשים יצאו מהקולנוע ואמרו "וואו, איזה אפקטים מטורפים, זה נראה ממש אמיתי!". בקיצור הכל עניין של להרגיל את העין ולדעת למה לצפות.

2) הדגש על העלילה הוא משני ומי שמפריע לו דברים כמו חוסר דיוק, "מדע בדיוני" שאין בו שום דבר מדעי, או חורים עצומים בעלילה שלא מסתדרים בשום מצב - עלול להתאכזב קשות.
הדגש המרכזי של הסדרה הוא על הדמויות והמצבים הרגשיים שאליהן הן נקלעות. מהבחינה הזאת זו אחת הסדרות הטובות שראיתי ובמיוחד בתחום המד"ב, כל פעם מחדש היא מצליחה לרגש אותי עם עוד דילמה מוסרית או משל מרתק על החיים. אפילו שמבחינה הגיונית לא הכל מסתדר, לדעתי זה ממש שווה את זה.

בקיצור אני ממליץ בחום, אם כי חשוב לזכור שזו לא סדרה אמריקאית ולכן הסגנון שלה שונה מאוד ממה שאנחנו רגילים אליו בישראל. יכול לקחת זמן להתרגל.

חזרה