• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המצאת דמויות

תוכל להסביר קצת יותר? אתה רוצה לכתוב ספר אבל להשתמש בדמויות שאחרים המציאו? איזה מין ספר, באיזה עולם? תן כמה קווים מנחים, שלא תקבל ערבוביית דמויות שלא מתאימות אחת לשנייה.

ואפשר לשאול מה המטרה שלך? זה תרגיל כתיבה? (כי ספר זה די ארוך לתרגיל כתיבה)

אני די גרוע בלהמציא דמויות (בעיקר שמות) אז אני רוצה לבדוק איך יצא אם תתנו כאן רעיונות לדמויות ואז לראות איך אפשר לשלב אותם בסיפור.

אני צריך בעיקר דמויות שהגזע שלהם יהיה קנטאורים ואלפים כמה שפחות עושיי כשפים (אשף,מכשף וכו') וגם יצורים מומצאים יתקבלו בברכה

ולשאלתך אני כותב ספר ולא עושה תרגיל כתיבה (בתור תחביב)

הדבר הראשון שעלה לי לראש כשראיתי את הפוסט זה דינוזאור שחושב שהוא דרקון ומחכה להתבגר כדי שיצמחו לו כנפיים ושיוכל לנשוף אש. אבל אני מבין שזה לא הכיוון :)

נשמע שאתה יודע פחות או יותר מה הכיוון של העלילה ושאתה מחפש חבורה של הרפתקנים שתתאים לעלילה או לעולם מסויים. נראה לי ממש קשה (ולא יעיל) לחשוב על דמויות מחוץ להקשר של הסיפור שלך. אם תספר מה העלילה הכללית ותיתן פרטים על העולם נראה לי שאנשים יוכלו לתת לך דמויות שקשורות לסיפור שאתה רוצה לספר. אני אישית לא מסוגל להביא דמות טובה של אלף (נניח) בלי שום הקשר.

תקציר הספר: קנטאורית זקנה שטוענת ששד אש ענקי בשם מלדנור שגורש לפני מאות שנים, מתגלת בתור משרתת של מלדנור. היא מחזירה אותו רק הפעם בתור שד קרח. בעוד האלפים והקנטאורים מתכוננים למלחמה נגד אש-מה שיגרום להם להפסיד נגד קרח, בני האדם יושבים בעמק שלהם וצופים במתרחש מהצד. אך כשמגיע יורש העצר של מלך בני האדם והורג את אביו שרצה למות בגלל אשתו שנפטרה, בני האדם מפתיעים את מלדנור והצבא שלו ותוקפים מאחוריהם, מלכם החדש של בני האדם מתגלה כחצי קוסם באמצע הקרב. ואז מגיע הקרב המכריע אך מי ינצח?

הדמויות צריכות להיות קשורות לעלילה, אז אי אפשר סתם להמציא.
אם אתה נתקע על שמות יש אתרים כמו http://www.fantasynamegenerators.com רק שים לב שמומלץ לשמור על סגנון דומה לכל קבוצה - שמות של אלפים צריכים להיות בסגנון דומה של קנטאורים.

אני מוכן להסתכן ולזרוק דמות.

קנטאור עני ומזדקן שעוסק למחייתו במכירת קרח. הוא מטפס בדרך הארוכה להרים כשהוא רתום לעגלה (קצת משפיל אבל חייבים להתפרנס ממשהו) וחוצב משם קרח שהוא מוכר בכפרים. הוא יודע כל מה שאפשר לדעת על קרח - מתי המים יקפאו ומתי יפשירו, איפה כדאי לחצוב קרח טהור ונקי, איפה לא כדאי להתעסק עם הקרח כי זה עלול לעורר מפולת שלגים - בקיצור, הכל.
מכיוון שהוא אחד היחידים שמטפסים לגובה ההרים על בסיס קבוע, ייתכן שאם מתרחשת באיזור פעילות על טבעית הוא יהיה היחיד שיראה אותה ויוכל לספר עליה. באופן כללי מאחר שהוא נודד הרבה ועובר מכפר לכפר הוא שומע הרבה חדשות ושמועות וגם מעביר אותן הלאה.
אין עדיין שם. מקווה שתוכל להשתמש בזה!

חזרה