• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אשת חיל (Wonderwoman)

אז ראיתי שלשום את אשת חיל, הלא היא וונדרוומן. וכמו שהרשתות החברתיות והאנשים עם כישורי הפוטושופ ממשיכים להזכיר- היא משלנו.
ו-וואלה, סרט טוב.
כמובן, יש בו כמה חורי עלילה, וההומור קצת עצוב. לאנשים של DC עדיין יש אובססיה לא בריאה לשוטים אפלים ולסלואו-מושן לא קשור בכלל, כמו גם סיפור המסגרת של הסרט הוא עצלני למדי, וקצת מאכזב. אבל הסרט עצמו? הוא יותר טוב מהרבה סרטים של מארוול, ואני פאנבוי של הסרטים של מארוול.

מכאן והלאה- ספוילרים.
סה"כ החוסר במטוס-בלתי-נראה הורגש לדעתי מאוד. לא בגלל ש"אין מטוס בלתי נראה! אבל בקומיקס יש!", אלא בגלל שהמטוס הבלתי נראה שימש כפתרון לבעיה שהתעלמו ממנה בסרט- איך דיאנה מגיעה לארה"ב (לונדון במקרה הזה) באמצע מלחמה בלי להתגלות. עכשיו, אולי כן יש מטוס בלתי נראה בסרט- לויודע, הוא בלתי נראה- אבל לא השתמשו בו, וזה פשוט השאיר חור בעלילה. יש הרבה חורים כאלה. למזלנו, הם די קטנים.

ואם מדברים על חורי עלילה, איך זה שהאמזונות דוברות כל כך הרבה שפות? אני מתכוון, אם הן בתמיסקירה מאז תקופת יוון העתיקה, הן אמורות לדעת רק את השפות שהיו קיימות אז. הן לא אמורות לדעת אנגלית לדוגמה, אלא ואריאציות ישנות של השפות ההן. אני כן יכול לקבל את זה שהאמזונות נוצרו כ"גשר בין בני התמותה" ולכן קיבלו מלא נקודות חינם להשקיע בדיפלומטיה ושפות, אבל עדיין. קצת תלוש.

ארס, ארס, ארס. איך נפלו נבלים... ארס הוא אחד הנבלים האהובים עלי בקומיקס של DC (ומת עליו אפילו יותר במארוול אבל אין קשר), ומה שהם עשו לו שם... אני ברצינות כמעט בכיתי ממה שהם עשו לו. כשעשו את החשיפה הגדולה של מיהו בעצם, אני שמחתי כי באמת הרגשתי שמשהו שם לא נכון עם סר פטריק הזה. אבל כשארס נותר בצורה הזו גם בזמן הקרב וגם בזמן הפלאשבקים? איכס. זה היה נוראי. לדיוויד ת'וליס אין לוק מתאים בכלל לארס, אל המלחמה, אחד הנבלים היותר גדולים של WW. הוא והשפם המכוער שלו לא מתאימים לתפקיד הזה מבחינת מראה, ולראות את ארס כשהוא ככה? זה מכוער. ארס הוא אל, הוא יכול לשנות צורה. הם היו צריכים להשתמש בזה.

חוץ מזה, השריון של ארס היה נוראי. באמת. אני פשוט לא יכולתי איתו. הם לא יכלו ללכת על שריון מגניב? לא חייבים אפילו נאמן-למקור, אבל שיהיה יפה. מגניב. לא... סתם. לפחות במינימום היו מחשיכים את הקסדה שלו כמו שתמיד עושים בקומיקס, ככה לא הייתי צריך לסבול מאניצי השפם של סר פטריק שיוצאים מהקסדה.
גם הכוחות של ארס... הם די הרסו אותם. ארס פתאום משתמש בברקים ובטלקינזיס עוצמתי, וזה לא בדיוק ארס. כאילו, ארס יכול לזמן נשקים ולשלוט בהם, אבל לא ככה. הוא פשוט הרגיש יותר כמו מגניטו מאשר כמו אל מלחמה.

מבחינת גל גדות, לא אהבתי במיוחד את המשחק שלה, אע"פ שהמבטא היה נחמד. היא דיאנה נהדרת לדעתי, WW נהדרת, מושלמת לתפקיד מבחינת מראה והיא כן הראיתה שיש לה את מה שהתפקיד דורש, גם אם היא לא מושלמת בו- היא עושה את העבודה, ועושה אותה טוב.
מה שכן, הכוחות שלה פתאום נהיו כאלה מפגרים. WW היא אולי אלה (בשלב מסוים, לזמן מסוים), אבל היא לא עד כדי כך חזקה.

ואלה התלונות שלי, בערך. גם לא אהבתי את ה"נבלית", כלומר- הבחורה המרושעת הזו שמנסים לפתות והיא יותר ברקע מאשר משמשת כרשעית טובה. היא לא הייתה באמת נבלית. זה היה באסה.

אבל האמת? לWW יש הרבה נקודות טובות, הנה כמה:
א. ההומור, אע"פ שההומור היה פשוט עצוב בהרבה מקרים, הוא עדיין היה קיים. והוא הצחיק אנשים. וזה דבר טוב בשביל DC, שהסרט לא מבאס אותך.
ב. הדמות של דיאנה פרינס (WW) נהדרת באופן התפישה שלה של העולם. היא מוצגת כילדה קטנה וסקרנית, שלא מבינה את המוסכמויות החברתיות של לונדון של תקופת מלה"ע הראשונה. וזה נהדר. זה וונדרוומן. התמימות הילדותית שלה היא אחד הדברים היפים ביותר בסיפורי המקור של דיאנה, וזה משהו שעשו כאן טוב.
ג. הסיפור היה טוב. הסיפור היה נהדר. זה סיפור ההתבגרות של דיאנה, ההתפכחות שלה. היא לומדת על העולם, ועל כמה שהוא אפל, ועדיין- היא מאמינה. מאמינה באהבה. ואהבה זה היסוד עליו מושתתת כל ההוויה של הדמות. באירוע blackest night, וונדרוומן קיבלה את טבעת הstar sapphire, הטבעת ששולטת באור הורוד בספקטרום הרגשות, אור האהבה. הקטע שבו היא אומרת "אני מאמינה באהבה"? זה היה קיטשי, זה היה צ'יזי, זה היה קלישאתי, אבל זה היה זה.

http://www.fisheye.co.il/wonder_woman/
הנה ביקורת (כוללת ספוילרים) של נעמה רק מעין הדג, ואני מוצא את עצמי מסכים עם כל מה שכתוב כאן.
אז מה דעתכם?

חזרה