• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך ליצור אווירה?

שלום,
אני רוצה לכתוב סיפור (יש לי כבר רעיון כללי לעלילה), אבל אני לא ממש יודע איך אני יוכל להכניס את הקורא לאווירה כלשהי, במיוחד כזאת שלא כתבתי עליה בד"כ.

כמובן שאני לא בלחץ, יש המון מקום לשינויים, וכרגע זה רק למגירה, אבל אשמח לטיפים בנושא האווירה בכלליות מסוימת, שאוכל להשתמש בזה גם לסיפורים אחרים.

אם זה חשוב, הסיפור שלי בעיקר אמור להשרות אווירה אפלה ודיכאונית, אווירה שבה עוד לא השתמשתי / התנסיתי.

אשמח לטיפים כלליים ולטיפים בפרט על הסיפור,
תודה מראש.

אווירה לדעתי, נוצרת על ידי הדגש שאתה נותן לדברים מסוימים.

למשל ג.ר.ר מרטין מנסה לתת אווירה ראליסטית גרוטסקית- אז הוא מתאר דברים שבדרך כלל לא מתארים ברוב הסיפורים- למשל איך גמד עם חצי אף משתין.

אם אתה רוצה להשרות אווירה דכאונית.. תאר דברים שעושים אסוציאציה מדכאת
"ברקע, נשמע קולו של חתלתול אבוד ורעב מתחנן לרחמים שלעולם לא יבואו."

אני מסכים עם דראגוניאן, האווירה שנוצרת מופיעה בעיקר בעקבות האופן שבו אתה מתאר דברים, והדברים שאותם אתה בוחר לתאר. אם אתה רוצה אווירה דכאונית, תשתמש במטאפורות ודימויים דכאוניים. הצבעים שאותם תדגיש צריכים להיות כהים ודכאוניים.

למשל - 'היום היה אפור, והשמיים בכו על המטריות השחורות שנעו למטה, אנשים נאחזים במגננה היחידה שלהם מפני הרקיע. בכל מקום שאליו רנד הביט, אנשים היו עם מבטיהם מורכנים, נכנעים לרטיבות הבלתי נמנעת של הגשם, מחזיקים מעמד עד שיגיעו למשרדיהם הקרים אך היבשים.'

באותה מידה, יכולתי לתאר אנשים ממהרים הביתה, או שיכולתי לתאר את הגשם כתוקפני וקפוא, אבל במקום זה הדגשתי דווקא את היאוש והאפרוריות.

ממליץ לך להתאמן 'על יבש' לפני שאתה לוקח את זה לספר. נסה לכתוב סיפור קצר באווירה דכאונית, ותראה איך זה הולך לך, אם זה יוצר את האווירה שרצית, אם אתה נהנה לכתוב ולקרוא את הסגנון הזה. אתה תיקח מזה המון.

תודה, אני אכן ינסה על יבש.

הבעיה היא שאני קצת מתקשה להבין איך זה יעבוד בעולם של הסיפור שלי, שהוא עולם פוסט-אפוקליפטי עם רק אדם אחד בלי שום יצור חי אחר (חוץ מכמה רובוטים, מזג אוויר קשה וצמחים נבולים אין שם שום דבר).

כלי שאני וחבריי משתמשים בו לעיתים קרובות, זה להוסיף קישור (במשחק מקוון) או להשתמש במחשב או טלפון חכם (אם משחק פנים מול פנים) כדי להשמיע מוזיקה ברקע.

אורח אמר/ה:
הבעיה היא שאני קצת מתקשה להבין איך זה יעבוד בעולם של הסיפור שלי, שהוא עולם פוסט-אפוקליפטי עם רק אדם אחד בלי שום יצור חי אחר (חוץ מכמה רובוטים, מזג אוויר קשה וצמחים נבולים אין שם שום דבר).

אתה יכול להנפיש גם חפצים דוממים או נטולי אופי: למשל, רובוטים יכולים להיות מורכבים מדויקים, או מונוטוניים וחסרי תכלית; צמחים יכולים לדבוק בכוח לכל מקור מים על מנת להשאר בחיים, או להתלות בעייפות מצידי הנחל הזעיר; וכו'.

Gilthans The Quiet אמר/ה:
אורח אמר/ה:
אתה יכול להנפיש גם חפצים דוממים או נטולי אופי: למשל, רובוטים יכולים להיות מורכבים מדויקים, או מונוטוניים וחסרי תכלית; צמחים יכולים לדבוק בכוח לכל מקור מים על מנת להשאר בחיים, או להתלות בעייפות מצידי הנחל הזעיר; וכו'.

וואו, לא חשבתי על זה...

גנרל אסדת'! אמר/ה:
כלי שאני וחבריי משתמשים בו לעיתים קרובות, זה להוסיף קישור (במשחק מקוון) או להשתמש במחשב או טלפון חכם (אם משחק פנים מול פנים) כדי להשמיע מוזיקה ברקע.
כן.. כרגע זה במטרה להיות סיפור לפדבקים וכו'.

תודה לכולם.
איך עובד בפורום הקטע של הבקשה מהמנהלים לנעול? אף פעם לא עשיתי את זה... (חיוך נבוך מאחורי המסך...)

חזרה