הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[אתגר כתיבה 39] גמד אומלל

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
kosem10

[אתגר כתיבה 39] גמד אומלל

שליחה על ידי kosem10 » 09 אוגוסט 2016, 22:53

טוב, עבר הרבה זמן מאז שכתבתי סיפור ואמרתי בוא נלך על זה.
גמד אומלל
ספוילר
הצג
"נו באמת!" רטן לעצמו גמד נמוך קומה במיוחד. "אתה תקבל 60 פיסות זהב, אמרו לי, אתה בטוח תצא עם טיפ, אמרו לי. חמורים שכמותם!"
הגמד האמור רץ ביער עם כל מה שחשוב לו בעולם: זקנו שלו הקטוע במקצת, המקוש שלו שקיבל כשזקנו התחיל לצמוח (בגיל 5), והרבה אוכל, הרבה מ-א-ו-ד אוכל. וברגע שרגליו נתקעו בשורש שהיה מעל לאדמה, כל הדברים שלו עפו. "ענף מטופש. למה הלכתי? מה לא היה לי טוב בחיי הגמדיים המעצבנים? אפילו שאני נמוך, שיש לי זקן קטוע במקצת ואני, ובכן, גמד. אני יגיד לכם למה". אגוז אחד נפל על ראשו ועצר את שטף הדיבור שלו לרגע. סנאי אחד ירד מהעץ, הסתכל על הגמד המוזר במבט משועשע, וחשב: למה הגמד הזה מדבר לעצמו?

"סנאי מטופש. איפה הייתי? אה, כן. ישבתי לי בבר ושתיתי לי בירה ואז שמעתי דיבורים על זהב. זהב! בכל מקרה, אז שאלתי אותם על מה הם מדברים, והם אמרו שמישהו גנב להם את הזהב, ומי שימצא אותו יקבל 60 פיסות זהב. אז כמובן שהם שאלו אותי האם בא לי לקחת את הג'וב, ומה אני יגיד לכם, עכשיו הזהב נראה לי פחות קורץ. עד כמה שזהב יכול להיראות פחות קורץ לגמד".

כמה לחשושים העירו אותו מפלאשבקים כאלה ואחרים, והוא נזכר שיש שם כמה בסיליסקים עם ארס משתק שרודפים אחריו. הוא קפץ מהמקום (מילולית), אסף את המקוש שלו ורוב האוכל (מהשאר הוא נפטר בצער רב), וברח. תוך כדי הוא המשיך לדבר: "אז יצאתי וחיפשתי כל מיני רמזים בזירת הקרב וראיתי שביל של פיסות זהב שנראה מונח בכוונה. כמובן שהלכתי אליו ולקחתי את כל פיסות הזהב בתור טיפ". הוא רץ וראה גבעות מלאות בדשא. הגמד המשיך לרוץ. "הגעתי לעץ תפוח שבו היו כמה בסיליסקים שדיברו תוך כדי שינה וסיפרו שהבר-מן הגמד הוא האחראי להכול וזה לא משנה כי התוכנית כבר בביצוע ואם אף אחד לא יעצור אותם עד השקיעה הם יפעילו את המכונה שתיקח לכולם את הזהב. (בשפת הנחשים כמובן). כשאני אמרתי להם תודה רבה ופניתי ללכת, הם קמו והתחילו לרדוף אחרי. אני לא מבין למה הם כל כך כועסים מזה שהערתי אותם בטעות. הבעיה היא שהשקיעה ממש בקרוב ואני לא מאוד קרוב לפי החישובים שלי. מצד שני, החישובים שלי תמיד צדקו במיוחד כשאחרים אמרו שטעיתי. למה אני כל הזמן מדבר?"

כשהגמד הגיע לפתח המנהרה הגמדית, הבסיליסקים תפסו אותו והוליכו אותו ישר למערה ביער. הוא זיהה קולות מהבר והוא אמר לבסיליסקים: "תודה רבה לכם על הידע ועל ההחזרה לבר. אתם יכולים ללכת עכשיו. ביי". הבסיליסקים הכישו אותו, קשרו אותו בחבל וקראו לבר-מן. בסיליסקים הם חיות טיפשות. הבר-מן הזריק לגמד חומר שחור.

הבר-מן צחק ואמר לגמד: "מעולם לא היית אף אחד, רק הלא יוצלח של כולם. אף אחד לא יזכור אותך. במיוחד לא כשאתה תמות. מעניין אותך לדעת מה קרה? אתה בכל מקרה תמות, אז זה לא משנה. אני כמובן גנבתי לגמדים את הזהב והחבאתי אותו פה. אני הצלחתי לפתות את הבסיליסקים בבשר גמדים טרי. רק היה חסר שהלא יוצלח עם הזקן ילך ויתפוס אותי, הבעיה היא שאתה טיפש מדי. פתרת את התעלומה, אבל מאוחר מדי. מה שחסר לי היה רק כמה פיסות זהב כדי שתלך מהמערה שלנו ועוד כמה בשביל לבנות את המכונה". הבר-מן הצביע על מכונה מזהב מלוטשת היטב ובנתיים הגמד השתחרר. הבר-מן הוריד את הידית ופתאום הופיעו 50 פיסות זהב והמשיכו להופיע עוד ועוד פיסות זהב. לפתע שמעו רעש ענקי ומוזר. "די כבר בטן, לא עכשיו!". הגמד התקפל וצעק. "אה, החומר עובד, יופי". הגמד קפץ על הבר-מן, שלא היה מוכן לזה ואז השתמש בתנופה לזוז הצידה. מסתבר שהחומר השחור מבטל את ההשפעה של ארס הבסיליסקים. "לא עשית כלום, גמד טיפש". אבן נפלה על הראש של הבר-מן, ואחרי שניה הוא היה מכוסה באבנים. הגמד נאנק ואז אמר: "אני לא יוצלח, נכון? אז מה שחסר הוא רק להיות לידך, וכשהצרות מגיעות לזוז הצידה". הגמד קפץ אל המכונה והסתבך. על איזה כפתור צריך ללחוץ בשביל שהזהב יחזור לבעליהם הקודמים? (כלומר חצי מהזהב). "תמיד זה הכפתור האדום". והגמד לחץ על הכפתור האדום. כמובן שבאותו רגע פתאום נהייתה רעידת אדמה חזקה שלבר מן היא לא עשתה כלום והגמד נפל על הבטן ונאנק שוב ואחרי שנייה הרעידת אדמה נרגעה. הבר-מן לא פיגר מאחור וכבר רץ אל הגמד ובעט בו. "זהו, נגמר. הגמד האידיוט וללא המזל מת. בכלל לא אבידה לעולם. נסתדר גם בלי גוש טמטום". הבר-מן צחק. "הודות לך, גמד ביש מזל, עם הגמדים ימות, ואני יברח מהמערה עם הזהב. תודה לך, גמד טיפש". והגמד המסכן פירכס עוד 2 שניות, ואז הוא כבר לא זז מעולם.
גמד אומלל.
מצאתי מדריך של אורי ליפשיץ על בניית דמות והשתמשתי בזה אבל לא בסיבות. קישור למדריך
הטבלה של הגמד:
תמונה

אני אשמח להערות ולכל מחשבה, שאלה, או "סיפור מגניב" וכו'.

עריכה: הממ. יצא לי הומוריסטי. זה בד"כ לא קורה אבל, היי, גמדים.

עוד עריכה: אני לא הצלחתי לעשות את הסוף מצחיק, אבל זה נראה לי סוף יותר ברור
נערך לאחרונה על ידי kosem10 ב 11 אוגוסט 2016, 13:51, נערך 4 פעמים בסך הכל.
בקרוב משנה את התמונה לציור מקורי שלי. מקווה שיהיה טוב!
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
תשובות: 8

Re: [אתגר כתיבה 39] גמד אומלל

שליחה על ידי ת'ור » 10 אוגוסט 2016, 19:36

בהחלט רואים שיפור מהסיפור הקודם שלך, שכויח.

הדחף של הגמד לקשקש אקספוזיציה קצת מוגזם, אבל הסיפור בדרך כלל זורם מספיק בשביל שאני אזרום איתו. הטון ההומוריסטי בהחלט עוזר.

הסיום היה פחות טוב. הוא היה מהיר מדי ומבלבל מדי - מה הייתה התוכנית? מה הברמן הרוויח מהגמד האחד הזה? למה הבסיליסקים עובדים בשבילו? היה עדיף למצוא סיום פשוט יותר, כדי לא להתרחק יותר מדי מהקלילות של הסיפור לפני כן.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 10 אוגוסט 2016, 23:46

אהלן, מגניב לראות סיפור חדש.
אני מסכים עם ת'ור, הסיפור זורם, אבל הסיום תעלומה - אפילו שחזרתי אחורה וחיפשתי רמזים
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
kosem10

שליחה על ידי kosem10 » 11 אוגוסט 2016, 10:29

תודה על העצות, שיניתי את הסוף והוא עדיין לא מאוד מצחיק, אבל הוא כן יותר ברור
בקרוב משנה את התמונה לציור מקורי שלי. מקווה שיהיה טוב!
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 11 ספטמבר 2016, 12:32

הסיפור היה נחמד מאוד, אבל הפריע לי שכל כך הרבה ממנו קרה בתוך דיאלוג. אני מאמין הרבה יותר בסיפורים שבהם אנחנו קוראים על האירועים, ולא על מישהו שמספר עליהם.
היה נחמד גם אם היית נותן שמות לדמויות, כדי שנוכל לעקוב (בלי להתייחס ל'בר-מן' למשל, הרבה אחרי שתפקידו כבר-מן הפך ללא רלוונטי).
סך הכל סיפור קליל ונחמד.
.and may the grand !MooXooM! above enlighten you...

רשימת כל הסיפורים שפרסמתי בפורום

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה