• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Ava's Demon חוזר להתעדכן!

Ava's Demon הוא קומיקס רשת שאני יודע שיש לו קהל קוראים מסוים בפונדק. לכן, אני מרגיש מחויב לדווח במקרה שמישהו לא שמע, שיצאו פרקים חדשים, וימשיכו לצאת בעתיד הקרוב.
מי שלא קרא, אני ממליץ לו פשוט להתחיל. זה לא נורא ארוך, ומצד שני ארוך מספיק כדי שיהיה שווה. הקומיקס עשוי היטב ויש לו עומק רגשי גדול בנוסף על סגנון אמנותי יפיפה. מתחילים כאן: http://www.avasdemon.com
למי שלא משוכנע, תקציר:
הקומיקס עוסק בילדה בשם אוה, ובשדה שאוחזת אותה. השדה מתעמרת באוה וגורמת לה להתקפים של זעם כדי להרחיק ממנה כל סיכוי של חברות או חיבה. כשהכוכב של הילדה מושמד, הילדה והשדה חייבות לכרות ברית: השדה תעזוב את הילדה בשקט ואפילו תעניק לה חיים מאושרים, אבל רק אם אוה תהרוג עבורה את הישות החזקה ביותר ביקום.
מתחשק לי גם לספר איך קרה שהתחלתי לקרוא את הקומיקס בכלל. אני חייב להודות לעוג הברברי, שכתב סיפור בהשראת הקומיקס לאתגר כתיבה שבועי מספר חמש (ד״א אפשר לראות את הקוראים שם מתלוננים על זה שאין עדכונים. עכשיו יש!): http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=9&t=35889
האמת היא שהסיפור לא שבה אותי ולא גרם לי להתחיל לקרוא. מצד שני, כשנתקלתי בזה שוב במקרה בtvtropes לפני כחודשיים זכרתי את השם והסתקרנתי מספיק כדי לתת לזה ניסיון. זו כבר היצירה השנייה שאהבתי מאוד ששמעתי עליה לראשונה כאן!

I CALL BULL
Ava's demon הוא קומיקס מאוד בעייתי, גם אם יש לו סגנון אומנות יפהפה, הסגנון בו בחרה הכותבת לספר את הסיפור (כלומר סגנון של "frame by frame") הוא סגנון בעייתי מאוד בקומיקס רשת, בעיקר בגלל האיטיות המייסרת בה הסיפור מסופר כך.
בנוסף, הכותבת נוראית מבחינת עדכונים. בניגוד להרבה קומיקסאי-רשת אחרים שאני מכיר (בריאן פיטרסון של D20monkey, דיוויד וויליס של Dumbing of Age והwalkyverse שכולל בתוכו... 5 וובקומיקסים?, ועוד כמה) שמכינים סטוק של סטריפים לשימוש עתידי ככה שאם הם יהיו עמוסים יהיה להם מה לפרסם, הציירת של אווה לא עושה את זה, ויותר גרוע- כיוון שכל פעם היא צריכה לצייר 30 "עמודים" באיכות אומנותית גבוהה להפליא, ובגלל כל הבעיות שיש לה בחיים (ויש לה הרבה) יש הרבה יותר מדי hiatus בקומיקס הזה. וכשהקומיקס נע בכזו איטיות, זו בעיה קשה.
כמובן, העובדה שהיא בקושי מיידעת את הקוראים שלה בדברים האלה זו בעיה גדולה יותר שמגבירה את הבעיה העיקרית.

עכשיו, אני לא אומר שהAva's demon זה קומיקס רע. האומנות בו מדהימה, והעלילה מאוד יפה, אבל יש לו הרבה מאוד בעיות קשות שבגללן הפסקתי לקרוא את הוובקומיקס הזה.
כמו כן, אני מוכן להתערב שהעדכונים יהיו לא סדירים ואיטיים להפליא. וזה בחודשיים הראשונים (אני נדיב!) אחרי זה אני בכלל לא חושב שיהיה עדכון למשך חודשיים נוספים לפחות.

ואגב, אם אתה רוצה המלצות לוובקומיקסים אז אשמח להמליץ לך בפרטי.

תלוי איך אתה מסתכל על זה. אתה רגיל לדברים כמו Dumbling of Age וה-Walkyverse שמתעדכנים יומית, Ava's Demon- בעוד שהכותבת קיוותה להיות בין הקומיקסים שמתעדכנים בצורה תדירה- הוא מהוובקומיקסים האלו שמתעדכנים בערך פעם בחודש-חודשיים. התלונה העיקרית שלי לכותבת היא לא על הבעיות שהיו לה לאחרונה עם כתיבת הוובקומיקס, הרי היא קובעת איך היא רוצה לנהל את כול העניין הזה של הוובקומיקס בחיים שלה, אלא שהיא נעלמה לחודשיים האחרונים ולא עדכנה כלום. אולי עדכנו בפורומים של Ava's Demon, לא יודע, אבל אם אני צריך עכשיו להתחיל לחפש באחד מהפורומים הכי נידחים באינטרנט בשביל להבין למה היא לא מעדכנת- אני חושב שזה קצת לא בסדר מצידה.

כאילו ברצינות, אם היית מדבר איתי לפני העדכון הזה הייתי אומר לך שנראה ש-Ava's Demon כבר הסתיים כי הכותבת נעלמה.

חזרה