• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דדפול, שווה את ההייפ?

אז, נראה שכל האינטרנט סוער וגועש מסביב לדדפול.
בתור אחד שדי אוהב סרטי (וסדרות) גיבורי-על, אבל לא באמת מחבב בתי-קולנוע (יש לי קולנוע ביתי), הנטייה שלי היא לא לראות
מצד שני, לפחות לפי ההייפ ו IMDB, זה סרט שווה יותר.
אז האם הלכתם ונהנתם? הלכתם וסבלתם? יותר טוב מ- (שומרי הגלקסיה/הנוקמים/חייל החורף/האביר האפל)?

נ.ב. אהבתי את הפרסום לסרט, ממש טוב ביחס לתרגום לעברית :)

הלכתי אתמול, היה מדהים. הסרט הוא אבל יותר לאוהבי הז'אנר והקומיקס מאשר לסתם אנשים, פשוט כי הוא צוחק על כל כך הרבה דברים שם. הוא היה פי אלף יותר טוב מסרטי מארוול, צחק עליהם כמו שצריך והכל.
אה, והסצנה שאחרי הכתוביות אדירה. יאי.

אני לא אעשה ספוילרים, אבל אני כן מזהיר שבשורות הבאות אני מבקר את הסרט בצורה קצת חריפה, אז אם מישהו לא רוצה שיהרסו לו את ההייפ, שלא יקרא.

אם נוריד רגע את ההתלהבות לרמה שפויה - זה קומדיה חמודה שמתבססת בעיקר על הומור-מטא ובדיחות למבוגרים. לדעתי הדבר היחיד שיוצא דופן או מתבלט בסרט הזה זה שהוא חריג בנוף ביחס לתקופתו ולז'אנר שלו. מצד שני, הוא לא ממציא מחדש את הגלגל לא בפן הקומי ולא בפן האקשני. אני גם מאמין שההכנסות הבלתי-פורפורציונאליות שלו (135 מליון בסופש ראשון, זה יותר מרוב סרטי המארוול שיצאו עד היום) נובעות מתוך הייפ ושיווק נכון ולא מתוך איזה איכות אינהרטית של הסרט. בגדול, הוא עומד בציפיות שהוא יוצר, שזה היום בפני עצמו דבר נדיר. מצד שני, מבחינתי הציפיות האלה לא היו גדולות במיוחד מלכתחילה.
אני חושב שאי אפשר להגיד שזה "יותר טוב מ" שום דבר, כי אין ממש סרטים אחרים שהוא מנסה להידמות להם. אם לפרק אותו למרכיביו, אז אפשר להגיד שמבחינת הומור הוא בהחלט עומד ברף של קומדיות של דיסני ופיקסאר, עם הנחתה של בדיחה מוצלחת בממוצע של אחת כל עשרים שניות. מבחינת אקשן אני חושב שיותר מכל אפשר להשוות אותו לדברים כמו קפטן אמריקה או אנטמן, עם לחימה שהיא בעיקר רגלית, עם מכות בין בני אדם (או בני אדם מועצמים), ולא עם גיבורי על מתעופפים, חלליות חייזרים ופיצוצים. בבחינה הזאת בימוי האקשן טיפה לוקה בתסמונת מייקל ביי - רוב מהלכי הקרב לא ברורים, עד שנעצרים לאיזה בדיחה או סלואומוושן, ואז ממשיכים שוב בסדרה של שוטים תזזיתיים. מכיוון שרוב האלמנטים בסרט הזה מוכוונים להיות קריצה למשהו, גם העלילה אאל"ט אינה מקורית לגמרי, ובכל אופן לא עובדת בפני עצמה. כלומר, אם זה היה אותו סיפור מסגרת ללא כל הבדיחות והאקשן, הוא בסה"כ די מטופש ולא אמין.

תשמע, אחת הסיבות דווקא כן ללכת לסרט הספציפי הזה בקולנוע זה אם יש מסביבך קהל שמורכב ממעריצי דדפול. הכל נהיה יותר משעשע כשיש אנשים שצוחקים בקול רם מסביבך.
מצד שני, יש סרטים אחרים שאם אנשים צוחקים מהם בקול רם מסביבך זה הורס לגמרי את החוויה, כגון The Revenant

אני לא מבין מה יש לבקר את העלילה, זה סרט של מארוול, לא רואים אותו בשביל העלילה (למעשה, כמו כמעט כל סרט אקשן מהמאה הזו).

אגב, אחלה סרט. על אף שסרטי "התחלה" (origin) נוטים להיות מעיקים, דדפול מתחמק מכך באמצעות שימוש מושכל בפלאשבקים.

חזרה