• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור [סיפור][אתגר מספר 19]- ברוכה הבאה הביתה

טוב, בהתחשב בתגובות מסיפורים קודמים אני ניסיתי להיות ברור ויצרתי משהו קצר יחסית, מקווה שזה עבד לי.

קרן דפקה בדלת של בית הוריה. ברוכה הבאה הביתה, היא חשבה לעצמה. עברו מאז חודשיים.

הדלת נפתחה, אמה מסתכלת עליה בפרצוף חשדן.

"טוב, קרן, מה את רוצה?" אמה אמרה לה בלעגנות. העובדה שקרן הייתה פעם רמי הייתה חזקה מספיק כדי שההורים שלה יבעטו אותה מהבית.

"רציתי לחזור הביתה."

"את יודעת מה התנאים, נכון?" כמובן, התנאים- לא רק להיות רמי, אלא גם להתאמן, למצוא חברה, להתחזק במצוות ובאופן כללי להיות גבר גברי לפי המשפחה.

"את לא יכולה לקבל אותי? אתם לא יכולים לקבל אותי?"

"אתה לא יכול לקבל את איך שנולדת?! חתיכת זבל, השקעתי בך את השנים הטובות שלי! שברת את המשפחה! לעולם לא נהיה מה שהיינו קודם, והכל בגללך! אתה שמח עכשיו?!" הדמעות זלגו מהעיניים של קרן.

"כי את לא יכולת לקבל אותי, את קרן, הבת שלך!"

"תמשיך לדבר ואני אביא משטרה." אבא שלה הצטרף למקהלה.

"למה? כי אתם לא יכולים לקבל אותי?"

"כי אנחנו לא רוצים את מי שמכחיש את מי שהוא." אביה סגר את הדלת, ובאותו הרגע, קרן עזבה בדמעות את בית הוריה. כנראה שעד מחר בערב היא תגיע חזרה לתל אביב, למועדון המסריח ההוא לנוער בסיכון. לפחות במועדון ההוא היא יכולה לישון במקום שהוא לא הרצפה הקרה ולאכול ארוחה חמה עם ילדים של מכורים לסמים ומהגרים. גם אם שם היא חטפה התעללות, מה היא הייתה יכולה לעשות? למצוא מקום אחר? להתאבד? מה כבר נותר לה לעשות?

היא הסתכלה על השלט של הבית שלה בפעם האחרונה

"כאן גרים בכיף משה, אליה ורמי". קרן קיללה בשקט את השלט.

"ברוכה הבאה הביתה" היא אמרה בציניות, גוררת את רגליה משם.

Dark sith אמר/ה:
אני מצטער להגיד לך, אבל נפגעתי אישית.
חבל לי מאוד שנפגעת, ואני אשמח לדעת מדוע נפגעת. אני לא התכוונתי לפגוע במישהו בסיפור הזה, אלא רק לתת תמונת מצב של דמות בדיונית בעולם שלנו בסיטואציה ריאליסטית.

לא זו כוונת המשורר- במקרה הזה אלו היו חלק מהתנאים של משפחה אחת, משהו שהן שמו כתנאים שאולי ברור להם שלעולם לא יתגשמו ומהווים "ואל תחזור לכאן לעולם" אחד. חוץ מזה, יש אנשים שמשתמשים בדת כדי להוקיע את הלהט"ב מהחברה (דבר שמעצבן אותי מאוד), והם אחת מהמשפחות האלו.

damn, got me again.

שוב אתה מראה את הכוח של סיפורים קשים אך פשוטים. את המצב הזה עוד לא ראיתי בסיפור, והיה מעניין לראות איך הוא עובד. השורה האחרונה הייתה פשוט נהדרת.
אני חושב שהסיפור היה עובד יותר טוב דווקא אם לא היית מגלה בהתחלה שקרן הייתה רמי - היה אפשר להוריד את השורה הזאת ולתת לקורא להבין את המצב בעצמו. השלט עם השמות מבהיר את זה בצורה מספקת, לדעתי.
הייתי מצפה שגם האמא תתייחס אליה בלשון זכר, לא רק האבא.

ת'ור אמר/ה:
damn, got me again.

שוב אתה מראה את הכוח של סיפורים קשים אך פשוטים. את המצב הזה עוד לא ראיתי בסיפור, והיה מעניין לראות איך הוא עובד. השורה האחרונה הייתה פשוט נהדרת.
אני חושב שהסיפור היה עובד יותר טוב דווקא אם לא היית מגלה בהתחלה שקרן הייתה רמי - היה אפשר להוריד את השורה הזאת ולתת לקורא להבין את המצב בעצמו. השלט עם השמות מבהיר את זה בצורה מספקת, לדעתי.
הייתי מצפה שגם האמא תתייחס אליה בלשון זכר, לא רק האבא.
בנוגע לקריאה לקרן בשמה לא חשבתי יותר מדי על זה- זה יכול להיות טוב יותר, אבל אני מפחד שפחות יבינו את זה, בעיקר כי רציתי שהאמא והאבא יהיו בעלי דעות טיפה שונות אבל דומות (מנקודת המבט של ההורים האמא יותר מוכנה לתת לבן שלהם "להעמיד פנים שהוא בת" מאשר האבא, אבל הם לא בדיוק התווכחו על האם להכניס אותה הביתה או לא) ולהציג נקודה די ריאליסטית של דעות ששונות, אבל רק קצת.

סיפור קצר וחזק, והוא עבד טוב כמו שהוא, אבל אני חושב שהיה עוד קצת מקום לתוספת. אני לא מצליח לשים את האצבע על מה, אולי סתם רציתי לדעת עוד על הסיטואציה. זה לא בדיוק בונה במיוחד, אבל זו הייתה התחושה שלי.
אבל הסיטואציה שהיתה היתה נהדרת, וסופרה בצורה חלקה. זה לא פשוט, במיוחד בנושא כזה. כל הכבוד.

dragons אמר/ה:
סיפור קצר וחזק, והוא עבד טוב כמו שהוא, אבל אני חושב שהיה עוד קצת מקום לתוספת. אני לא מצליח לשים את האצבע על מה, אולי סתם רציתי לדעת עוד על הסיטואציה. זה לא בדיוק בונה במיוחד, אבל זו הייתה התחושה שלי.
אבל הסיטואציה שהיתה היתה נהדרת, וסופרה בצורה חלקה. זה לא פשוט, במיוחד בנושא כזה. כל הכבוד.
אחרי "הגאונים" שאמרו עליו שהוא היה "מצד אחד ארוך מדי ומצד שני קצר מדי" ניסיתי להיות יותר יעיל. אם אתה מצליח להבין מה לא עובד לך, אז תגיד. אם לא, זה גם טוב. תודה רבה על הביקורת ועל התודה שלך.

חזרה