נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[סיפור] [אתגר שבועי מספר 13 באיחור גדול] לעשות הכל

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

[סיפור] [אתגר שבועי מספר 13 באיחור גדול] לעשות הכל

שליחה על ידי dragons » 30 אוגוסט 2015, 03:16

יצא די ארוך, אבל זה בכוונה, כדי שאני אוכל להעביר את כל התהליך.
ספוילרהצג
פאלאן עלה נרגש במדרגות, רואה את כל חלומותיו מתגשמים מלפניו.
זה היה המקום- אקדמיית הקסם הדגולה, המקום הטוב ביותר בכל שלושת היבשות ללמוד קסם. הוא אמנם היה רק שוליה- אבל הוא היה שוליה במקום הטוב ביותר! כמובן שלאחר מכן יהיה הרבה יותר משוליה. זה היה שווה כל רגע מהעבודות הקשות והשחורות, שהוריו טענו שאינן יאות לאלף לעשות, אך הנה הוא כאן, ומה יותר יאה מזה?
השער האדיר בהק בכחול, כששני הלפידים בצדדים זהרו באש סגולה ונצחית, ואז השער החל להיפתח...
הוא נכנס, ופשוט הסתכל, נדהם. המציאות עלתה על כל דמיון.
מגדלים כבירים התנשאו, מפוסלים מסביב לעצים כצמח מטפס והרבה פעמים ישירות מתוך העצים. אבן, קריסטל ועץ התמזגו יחדיו ליצירות אמנות מדהימות, שזהרו בבוהק נוצץ וקסום.
הספרייה העצומה נבנתה כולה מקריסטל לבן, מפוסלת כהיכל גדול, ופסל של אל הידע ניצב על הגג. המבנה המרכזי, שהורכב משיש לבן וירקן, השתרע במרכז. שם היה אפשר להשיג כל רכיב קסום, לבצע כל ניסוי, ושם נלמדו העקרונות הבסיסיים, עד שעברת ללמוד מהמורים הגדולים שבמגדלים.
ושם כמובן, היו חדרי המשרתים והתלמידים. הוא עוד לא היה אפילו תלמיד. הוא היה שוליה. אבל זה אומר שיוכל לראות מיד את אחד המגדלים!
הוא הסתכל סביב, וזיהה את המגדל הכחול-סגול הנוצץ בצד ימין. הוא צעד אליו, מלא התלהבות, מוכן להתחיל בהכשרתו כשוליה.

פאלאן היה שמח כמעט כמו ביום שהגיע בפעם הראשונה לאקדמיה. היום, אחרי עשר שנות התלמדות כשוליה, הוא יתחיל את לימודיו האמיתיים! חלק הגיעו ישירות ללמוד קסם, ולא היו שוליות, אך הוא ידע שאלה אף פעם לא יגיעו לדרגה הגבוהה של קסם. הם יהיו קוסמים ממוצעים ויצאו מהאקדמיה שמחים בחוזקם מעל האנשים הפשוטים. אבל ללא ההבנה העמוקה, שתאפשר להם להטיל לחשים מתקדמים ואף ליצור לחשים משלהם. בשביל זה הוא עבר את שנות השוליה.
אולי הם צודקים, הוא חשב לעצמו. מנקודת המבט שלהם, אין להם עשרים שנה לבזבז. זה רבע מהחיים שלהם. הם חייבים לעזוב מהר, אחרת ימותו לפני שיסיימו את ההכשרה. הוא צקצק בצער. בני האדם, שבריריים כל כך, קמלים מהר כל כך.
הוא אלף. יש לו זמן. הוא יוכל ללמוד כאן עוד חמישים שנה ולהיראות בדיוק כמו ביום שבו הוא נכנס בשערי האקדמיה. לכן המורים הדגולים באמת של הקסם היו אלפים. אפילו בעזרת קסם זמן חייהם מוגבל.
הוא נכנס למבנה, שהזכיר במעט טירה בכמות החדרים שבו. הוא נבנה בין שני עצים, אך השתרע גם על ואל תוך שני העצים האדירים. החדר שלו היה בעץ, בקומות העליונות. הוא הרים את תרמילו והתחיל להתקדם. בדרך, הוא העלה ניצוצות כחולים מידו. הוא למד כמה דברים כשוליה. ומה שהוא עוד ילמד! העולם הוא מקום כל כך נפלא כשיש בו קסם.

הוא צעד במעבר, מתקשה להאמין שהיום באמת הגיע. היום הוא מג מהשורה! לאחר עשרות שנות לימוד קפדניות והתמחות מוחלטת, הוא יצוין רשמית כקוסם. הוא חש גאווה ושמחה, ושיגר פרצי ניצוצות מידיו לשמחת הקהל. לפני קבלת גלימות בוגר האקדמיה, היה עליו להציג את הקסם החביב עליו, הקסם שבו היה טוב ביותר, או כל קסם מרשים- כדי להראות לקהל מה הוא למד.
לרגע הזה ציפה פאלאן יותר מכל. הוא התכונן אליו הרבה, וקיווה שלא יאכזב את המשתתפים. מתיחותו ניכרה בו, אך האנרגיה המאגית מסביב הרגיעה אותו. יכולותיו היו בלתי מוגבלות, והוא יוכיח את זה.
הוא צעד אל הבמה.
"פאלאן עלה-זהב, כיום, אתה בוגר האקדמיה הנעלה לקסם. לפני שתקבל את גלימות הבוגר שלך, שמוכיחות שסיימת בהצחלה את לימודי הקסם שלך, עליך להציג לנו חלק זעיר ממה שלמדת- הראה לנו את הקסם החביב עליך!"
קצר, תמציתי. השאר נאמר בנאום הארוך בתחילת הטקס.
הוא התרכז, נותן לאנרגיה לזרום בגופו. בתנועת יד מהירה נזרקו לאוויר כמה רכיבים זעירים, אבקה שהעלת עשן, גביש קריסטל, ושני חגבים מעוכים יחד (את זה הקהל לא ראה, מעבר לעשן). לפתע, נחש של אנרגיה לבנה וזוהרת יצא מידו, והתחיל להתארך ולהסתחרר באוויר, יורק ניצוצות וברקים קטנים ומפצפצים.
נחש שני יצא מידו, כעת חש באנרגיה הזורמת בכל גופו, תחושת התעלות, ומשם הוא כבר פעל אוטומטית- הנחשים השתלבו אחד בשני, יורקים אש וניצוצות, בעודו מתחיל לרחף באוויר. כשנחשי האנרגיה מסתחררים אחד סביב השני- וסביבו- והלבן הופך לזהב.
עשרות השתקפויות שלו הפיעו לפתע, ואז הן התמזגו אל תוך הנחשים שעפו באוויר מעל הקהל, הופכים תוך כדי לכריכים ובשר צלוי היטב, שנחת בצורה מדויקת בצלחות שהופיעו יש מאין.
הקהל הריע ואכל בשמחה את המזון, בעוד פאלאן יורד מהבמה, שמח. הקהל אכן אהב את ההופעה. אך זו הייתה רק הופעה, מה שבאמת ניתן לעשות עם קסם הוא הרבה יותר. והוא אכן יעשה.

השביט הכתום שקרע את השמיים, קרע גם את פאלאן מבפנים.
הוא ראה את ההבזק כשהוא חצה את השמיים. הוא ידע מה קרה. אך כל זה לא היה חשוב. הכאב המייסר, הנורא, שתקף אותו, היה כל מה שחשוב. הוא לא יכל לחוש דבר, מלבד ריקנות איומה וכאב, כאילו מנסרים חלק מגופו ממנו. הוא צרח והפתל על רצפת העץ של חדרו, כשלהבות החלו לעלות מהבית. הוא שמע צעקות מלמטה, אך לא יכול היה להתרכז בהן.
הכאב היה כה נורא- אבל איך זה יכול להיות? איך הם נתנו לזה לקרות? השאלות, שצרחו בראשו ללא מענה, פינו במהירות את מקומן לכאב המייסר. הוא ניסה להגיע אל הלהבות, שייקחו אותו איתן, רק יגאלו אותו מהכאב, אך לחוסר מזלו הוא נפל מהבית המעוצב בעץ, היישר אל הקרקע כמה מטרים מתחתיו.
האדמה הייתה חמה ליד לחיו. היא הרגיעה אותו מעט. לידו, ריח העץ הנשרף וצעקות האלפים המנסים לברוח מהתופת בקושי חדרו אליו מעבר לכאב.
חייבת להיות דרך, דרך למצוא שוב את הכוח. הוא לא יוכל לחיות בלי זה, אך הוא לא יוכל למות בידיעה שזה היה בהישג ידו. נואש ומרוסק, פאלאן זחל אל תוך היער, מותיר את חבריו הצועקים בין הלהבות לעצמם.
כעבור זמן שלא יכל למדוד עוד, אך חש כנצח, הוא הריח משהו. אנרגיה. תקווה. כוח. הוא ייתן כל דבר בשביל אחד מאלה עכשיו.
הוא זחל במהירות רבה יותר, פונה למאגרי כוחות שלא היו לו, אבל לרעב הפיזי שלו כן היה.
הוא זחל אל תוך קרחת יער, ותחושת הריקנות האיומה שבקרבו חשה קצת פחות חלולה לפתע. הוא עמד לזנק על מה שלא היה שם שהפיץ את האנרגיה, אך נעצר. הוא חש בטעם של האנרגיה בתוכו. ואז, כעבור שנייה, היא נלקחה.
"שרת אותי, ואמלא את החלל בקרבך." הוא לא זיהה מה דיבר, או מי דיבר, או איך דיבר, ולא היה לו אכפת. הוא הנהן ברעבתנות.
האנרגיה מילאה אותו, והוא נשם בהקלה. הוח חזר אליו. הוא אמנם חש בצורך לעוד, אך הוא סופק לרגע. הסבל הפסיק. זה כל מה שחשוב.
הוא אחז באלף המופתע מאחורה, נועץ בצווארו את ציפורניו, ולאחר מכן, בעודו גוסס, שאב את כוח חייו המתפוגג של האלף אליו.
טוב, הוא חשב לעצמו בסיפוק. המאכיל צדק ללא ספק. הוא נעץ שיניים בגופה, מנסה לרוות את עצמו עוד מהדם האלפי, שהקסם הטמון בו החל להתפוגג.
שנים ספורות לאחר מכן, כשחרב של גיבור פילחה את גופו, הוא לא חש דבר. אולי, רק בסוף, מעט הקלה.
אני חושב שפאלאן עבר שינוי קצת קיצוני מדי מהקטע השלישי לרביעי. מה דעתכם?
חוץ מזה, אני לא מרוצה מהשם של הסיפור.
נערך לאחרונה על ידי dragons ב 31 אוגוסט 2015, 02:16, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
תשובות: 3
יצירת קשר:

Re: [סיפור] [אתגר שבועי מספר 13 באיחור גדול] לעשות הכל

שליחה על ידי rui » 30 אוגוסט 2015, 03:50

נהניתי. נקודת החוזק של הסיפור, לטעמי, הייתה בפתיחה. היא הייתה טובה, ממצה, זרקה לנו בדיוק את מה שאנחנו צריכים והשאירה מספיק מקום לדמיון. תיארת מצויין את כל מה שראינו - את האקדמיה, את מבני המגורים. לצערי קצת פחות את הקהל בטקס הסיום, אבל זה שולי והגיוני שהוא לא יתייחס לכך כשהוא לחוץ. מעבר השנים היה חד, אבל לפי דעתי היה במקום. זה אלף, שנים בשבילם זה כמו חודשים בשבילינו.

הבעיה שמצאתי חוזרת על עצמה מספר פעמים במהלך הטקסט. זאת טעות שקל מאוד לתקן, ואני מאמין שכבר מהסיפור הבא זה יעלם בשניות.
dragons כתב:לרגע הזה הוא ציפה יותר מכל. הוא התכונן אליו הרבה, וקיווה שלא יאכזב את המשתתפים, הוא היה קצת מתוח, אך האנרגיה המאגית מסביב הרגיעה אותו. הוא יכל לעשות הכל, והוא אכן יעשה הכל.
הוא צעד אל הבמה.

[...]

הוא חש את האדמה. היא הרגיעה אותו קצת. לידו, הוא הריח את העץ נשרף ואת האלפים המנסים לברוח מהתופת הבוערת שפעם הייתה ישוב משגשג.
הוא היה חייב למצוא דרך, הוא היה חייב למצוא שוב את הכוח. הוא לא יוכל לחיות בלי זה, אך הוא לא יוכל למות בידיעה שזה היה בהישג ידו.
יש גבול למספר הפעמים שאפשר לומר "הוא" או "פארלן" (וכל שם אחר) לפני שזה מתחיל לחזור על עצמו בכבדות, בסגנון התנ"ך. הפיתרון הוא פשוט למצוא זווית אחרת לתיאור. אני אדגים על הקטע השני:
ספוילרהצג

פארלן חש את האדמה. היא הרגיעה אותו מעט. ריח העץ הנשרף השתלב בריחות של האלפים המנסים לברוח מהתופת הבוערת שפעם הייתה ישוב משגשג.

חייבת להיות דרך שבה ישיב את כוחו, והוא ימצא אותה. הוא לא יכול לחיות בלי זה, אך לא יוכל למות בידיעה שזה היה בהישג ידו.

dragons כתב:ומה פחות יאה מזה?
יותר. המנטפק את המנטפק פטור :P
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
fergi123
תשובות: 2

שליחה על ידי fergi123 » 30 אוגוסט 2015, 07:15

סיפור טוב, הקטע האחרון קצת לא ברור.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 30 אוגוסט 2015, 21:39

הסיפור טוב, בנוגע לחלק הרביעי, אני לא יודע אם זה קיצוני אבל אני לא מוצא את החיבור בינו לבין הקטעים שלפניו - לא בעלילה ולא בדמות. צריכה להיות סוג של המשכיות.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
תשובות: 8

שליחה על ידי ת'ור » 31 אוגוסט 2015, 19:27

נהניתי מאוד. אני אוהב סיפורים שמתארים מנקודת מבט יום-יומית דברים שאנחנו מקבלים כמובנים מאליהם ממשחקי תפקידים, והצלחת לעשות את זה די טוב עם קסם. הייתי שמח אם היית מתעמק קצת יותר בקסם עצמו ולא ביחס אליו (קצת על איך הוא עובד, מה בדיוק פאלאן עשה כשהוא הטיל את הלחש בטקס), אבל הסיפור עובד גם בלי זה.
אני לא חושב שהמעבר בין הקטעים השלישי והרביעי חד מדי, אבל כן היה כדאי להסביר קצת יותר מה קורה ברביעי. העובדה שהקסם נעלם ברורה מספיק, אבל למה? מה קורה כאן? החסרון בהכנה לאסון מורגשת למדי.
סה"כ, אני חושב שהסיפור של פאלאן משוליה נרגש לערפד (?) צמא דם ברור ואמין, ותהליכים כאלה תמיד מגניבים.

עריכה: בקשר לשמות, אני חושב שאתה חושב על זה יותר מדי. כשאני בוחר שם אני מחפש ביטוי שלא נשמע לי נדוש והולך איתו. אם יש לו משמעות כפולה או מובנת בדיעבד מה טוב, אבל לא חובה. "לעשות הכל" הוא אחלה שם, לדעתי.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 31 אוגוסט 2015, 22:27

הסיפור נחמד מאוד. לדעתי היה אפשר להכניס קצת יותר אירועים בקטעים הראשונים של הסיפור - במקום לתאר את המחשבות של הדמות כשהיא סוף סוף הופכת לתלמיד, אולי לספר על היום הראשון שלו בשיעור, או משהו דומה. אבל בסך הכל החלק הזה עבר טוב.

מסכים שהמעבר מהחלק השלישי לרביעי היה חד מדי. היה חסר עוד קטע שבו מבינים שנוצר לו צורך פיזי בקסם, ואולי שמציג את הדעיכה של הקסם שלו, או את הגורם שבגללו הוא יאבד את הקסם בעתיד.

סה"כ סיפור טוב, במיוחד כי אני חובב גדול של אנשים טובים שהופכים לאט לאט לרעים. :-)
.and may the grand !MooXooM! above enlighten you...

רשימת כל הסיפורים שפרסמתי בפורום
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

שליחה על ידי dragons » 01 ספטמבר 2015, 21:28

פרגי- בסוף הוא נעשה משרת של שד שסיפק את הרעב שלו לכוח מאגי. השורה האחרונה הייתה על זה שכאילו חבורת הרפתקנים במאבק נגד אותו השד הרגה (כמו שת'ור אמר, סיטואציה קלאסית במשחק תפקידים, אבל שסיפרתי סיפור מאחוריה. חשבתי שזו תוספת נחמדה לסוף לחבר את זה למשחק מו"ד).

אולדמן, גילת'אנס ות'ור- נראה שאני צריך להוסיף קטע חמישי, שמכין יותר את עניין האסון ואת זה שהוא מכור לקסם. הקטע היה שהוא לא ידע בכלל שהוא חייב את זה פיזית עד שזה נעלם, אבל אולי זה נסתר מדי ועדיף לחשוף חלק מזה בקטע החמישי.
למעשה, ככל שאני חושב על זה יותר אני מוצא את הרעיון של חלק נוסף מוצא חן בעיני. אני אוסיף אותו היום או מחר.
האמת, לא תכננתי שהוא יהפך לערפד אלא למעין משרת שדי שניזון שהשד לימד אותו איך להאכיל את התמכרות הקסם שלו בבשר/דם אלפי. זה די ערפד כשאני חושב על זה עכשיו.

חוץ מזה תודה על כל הביקורת, בקשר לתיאור על איך עובד הקסם/יותר אירועים- לא שקלתי את זה בזמנו, ןזה נראה לי דבר שהיה אולי עדיף לעשות במקור אבל כעריכה בדיעבד לא נראה לי נחוץ.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה