• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר כתיבה שבועי מספר 12!

האתגר הקודם - האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר:

סיפורים שעלו לאחר תום האתגר:

תודה רבה למשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

הגיע סופו של עוד אתגר, ונראה שאני לא היחיד שמרגיש את העומס בתקופה הזו. שלושה סיפורים בלבד עלו לאתגר הזה, שניים של הכותבים הקבועים שלנו - rui ו-nextorl, ואחד של yarinarc, שגם הצטרף לאחרונה לקבוצת הכותבים התדירים של האתגר. מקווה לראות יותר כותבים באתגרים הקרובים!

האתגר השבועי החדש: סיפור על חושים.

כמה רעיונות, לשימושכם:
אם פנטזיה אתם מעדיפים, אפשר לספר על גמד-אפל, שמשתמש ביכולות הראייה בחשיכה שלו כדי לצוד עוברי אורח תמימים שנכנסו למערות שלו; או שאתם יכולים לספר על מכשפה שיכולה לחוש במעורפל בכוונותיהם של אנשים אחרים כלפיה, ונאלצת לחיות את חייה בזהירות מתמדת בלי לבטוח באיש.

אם בסיפור מודרני אתם חושקים, אתם יכולים לספר על אישה שהולכת ומאבדת את הראייה שלה, ומנסה להסתיר את זה כדי לא לאבד את עבודתה; או את סיפורו של צלף במלחמה, שממתין במגדל פעמון, מאזין בדריכות לצלילי פגזים מרוחקים, ומביט בכל תנועה זעירה, כדי לנסות לאתר את אויביו.

אם במד"ב רצונכם, אפשר לספר על אדם שנחת על כוכב מבודד, שבו האטמוספירה הדלילה לא מאפשר תנועה של קול, והוא נאלץ להאבק בחיים המקומיים בדממה מוחלטת; או על אישה שמשתתפת בניסוי מסוכן, שמאפשר לה לראות ולחוש את חלק נרחב מהספקטרום האלקטרומגנטי, וכעת עליה להתמודד עם ההשלכות של החוש ולנסות להפיק ממנו את המיטב עבור החברה.

או, כמובן, כל סיפור שמוצא חן בעיניכם.

מה דעתכם על האתגר, הקודם והנוכחי?
האם גם אתם עמוסים, או שפשוט לא התחברתם לאתגר האחרון?
אני עצמי עדיין רואה את העומס באופק, ומאוד מקווה שהוא יידעך קצת בקרוב כדי שאוכל לחזור לכתוב. זה חסר לי מאוד.

וכמובן - שיהיה לנו בכיף ובהצלחה! :)

באתגר האחרון בחרת נושא מעניין, אבל אני לא חושב שזה נושא שמתאים לסיפור קצר. משחקי הכס, למשל, זו סדרה שמבוססת בעיקר על מלחמת ירושה, והוא מתכנן שבעה ספרים בכדי להשלים את הסיפור. כשמכניסים דבר כל כך רחב לסיפור קטן, זה גם קשה וגם מאוד לא מספק, כי אתה צריך לתמצת הכל. "הוא כבש את זה, היא נפלה ומתה, הוא נכשל ובסוף ההוא בא ולקח הכל".

לעומת זאת האתגר השבוע מעניין מאוד, ולפי דעתי אחד שמסוגל לקלוע טוב לסיפור קצר. אני צופה שאם ת'ור יכתוב משהו השבוע זה יהיה הכי טוב. אחרי החלפנים אני כבר למדתי לצפות לסיפורים שלו בנושאים מופשטים.

אהבתי את האתגר הקודם, גם אם התקשיתי עם הסיפור שלי (בעיקר בגלל כמות הדברים שרציתי להעביר בו בצורה ברורה בלי לבזבז יותר משני עמודים), והאתגר הנוכחי מאוד מעניין. מאפשר ליצור הרבה סיפורים מגוונים זה מזה, אני כנראה אמשיך את עולם כוחות העל שלי. זה יהיה מעניין.
יכול להיות גם שאיצור סיפור על דמות כבדת-שמיעה (כמוני :D :p ) אבל לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות עם זה, אז אם זה יופיע זה יהיה משני מאוד. כן, יאללה, בואו נעשה את זה.
בגלל דרקוניקון אני לא בטוח שאספיק, אבל מצד שני אני תמיד כותב את הסיפורים שלי בלילה של ראשון או שני. אז זה לא אמור להפריע.

נ.ב. הרעיון הראשון בפסקת המד"ב ממש מגניב, אקווה שמישהו ייקח אותו ויעשה איתו משהו :D

נהדר! הנושא הזה מתאים לרעיון שהיה לי מזמן לסיפור. הוא גם מוצא חן בעיני בלי קשר; היום קראתי משהו שקשור בנושא הזה, ואני חושב שהייתי יכול לחשוב על רעיון בשבילו בלי קשר.
דרך אגב, אני התכוונתי לכתוב סיפור לאתגר הזה. הבעיה היא שקראתי בדיוק ספר מדכא להחריד שנקרא ״חירות״, והוא גרם לי להרגיש שאני לא מוסמך לכתוב כלום על משפחות הרוסות.

צפו לסיפור של אחת עשרה. לא הייתה לי גישה למחשב רוב מי האתגר, אז זה התירוץ. אני עדיין מחויב להגיש לנוכחי סיפור בזמן, והפעם לא על הקשקש.
חוץ מזה אכן רואים שיש עומס, הרבה מהמגיבים הקבועים לאתגרים פחות מגיבים, ולכן אולי יש פחות מוטיבציה לכתוב-בהנחה שהיה זמן לכתוב מלכתחילה. כשאתה כותב סיפור ומשקיע זמן, אתה רוצה שיותר מבן אדם אחד יתן לך ביקורת.

האתגר הזה דווקא נראה ממש מגניב, ללא ספק בעל הרבה פוטנציאל. אני חושב שאחזור לאזור הנוחות שלי, המד"ב (בעקבות האתגרים גיליתי שזה הז'אנר החביב עלי לכתיבה).

חזרה