ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי ת'ור » 24 יוני 2015, 20:30

ספוילר
הצג
בן פרימן הביט אל שמי הלילה. אטילה, הגדול מבין שני הירחים, הפיץ את אורו האדמדם. נפוליאון, לעומתו, הוחבא כמעט לגמרי מאחורי העמוד העצום. בן תהה בהיסח דעת מי בחר את השמות האלה. על מפרק ידו המשיך לתקתק השעון המיושן שלו, ספרה רודפת ספרה. שבע-חמישים-ושלוש, שעון כדור הארץ. חדר הבקרה היה כמעט שקט ברגעים האחרונים האלה.
בשבע-חמישים-וחמש הוא חייג אל הממונה עליו וקיבל את האישור הסופי. הממונה היה במסלול מעל הכוכב, הרחק ממקום ההתרחשות, והממונים עליו היו רחוקים אפילו יותר. בטחון לפני הכל, כנראה.
בשבע-חמישים-ושבע הוא הלך אל מסך הבקרה המשני והורה לטאקר להעלות את דוחות התקינות האחרונים. הם היו ללא רבב, אבל הוא היה צריך להרגיע את עצמו איכשהו.
בשבע-חמישים-ותשע הוא קרא: “כולם להיכון. אנחנו מתחילים בשישים.”
בשמונה-אפס-אפס הוא אמר: “כור לחמישים אחוז תפוקה.”
כפתורים נלחצו. פקודות נאמרו. כור הטבעת האדיר התעורר לחיים, ואפילו בחדר הבקרה בן דימה לעצמו שהרצפה רעדה מעט. הוא הביט החוצה: תחתיו, על המישור המלאכותי, רשפי אש האירו את הלילה במעגל מופרך בגודלו. הוא הביט שוב במסך הבקרה הראשי, במונים השונים. אחרי עשרים דקות היה ברור שהטמפרטורה עולה מעט מהר מהרצוי, כפי שדיווח לו אחד מפקחי הכור, אבל עדיין היה להם מרווח בטחון מספק. אחרי שעה המהירות הגיע לסף המתאים והוא הורה על נעילת החיבורים הראשונית.
מתחת לפני הקרקע שרשרת מחברים באורך מאה קילומטרים ננעלה לכור המסתובב והחלה לסובב את הטבעות המשווניות. חיווי על המסך הראה שכל המחברים התחברו כמו שצריך, אבל הוא עדיין הורה להזכיר לכל צוותי השטח לפקוח עיניים.
נורית החלה להבהב ופקח שוב מיהר אליו. הטמפרטורה בכור עברה את סף הבטחון, אבל הטבעות המשווניות לא היו מהירות מספיק. “כור לארבעים וחמש אחוז תפוקה.” הוא הורה, והפקח מיהר לדאוג לכך. הטמפרטורה הפסיקה לעלות, אבל עדיין נשארה באזור המדאיג. “כור לארבעים אחוז תפוקה.” בן קרא, והטמפרטורה החלה יורדת באיטיות.
בן שתה כוס מים. הוא שכח כמה הוא צמא. ההערכה על המסך הראתה שהטבעות המשווניות יגיעו למהירות הסף עוד 13 דקות, אבל היא התחשבה רק בתפוקת הכור הנוכחית. בן עשה חישוב מהיר וגס משלו, חציו מקושקש על הלוח שלו וחציו בראש, וקרא: “כור לשישים אחוז לאורך עשר דקות, ביחס ישר לריבוע הזמן.”
הכור החל להתחמם שוב. המהירות המשיכה לעלות. בן דמיין את כל המנגנון דוהר במסילות שלו, דמיין את המתכת שורקת. הפיזיקאים אמרו שהכל יחזיק מעמד, אבל בן לא הבין את החישובים שלהם. הוא בסך הכל היה מהנדס. הוא אפילו לא פיקח על הפרויקט מההתחלה, הביאו אותו שנתיים אחריה כי הלחץ הכריע את מי שהיה בתפקיד לפניו. הוא אפילו לא רצה לדמיין את העבודה של מי שהכינו את הקרקע בשבילם. הכל בשביל הלילה הזה.
הטמפרטורה עברה את סף הביטחון והמשיכה לעלות. מהירות הטבעות המשווניות טיפסה אבל לאט יותר, מתגרה בהם כשהיא כמעט נושקת לסף. נורית אזעקה החלה להבהב בפינת המסך, אבל בן ציפה לזה. הוא נפנף בידו לשני הפקחים שמיהרו אליו והביט במסך בריכוז. “הכן נעילת חיבורים שנייה...“ הוא קרא – הספרות במונה השתנו נגד עיניו – והסף נחצה. “נעילה! עכשיו!”
הטבעות המשווניות התחברו לטבעת הליבה. קול צורם מילא את האוויר, איפשהו באמצע הדרך בין חריקה לשריקה. המהירות של הטבעות המשווניות צנחה, כמובן, אבל הכור שמר עליה ברמה מספקת. הטמפטורה עדיין הייתה ברמה בעייתית, אבל מערכות הקירור עשו את עבודתן. בן הורה להעלות את התפוקה לשבעים אחוז והלך אל החלון. הצללית של העמוד הייתה בלתי נתפסת, גם ממרחק כזה – קוטר של יותר מקילומטר, וגובה של יותר מעשרה. לאט מאוד, אך באופן מובחן, העמוד התחיל להסתובב.
בתוך הבקע העצום, עמוק מתחת לפני האדמה, השיניים האדירות נעו ממקומן ונלחצו אל הקירות. המנגנון היה עתיק, אבל הבטיחו להם שגם עומס הצמחים שגדל עליו במשך השנים יהיה שולי ביחס לכוחות הדרושים. לא, הבעיה תמיד הייתה המשקל, וכור הטבעת הגדול ביותר אי פעם התנשף והשתנק במאמץ להתגבר עליו. בן הורה להעלות את התפוקה לשבעים וחמש אחוז, ואז שמונים וחמש, ואז מאה. ואז זה קרה. חריקה איומה נשמעה ממעמקי האדמה והאדמה רעדה, ללא ספק. והמפתח האדיר החל להניע את המנגנון של המנעול.
בן צפה בעמוד המסתובב, מוקסם, וחשב בפעם הראשונה על מה שהם עשו שם. עד אז זו הייתה רק עבודה, אבל עכשיו הוא סיים לעבוד, ועם הכסף שהוא קיבל כנראה לתמיד. והוא חשב: מה הולך לקרות עכשיו? הוא מצא את עצמו תוהה מה יעשו עם כל הציוד אם שום דבר לא יקרה, כי האפשרות השנייה הייתה גדולה מדי בשבילו. הוא אפילו לא ידע מאיפה להתחיל לדמיין אותה, כי הכל יכול לקרות. הוא מצא את עצמו מתחרט שהוא לא נמצא מאוד, מאוד רחוק משם. הוא שאל את עצמו למה הם היו חייבים לסובב את המפתח.
כן, לקחתי את זה לשם.

הערות, הארות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי dragons » 24 יוני 2015, 21:13

בצורה מפתיעה, למרות שכאילו לא קורה הרבה, אני מצליח להתחבר לדמות, ותוך כדי אני תוהה באמת מה הם עושים. חיכיתי לפסקה האחרונה שתסביר, והפתרון הפשוט מדי היה כמעט מצחיק. אבל זה עבד טוב. אני אהבתי.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12704
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי העוג הברברי » 25 יוני 2015, 00:09

מזכיר לי איזו מיני-סדרת אסונות של 2 פרקים שראיתי בשם 'טבעת האש'.

נחמד, אהבתי, תמשיך עם הסיפורים הטובים :)
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
הודעות: 499
הצטרף: 01 יוני 2003, 21:58
מיקום: ממלכה נשכחת
יצירת קשר:

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 28 יוני 2015, 20:23

אני לא מאמין שלקחת את זה לשם ^_^
ובכל זאת, עשוי היטב, כרגיל. התיאור של הסיטואציה היה מעניין, והצלחת ליצור מתח וסקרנות. אני פחות התחברתי לדמות, היה חסר לי קצת הקשר.

משפט שהפריע לי: "הפיזיקאים אמרו שהכל יחזיק מעמד, אבל בן לא הבין את החישובים שלהם. הוא בסך הכל היה מהנדס."
זה די הפוך. הפיזיקאים דואגים שהתיאוריה טובה, מפרטים את השפעות הגורמים החיצוניים, סיכונים, וכו'. המהנדסים הם אלה שדואגים שהכל יחזיק מעמד.

בכל זאת, נהניתי :-)
.and may the grand !MooXooM! above enlighten you...

מערבולת המילים, בלוג סיפורי המד"ב/פנטזיה שלי (חלקם גם פרסמתי בפורום)
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי ת'ור » 28 יוני 2015, 21:12

תודה :)
בסדר גודל כזה, אפילו מהנדס מנוסה יפקפק אם המכונה תעשה את מה שהיא אמורה. הפיזיקאים (שעשו חלק משמעותי מהפיתוח של כור הטבעת) טוענים שחוזק החומרים והכוח של הכור יספיקו, אבל הוא רק יודע שהוא חיבר הכל לפי התרשימים שנתנו לו. מן הסתם חלק מה"פיזיקאים" הם יותר מהנדסים, אבל הוא לא היה מעורב בכלל בתכנון ומתייחס לכולם באותו שם.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
הודעות: 10778
הצטרף: 13 אוגוסט 2010, 22:01
תשובות: 3
מיקום: כפר גאלי קטן.
יצירת קשר:

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי rui » 28 יוני 2015, 21:14

אני אהבתי, אבל מרגיש שלא הבנתי "לאן לקחת" את זה לחלוטין. אשמח להסבר (ומצטער אם זה הורס לך קצת, תרגיש חופשי לדחות את הבקשה).
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי ת'ור » 28 יוני 2015, 21:21

האנושות, כשחקרה את החלל, מצאה כוכב ועליו מפתח עצום (באורך יותר מעשרה ק"מ) ובמרחק מה חור מנעול תואם.
הם פשוט היו חייבים לראות מה יקרה אם הם יסובבו אותו.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
פלדריק
הודעות: 6717
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

Re: [סיפור][אתגר שבועי 5] סקרנות

שליחה על ידי פלדריק » 30 יוני 2015, 07:57

סיפור נחמד,הרעיון מגניב לדעתי,אבל האמת שהתיאור המכאני היה מורכב מידי ומפוזר מידי מכדי שאני אבין מה רורה עד שהסברת.

לגבי המטרה,בטח ניסויי אנתרופולוגי בסדר גודל קוסמי של גזע חייזרים.
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה