• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר כתיבה שבועי מספר 2!

האתגר הקודם - האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי השני הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר:

תודה רבה לכל המשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

תודה רבה לכל מי שהשתתף! ישנם קישורים לסיפורים של המשתתפים בעץ האתגר הקודם. אני עוד לא הספקתי לקרוא ולהגיב על כולם, אבל אני אשתדל מאוד להספיק. שמחתי לראות את הצד היצירתי יוצא אצל כ"כ הרבה אנשים :)

האתגר השבועי החדש: סיפור על בידוד.

אם אתם חובבי פנטזיה, ניתן לכתוב סיפור שמערב דרואידית שבחרה לבלות את חייה בטבע, הרחק מבני האדם; לחלופין, את סיפורו של מכשף תאב-כוח שנכלא בתוך כלוב במעמקי האדמה, מנותק מכל אדם.

אם סיפורים מודרניים זה העניין שלכם, אפשר לספר על הצוות של צוללת גרעינית במלחמה הקרה, שמנתק קשר עם החברה לפרקי זמן ארוכים; או על מדענית נחושה, שמקימה את מעבדתה באנטרטיקה ומבצעת ניסויים מורכבים הרחק ממגע אדם.

סיפורי מדע בדיוני יכולים להיות על אחרונת השורדות של מגיפה קטלנית, שהכחידה את האנושות והותירה אותה לבד; או על נווט אמיץ, שלוקח את החללית שלו לבדו כדי לסייר איתה בין העולמות.

או, כמובן, כל סיפור שמוצא חן בעיניכם.

שימו לב שאין הכרח שהדמות שלכם תשאר מבודדת לכל אורך הסיפור - למעשה, מאוד מאתגר לספר סיפור כזה. למשל, המכשף תאב-הכוח יכול לברוח מהכלא שלו, או שהנווט עשוי למצוא חיים על כוכב אחר. מה שצריך להיות נוכח זה אלמנט של בידוד וההשפעה שלה על הדמות שלכם, כראות נפשכם.

רק מילה בנוגע לחוקים: אחרי שדיברתי עם ת'ור, הסכמנו שכל סיפור יהיה בעץ משל עצמו, כמו שהיה עד עכשיו. בבקשה לתייג את הסיפור שלכם ב-[אתגר שבועי 2] כדי שקוראים (ואני) יוכלו לזהות בקלות שזה מכוון לאתגר.

שיהיה לנו בכיף ובהצלחה! :)

Blind Beholder אמר/ה:
אני מת להשתתף, אבל אני נורא חסר השראה - אני אמצא משהו ואסחט מעצמי יצירתיות מינימלית.

תסחט! :)
יצירתיות זה שריר, וכמו כל יכולת אחרת שלנו, היא משתפרת רק כשמפעילים אותה. תנסה דברים עד שתבין מה עוזר לך לקבל השראה.

nextorl אמר/ה:
חלק ממה שאני רוצה לעשות זה סיפור מעניין בלי דיאלוגים, אז לא. אבל תודה.
אני לא צריך רעיונות סה"כ, זה פשוט יקרה כשאכתוב.

תזהר עם זה, סיפור בלי דיאלוג הוא *מאוד* קשה לעשות טוב. נסה לחשוב על הפרק האחרון בסיפור שקראת שלא היו בו דיאלוגים. ממליץ לנסות להשחיל דיאלוגים דרך פלאשבאקים, או אולי דמות פיקטיבית כלשהיא כמו שדרגונס הציע, או שהוא ידבר עם חפצים דוממים וידמיין מה הם עונים לו.
מצד שני - קוראים לזה אתגר כתיבה שבועי, לא איזור-נוחות שבועי. :) אם אתה רוצה לנסות - בהצלחה!

Gilthans The Quiet אמר/ה:
תזהר עם זה, סיפור בלי דיאלוג הוא *מאוד* קשה לעשות טוב. נסה לחשוב על הפרק האחרון בסיפור שקראת שלא היו בו דיאלוגים. ממליץ לנסות להשחיל דיאלוגים דרך פלאשבאקים, או אולי דמות פיקטיבית כלשהיא כמו שדרגונס הציע, או שהוא ידבר עם חפצים דוממים וידמיין מה הם עונים לו.

מדובר בסיפור על בידוד, לא? קשה להכניס דיאלוגים לסיפור על בידוד, זה חלק מהפואנטה של בידוד.... אני גם יוצר סיפור שהוא בעצם מונולוג.

הבידוד לא חייב להיות קבוע לכל אורך הסיפור - למשל, אפשר לספר את סיפורו של פושע שהיה בכלא מבודד אבל הצליח לברוח, ועכשיו הוא מספר לברמן את מה שעבר עליו.
בידוד גם לא חייב להיות של אדם אחד - למשל הצוות של צוללת הוא מבודד, קבוצת מדענים באנטרטיקה היא מבודדת. מרגל במדינה זרה גם הוא מבודד.
אפשר גם לפתור את זה בכלים סיפוריים - אדם בבידוד ממושך, בדרך כלל ידבר לעצמו, או לחפצים דוממים שסביבו. הוא עשוי לדמיין אנשים מעברו שאיתם הוא מדבר, או להזכר באירועים שקרו לו בעבר.

כל אלה אומרים שהדמות אינה לבדה, אבל היא עדיין מבודדת. הסיפור שלה יכול להיות על בידוד בלי להחזיק אותה מבודדת לכל אורך הסיפור.

Blind Beholder אמר/ה:

מדובר בסיפור על בידוד, לא? קשה להכניס דיאלוגים לסיפור על בידוד, זה חלק מהפואנטה של בידוד.... אני גם יוצר סיפור שהוא בעצם מונולוג.
בדידות בהמון היא מוטיב ידוע בספרות: אדם מוקף בהמוני אנשים, ובכל זאת הוא בודד כאילו היה לבדו, כי כולם מנוכרים.

הבידוד לא חייב להיות קבוע לכל אורך הסיפור - למשל, אפשר לספר את סיפורו של פושע שהיה בכלא מבודד אבל הצליח לברוח, ועכשיו הוא מספר לברמן את מה שעבר עליו.
.

לקחתי את הרעיון. לפרוטוקול, הוא היה שלי.

חזרה