ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

אתגר כתיבה שבועי מספר 2!

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
יצירת קשר:

אתגר כתיבה שבועי מספר 2!

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 02 יוני 2015, 01:43

האתגר הקודם - האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי השני הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר: תודה רבה לכל המשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

תודה רבה לכל מי שהשתתף! ישנם קישורים לסיפורים של המשתתפים בעץ האתגר הקודם. אני עוד לא הספקתי לקרוא ולהגיב על כולם, אבל אני אשתדל מאוד להספיק. שמחתי לראות את הצד היצירתי יוצא אצל כ"כ הרבה אנשים :-)

האתגר השבועי החדש: סיפור על בידוד.

אם אתם חובבי פנטזיה, ניתן לכתוב סיפור שמערב דרואידית שבחרה לבלות את חייה בטבע, הרחק מבני האדם; לחלופין, את סיפורו של מכשף תאב-כוח שנכלא בתוך כלוב במעמקי האדמה, מנותק מכל אדם.

אם סיפורים מודרניים זה העניין שלכם, אפשר לספר על הצוות של צוללת גרעינית במלחמה הקרה, שמנתק קשר עם החברה לפרקי זמן ארוכים; או על מדענית נחושה, שמקימה את מעבדתה באנטרטיקה ומבצעת ניסויים מורכבים הרחק ממגע אדם.

סיפורי מדע בדיוני יכולים להיות על אחרונת השורדות של מגיפה קטלנית, שהכחידה את האנושות והותירה אותה לבד; או על נווט אמיץ, שלוקח את החללית שלו לבדו כדי לסייר איתה בין העולמות.

או, כמובן, כל סיפור שמוצא חן בעיניכם.

שימו לב שאין הכרח שהדמות שלכם תשאר מבודדת לכל אורך הסיפור - למעשה, מאוד מאתגר לספר סיפור כזה. למשל, המכשף תאב-הכוח יכול לברוח מהכלא שלו, או שהנווט עשוי למצוא חיים על כוכב אחר. מה שצריך להיות נוכח זה אלמנט של בידוד וההשפעה שלה על הדמות שלכם, כראות נפשכם.

רק מילה בנוגע לחוקים: אחרי שדיברתי עם ת'ור, הסכמנו שכל סיפור יהיה בעץ משל עצמו, כמו שהיה עד עכשיו. בבקשה לתייג את הסיפור שלכם ב-[אתגר שבועי 2] כדי שקוראים (ואני) יוכלו לזהות בקלות שזה מכוון לאתגר.

שיהיה לנו בכיף ובהצלחה! :-)
נערך לאחרונה על ידי Gilthans The Quiet ב 09 יוני 2015, 01:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.
.and may the grand !MooXooM! above enlighten you...

רשימת כל הסיפורים שפרסמתי בפורום
סמל אישי של משתמש
2MUCH

Re: אתגר כתיבה שבועי מספר 2!

שליחה על ידי 2MUCH » 02 יוני 2015, 16:27

לרוע המזל אני בספק אם אוכל להשתתף. בהצלחה לכולם!
עריכה:8 סיפורים באתגר הראשון! זה הרבה יותר משציפיתי. הרעיון של האתגרים השתלם מאוד.
אני הכלב בחושך. אני המרייר על הרצפות. אני האוזן הפקוחה נגד גנב. הטוב המביא את המקל. הנביחה המעירה את הישנים. ידידו הטוב ביותר של האדם.
Blind Beholder

שליחה על ידי Blind Beholder » 02 יוני 2015, 17:46

אני מת להשתתף, אבל אני נורא חסר השראה - אני אמצא משהו ואסחט מעצמי יצירתיות מינימלית.
המפקד האלמוני כתב:אתה לא מדריך, אתה מנחה.
מנחה זה מישהו שמשחק עם החברים שלו. מדריך זה איש מוזר עם שיער ארוך שמקבל כסף כדי לשחק עם ילדים צעירים ממנו.
וואלה, עלית פה על משהו.
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

שליחה על ידי dragons » 02 יוני 2015, 21:14

רעיון מעניין, אולי יש לי כיוון. כרגיל הדוגמאות מעוררות בי השראה ורצון לכתוב, ח"ח.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 48

שליחה על ידי Nextorl » 02 יוני 2015, 21:18

יש לי רעיון, אבל הוא קצת מאתגר.
אסיר בודד בתא, ככה שאין דיאלוג- אבל כן יש סוג של קונפליקט שמעורר עניין. מעניין אותי מה אצליח ליצור מזה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

שליחה על ידי dragons » 02 יוני 2015, 21:24

אולי יש לו דיאלוג עם דמות של עצמו שהמוח שלו יוצר מבדידות ואפילו טירוף מהשנים הרבות בכלא?
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 48

שליחה על ידי Nextorl » 02 יוני 2015, 21:35

חלק ממה שאני רוצה לעשות זה סיפור מעניין בלי דיאלוגים, אז לא. אבל תודה.
אני לא צריך רעיונות סה"כ, זה פשוט יקרה כשאכתוב.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 02 יוני 2015, 21:45

Blind Beholder כתב:אני מת להשתתף, אבל אני נורא חסר השראה - אני אמצא משהו ואסחט מעצמי יצירתיות מינימלית.
תסחט! :-)
יצירתיות זה שריר, וכמו כל יכולת אחרת שלנו, היא משתפרת רק כשמפעילים אותה. תנסה דברים עד שתבין מה עוזר לך לקבל השראה.
nextorl כתב:חלק ממה שאני רוצה לעשות זה סיפור מעניין בלי דיאלוגים, אז לא. אבל תודה.
אני לא צריך רעיונות סה"כ, זה פשוט יקרה כשאכתוב.
תזהר עם זה, סיפור בלי דיאלוג הוא *מאוד* קשה לעשות טוב. נסה לחשוב על הפרק האחרון בסיפור שקראת שלא היו בו דיאלוגים. ממליץ לנסות להשחיל דיאלוגים דרך פלאשבאקים, או אולי דמות פיקטיבית כלשהיא כמו שדרגונס הציע, או שהוא ידבר עם חפצים דוממים וידמיין מה הם עונים לו.
מצד שני - קוראים לזה אתגר כתיבה שבועי, לא איזור-נוחות שבועי. :-) אם אתה רוצה לנסות - בהצלחה!

Blind Beholder

שליחה על ידי Blind Beholder » 03 יוני 2015, 17:51

Gilthans The Quiet כתב:
תזהר עם זה, סיפור בלי דיאלוג הוא *מאוד* קשה לעשות טוב. נסה לחשוב על הפרק האחרון בסיפור שקראת שלא היו בו דיאלוגים. ממליץ לנסות להשחיל דיאלוגים דרך פלאשבאקים, או אולי דמות פיקטיבית כלשהיא כמו שדרגונס הציע, או שהוא ידבר עם חפצים דוממים וידמיין מה הם עונים לו.
מדובר בסיפור על בידוד, לא? קשה להכניס דיאלוגים לסיפור על בידוד, זה חלק מהפואנטה של בידוד.... אני גם יוצר סיפור שהוא בעצם מונולוג.
מנחה זה מישהו שמשחק עם החברים שלו. מדריך זה איש מוזר עם שיער ארוך שמקבל כסף כדי לשחק עם ילדים צעירים ממנו.
וואלה, עלית פה על משהו.
סמל אישי של משתמש
Gilthans The Quiet
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gilthans The Quiet » 03 יוני 2015, 19:50

הבידוד לא חייב להיות קבוע לכל אורך הסיפור - למשל, אפשר לספר את סיפורו של פושע שהיה בכלא מבודד אבל הצליח לברוח, ועכשיו הוא מספר לברמן את מה שעבר עליו.
בידוד גם לא חייב להיות של אדם אחד - למשל הצוות של צוללת הוא מבודד, קבוצת מדענים באנטרטיקה היא מבודדת. מרגל במדינה זרה גם הוא מבודד.
אפשר גם לפתור את זה בכלים סיפוריים - אדם בבידוד ממושך, בדרך כלל ידבר לעצמו, או לחפצים דוממים שסביבו. הוא עשוי לדמיין אנשים מעברו שאיתם הוא מדבר, או להזכר באירועים שקרו לו בעבר.

כל אלה אומרים שהדמות אינה לבדה, אבל היא עדיין מבודדת. הסיפור שלה יכול להיות על בידוד בלי להחזיק אותה מבודדת לכל אורך הסיפור.

סמל אישי של משתמש
2MUCH

שליחה על ידי 2MUCH » 03 יוני 2015, 20:30

Blind Beholder כתב:
Gilthans The Quiet כתב:
מדובר בסיפור על בידוד, לא? קשה להכניס דיאלוגים לסיפור על בידוד, זה חלק מהפואנטה של בידוד.... אני גם יוצר סיפור שהוא בעצם מונולוג.
בדידות בהמון היא מוטיב ידוע בספרות: אדם מוקף בהמוני אנשים, ובכל זאת הוא בודד כאילו היה לבדו, כי כולם מנוכרים.
אני הכלב בחושך. אני המרייר על הרצפות. אני האוזן הפקוחה נגד גנב. הטוב המביא את המקל. הנביחה המעירה את הישנים. ידידו הטוב ביותר של האדם.
Blind Beholder

שליחה על ידי Blind Beholder » 03 יוני 2015, 21:17

Gilthans The Quiet כתב:הבידוד לא חייב להיות קבוע לכל אורך הסיפור - למשל, אפשר לספר את סיפורו של פושע שהיה בכלא מבודד אבל הצליח לברוח, ועכשיו הוא מספר לברמן את מה שעבר עליו.
.
לקחתי את הרעיון. לפרוטוקול, הוא היה שלי.
וואלה, עלית פה על משהו.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה