• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיר של אש ושל קרח - הסדרה

בארני

פונדקאי ותיק
אני לא מאמין שאף אחד עדיין לא פתח עץ על זה...

נו, מי ראה? מי יכול לשתף בחוויות שלו..?

טוב, אני אתחיל:
בסך הכל: 3.5 דינוזאורים בסולם בארני. נראית סדרה חביבה. פה ושם אפשר לשפר, אבל בגדול יש לה פוטנציאל טוב - ואני אומר את זה לא רק בגלל שאני יודע מה הולך לקרות, אלא בגלל שנראה שהושקעה שם מחשבה לא מעטה.
יש לי עוד הרבה מה להגיד מבחינה טכנית על הסדרה, אבל אני אחכה קצת לתגובות של אחרים...

הרגע ראיתי את הפרק בטלוויזיה. אני חושב שהם עשו אותו בצורה ההכי טובה שהם רק יכלו לעשות. יש לזכור שזאת סידרה , ואין מקום להכל, ונראה שהחבר'ה שם השקיעו זמן רב ומחשבה רבה איך להשמיט כמה שפחות דברים מהספר ולא לשנות כלום, ותוך כדי לעשות את זה מעניין כסידרה העומדת בפני עצמה לאלו שאין להם מושג מה זה לעזאזל "שיר של אש ושל קרח" .

בקצרה, אני ממש מרוצה מהדרך שעשו את הסידרה, וכל עוד הם ימשיכו במסלול שסלל לעצמו הפרק הראשון, אני אמשיך לחשוב ככה.

לפי הפרק הראשון הסדרה נראית באמת ממש מושקעת ומרשימה, אבל אני חושבת שהיא יותר מדי נאמנה לספר מכדי לעבוד בתוך סדרת טלווזיה. אחרי הכל, ג'ורג' מרטין ישב להם על הסט והיה ממש מעורב בתוצר הסופי, בגלל זה הסדרה פשוט הסרטה של הספר. (וזה כיפי ומקסים! הגשמת הפנטזיות הגדולות ביותר שלי ושל מרטין!) אבל זה יותר מדי מסובך ולא מספיק מעובד כדי להופיע על מסך.
אני ראיתי את הפרק עם חברים שלא קראו את הספרים (וגם אין להם זיקה לז'אנר) ורובם לא הבינו מה קורה ולא מתכוונים לראות את הפרקים הבאים..
זה ממש חבל לי כי אני ממש מקווה שהסדרה כן תצליח ותמשיך לעוד עונות, כי אני ממש נהננתי מהפרק..

HBO כבר הזמינו עונה שנייה
http://www.avclub.com/articles/hbo-renews-game-of-thrones-for-second-season,54785/
אז יהיה המשך. כמובן המשמעות הלא-טובה של זה אומרת שמרטין יהיה עסוק בעונה השנייה, במקום לסיים את הספר החמישי / לעבוד על השישי.

אישית עוד לא ראיתי את הסדרה, שייצאו כל הפרקים נתחיל לראות - אולי נעשה הקרנה בבית :) כמה פרקים יש בעונה הראשונה? וכמה זמן זה כל פרק?

טום אבן אמר/ה:
ו...
כל הדמויות שם ניראות משעממות והכל לא ממש איכותי
אפילו החומה שם ניראת סתם קקי והיא הדבר הכי יפה בסידרה
הא? ראית בכלל את הסדרה?

הדמויות ממש מדהימות, והכל כתוב כל כך מוצלח, שבאמת חשדתי לרגע שמרטין היה הבמאי*

* לדעתי

הסדרה מושקעת ויפה מעוררת בי חשק לקרוא את הספרים (זה לא יקרה לפני שיודיעו על מועד פרסום הספר האחרון בסדרה).
אך המשחק ברובו הוא אנמי וקצת מיגע.
היחיד שממש משחק טוב ומעניין הוא טיריאן הגמד.

ראיתי את הפרק הראשון
אין מה להגיד - ההפקה מאוד מרשימה,
אבל אותי הסדרה לא תפסה, גם בגלל שהיא איטית, אבל בעיקר בגלל שהיא כ"כ צמודה לסיפור, שאני כבר יודע מה הולך לקרות, וזה מוריד לי את החשק. דווקא בסדרה / סרט שפחות נצמדים למקור, זה פחות מפריע לי...

ראיתי שיש היענות לעץ הזה והחלטתי להצטרף לחגיגה.
גם אני כמו שאר חברי המגיבים למעלה קראתי את כל הספרים, אולם אני צופה קבוע שלה, וכבר הספקתי לראות את חמשת הפרקים הראשונים.
אני מסכים עם איש זקן שבגלל שהסדרה צמודה למקור יש פחות ריגוש לקוראי הספר, אולם קוראי הספר הם לא רב צופי הסדרה. לכן יש אמנם להתחשב ברגשותיהם, אולם אין צורך להקים את הסדרה ממסד לטפחות בכדי לקלוע לטעמם.
דבר נוסף שברצוני להגיד על קוראי הספרים המגיבים על סרטים, ולהוציא את המרצע מן השק. אם תרשו לי לנקוט בגישה המכלילה: רב קוראי הספרים תמיד ימצאו דבר מה להתלונן עליו כשזה נוגע להסרטת סדרת ספרים אהובה עליהם. במקרה זה אומרים אתם שזה יותר מדי צמוד למקור ורמת ההנאה נפגמת. אבל במקרים אחרים בהם יוצרי הסרט משתמשים בחופש היצירה, הטענות לא פסות מהעצים הוירטואלים בפורומים. מעריצי הספרים בוכים, בקובלנה שהרסו את הספר אהוב נפשם. או מתמרמרים שיש טעויות שאינן עומדות ברוח הספר ושאר הבלים בסגנון.
לפי עניות דעתי יוצרי הסדרה עשו את המיטב, הם הקפידו להשמיט כמה שפחות ולהצמד לטקסט מבלי לפגום בערך היצירה הטלויזיונית.
וכעת לביקורת לסדרה עצמה: רובם ככולם של השחקנים משחקים נהדר (לדוגמא אריה הקטנה, קייטלין סטארק וגם בעלה בורומיר, אהה.. סליחה נד. וכמובן השימדון, שאת השחקן שמשחק אותו (שכעת שמו פרח מזכרוני), אני מכיר ואוהד עוד מהסרט "אנשי התחנה" בכיכובו.
ובדבר הההפקה, היא נעשתה בטוב טעם: הלבוש המסורתי, כמות הניצבים העצומה וכן ליהוק השחקנים.
אני יוצא בקריאה נרגשת לעם: "צפו בסדרה!"

הי, אני קיים שוב :)

בכל מקרה, אני חייב לציין שהתגובות פה הן הצוננות ביותר שראיתי כלפי הסדרה הזו בכל רחבי האינטרנט, פחות או יותר. אלו שלא מכירים את הסדרה (ביניהם כל בני המשפחה שלי, שאותם הכרחתי לראות איתי את הפרק הראשון ועכשיו הם מכריחים אותי לראות איתם את השאר) התלהבו מאוד מהעומק, מהמורכבות, מהאווירה האפלה . גם ערכי ההפקה גבוהים בטירוף. כך לדוגמה סצנות האקשן (שמתחילות בערך בפרק 5 וממשיכות משם) נראות ממש טוב, יחסית. אתם צריכים לזכור שמדובר בעונה ראשונה של סדרה, ולרוב עונות ראשונות של דברים מהסוג הזה נראות מזעזע. כשאני מנסה להזכר נניח בעונה הראשונה של 24, אז היא הייתה יותר רעננה ומעניינת מהשאר, אבל סצנות הפעולה שם היו לא פחות ממעפנות פצפצים. במשחקי הכס לעומת זאת, האיכות בולטת כבר מהרגע הראשון, כשאתה רואה את החומה ועושה "ואו".

שחקנים - אכן, השחקן של טיריון מעולה. הבעיה היחידה שיש לי איתו היא שטיריון, סלחו לי על הביטוי, מכוער יותר מהפצעון שגודל לאנשים מכוערים מסוימים על האף. אבל כחו את הפנים שלך השחקן שלו בסדרה ושימו אותם על אדם בעל פרופורציות נורמטיביות יותר ויש לכם משהו בקנה מידה של ברד פיט. בחיי שהיו יכולים לכער אותו קצת :)
אני מאוד מרוצה משון ביין כאדארד. לא התלהבתי מהאופן שבו הוא גילם את בורומיר, אבל הוא התבגר מאז וכישורי המשחק שלו הבשילו, וכרגע הוא מביא את התפיד לא רע.

עוד הערה אחרונה, למי שעשוי למצוא בכך עניין. ג'ורג' מרטין עומד לכתוב את התסריט של פרק אחד כל עונה. בעונה הראשונה מדובר בפרק 8. כשג'ורג' מרטין לא כותב את התסריט, העבודה מתחלקת בין שני תסריטאים נוספים. זו הסיבה שיש הבדלים בסגנון (ו,לצערי, באיכות) של הפרקים. לדוגמה, פרק 4 היה פשוט מביך.

חזרה