• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון סטטוס ל A dance with dragons

Wolf's Bite

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אמנם צריך לכרות למרטין את איבר המין ולהאכיל אותו לעזים על מה שהוא לקהל הקוראים שלו עם a dance with dragons, אבל אני שמח לבשר על עדכון חדש שהספר הגיע ל1400 עמודים מוגמרים, ועוד 100 עמודים ברמת הטיוטה (הספר לא יעבור את ה1500 עמודים).
אולי זה ייצא לחג המולד הבא? one can only hope

בבחינה ראשונה, התלהבתי.
אבל אז חיפשתי ב גוגל A dance with dragons ומצאתי עמוד שבו בערך מאמצע 2008 הוא מתאר כמה עמודים הוא סיים, וכמה קרוב הוא לסיים את הספר. אבל זה לא נגמר.
הוא יכול להזכר בעמוד ה 1488 שאיזה עלילה מתנגשת לו עם אחרת ולהתחיל לשכתב חלקים נרחבים..

מאידך, אני לא כזה חובב נלהב, ורק עכשיו אני הולך להתחיל את A Feast with Crows, כך שכנראה אני לא אחכה יותר מדי לדרקונים :bones:

The oldman אמר/ה:
הוא יכול להזכר בעמוד ה 1488 שאיזה עלילה מתנגשת לו עם אחרת ולהתחיל לשכתב חלקים נרחבים..
הוא כבר עשה את זה. לפני חצי שנה בערך. שני פרקים התנגשו לו מבחינה עלילתית [הם כן הסתדרו, אבל זה היה יוצא חרא כזה], אז הוא מה שנקרא "קרע הכל".
אנחנו מתמודדים עם תוצאות של שמונה או תשעה "מתנגשים" כאלה.

טולסטוי שכתב מאפס את מלחמה ושלום... שלוש פעמים, נדמה לי?

ואני עדיין נגעל כל פעם מחדש מאיך שאנשים מדברים על הנושא. במקומו זה היה מוציא לי את כל החשק לכתוב משהו.

איך אנשים מדברים על הנושא בדיוק?

[תשמע, אתה האמרגן שלו. רק תרים לו טלפון ותציע לו את חלופת אשארדלון: לזרוק הכל לים ולפרוש לדוקים]

אני ממש שמח שלא התחלתי עם הסידרה הזו, אחרת הייתי נכנס לטרוף הזה שלכם ושל החברה שלי מהמצוקה של איפה ספר ההמשך.
אני אחכה לספר השישי כדי להתחיל ככה עד שאני אסיים יצא הספר השבעי.
בפעם הראשונה שקראתי את שר הטבעות לקח לי הרבה זמן בין ספר לספר מכיוון והיה לי קשה להשיג אותו בספריה כתוצאה שכחתי כבר מה היה בספר הקודם.
וכבר קרה לי שסדרות יצאו בעברית רק הספר הראשון ולא היה המשך, מעצבן.
אחראן ונביאו הוא דוגמה לסדרה שבגלל שלקח זמן רב בין ספר אחד לשני איבדתי עניין בספר השלישי למרות שהספר הראשון היה מאוד מעניין.

אתה לא יודע איך דברים כאלה עובדים?
מחר מרטין בעודו יושב בשרותים יחטוף מפרצת במח ויפול.
ההוצאה מהר תשלך איזה כוכב שלה לאסוף את כל הרשימות שלו ותקשקש במהירות שיא את ההמשכים ולציר אי אילו סידרות בת.

או, ממש. אני אומר דבר רציני, שייתכן והוא מספיק זקן כדי שלא לסיים לכתוב את הספר, וההוא מתחיל עם הדברים שלו כרגיל. תסתכל בעצים אחרים ותבין.

אוי אשר.

קרה כבר שסופר מת באמצע סידרה וקרה כבר שאחרי מותו של סופר יצרו המשכים וסידרות מבוססות המקור.
הדוגמה הכי אחרונה היא "בחזרה ליער מאה האקרים".
והדוגמה של רובורט גורדון בכישור הזמן היא קלאסית.
ומה בדבר כל ההמשכים החלשים של חולית.
ומה אם כל ההמשכים של רומח הדרקון שנכתבו עליד סופרים אחרים לסידה שמיצתה את עצמה.

גם אני שונא שסדרות נפסקות באמצע, או שלא מתרגמים לעברית את ההמשך. לכן אני לרוב מחכה עם קנית ספרים בעברית עד שלפחות הספר השני יצא (אלא אם זה סדרה שאני רוצה ל"עודד" אותה). לעתים גם סופרים בחו"ל מפסיקים באמצע. קניתי את "אויבים" בשבוע הספר האחרון, שנגמר באמצע הסיפור ומסתבר שהסופרת מ-2003 עוד לא כתבה המשך... :rolleyes:

Ashardalon אמר/ה:
וזה יהיה גועל נפש והרבה מאיתנו לא יקראו את זה. אי לכך, דיברת שטויות ובכל זאת הטיעון שלי עומד בעינו.

מספיק.

אתה יודע שספרי ההמשך של חולית, שנכתבו על-ידי הבן, מאוד פופלאריים?
ספרים שנמכרים הרבה יותר מ-95% משאר ספרי המד"ב בשוק.
לכן לא ברור לי על סמך מה אתה אומר שזה שטויות.

יש המון מקרים של סופרים שקרוב-משפחה או סופר אחר ממשיך את הסדרה על סמך "פתקים".
זה אכן מגעיל, אבל זה עובד.

זה מאוד תלוי.כריסטופר טולקין לדוגמא עזר לאביו לכתוב עוד כשהוא היה בחיים,וקיבל מטולקין בצוואה הכרה מפורשת בכך שהוא רוצה שהוא ימשיך את תולדות הארץ התיכונה,והוא עשה עבודה מרשימה מאוד בסילמריליון,סיפורים שלא נישלמו וההיסטוריה של הארץץ התיכונה,ופרש ברגע שהוא החליט שהוא גמר את הדברים שאבא שלו רצה.הוא גם שירטט את המפה של הארץ התיכונה.
לעומתו,ההמשך של חולית נחשב לכשלון גמור מימה ששמעתי.זה תלוי עד כמה הבן עושה 'בנאמנות' וכמה הבן הוא מוכשר וקרוב לרוחו של האבא.

ach.php

וזה באמת דומה לכם :)

The oldman אמר/ה:
אתה יודע שספרי ההמשך של חולית, שנכתבו על-ידי הבן, מאוד פופלאריים?
ספרים שנמכרים הרבה יותר מ-95% משאר ספרי המד"ב בשוק.
לכן לא ברור לי על סמך מה אתה אומר שזה שטויות.

יש המון מקרים של סופרים שקרוב-משפחה או סופר אחר ממשיך את הסדרה על סמך "פתקים".
זה אכן מגעיל, אבל זה עובד.
זה קיים, אבל אני מנסה להעביר כאן את הרעיון הבא: להמשיך ספר של מרטין זה אל כמו להמשיך ספר של רולינג. באמת.

חזרה