• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אווטר 3D

פארסק

פונדקאי ותיק
הלכתי לראות והיה די נחמד, קצת צפוי ובנאלי אבל נחמד.
זו פעם ראשונה שאני הולך לסרט תלת מימדי באורך מלא זה מגניב במיוחד בסרט כזה. תאור העולם החדש מאוד יפה וויזאלית עשוי טוב והתנועה של הדמויות במרחב כיפית לצפיה.
הסרט זה משהו בין פוקהונטס, אמריקאים דורסנים מול ילידים אידיאנים לבין גברים בחלל של הינלין.

ואני נשבע לכם שלא הזלתי דמעות בסוף בגלל הסרט אלה היה קשה לי לשבת שלוש שעות רצופות עם המשקפים האלה, בסוף גמרתי עם עיניים שרופות.

ובין כל הדברים משהו אחד תפס אותי והיה לי מוזר ביותר, שהילידים אומרים שנינט היא הזמרת הכי טובה בשבט שלהם?

פסקי - האווטאר המנגתי [מלשון מנגה] הוא אחלה. הסרט זוועתי, לפחות לפי הטריילרים ולפי הקונספט שלו.

הסרט היה בסה"כ יפה מאוד. היו בו כמה חורי עלילה, כמו שיש בכל סרט שיוצריו לא ישבו עם צוות של מנתחי-התנהגות, אבל הוא מתחיל יפה מאוד ומסיים טוב. אהבתי את הת'אנאטור [אותה חיה מסוכנת על שש רגליים עם נטיות לאלימות], פחות את העניין שלכל חיה שם הצמידו זוג רגליים נוסף. הליהוק של השחקנים היה אחלה ובסדר גמור.

בקיצור - לא ציפיתי לסרט דרמה עם עומק רגשי כפול, אבל הסרט כיסה גם חלק מזה. ציון מעולה מבחינתי :clap:

ג'יימס קאמרון כתב את התסריט באותו לילה אפל שבו שתה את השוקו היומי שלו. הוא היה מר. יומיים אחר כך אשתו חטפה קריז והתברר שזה בגלל שהיא שכחה את הקוקאין איפשהו.

Ashardalon אמר/ה:
הסרט היה בסה"כ יפה מאוד. היו בו כמה חורי עלילה, כמו שיש בכל סרט שיוצריו לא ישבו עם צוות של מנתחי-התנהגות...[/i]

איפה?

ראיתי ודווקא ממש התלהבתי. אמנם העלילה בנאלית למדי, אבל הבמאי הכניס בה מספיק ואריאציות ורעיונות מקוריים כדי להשאיר אותה מעניינת (הקונצפט של פנדורה הוא ביצוע מגניב בטירוף של "הכוכב החי", לדעתי, יחסית ריאליסטי ומעניין). השילוב בין מד"ב ופנטזיה עבד ממש טוב.

כמה דברים מעניינים על הסרט. מדובר בסרט היקר ביותר בהיסטוריה האנושית (400 מיליון דולר, פי שתיים בערך מהעלות של טיטאניק) שפיתח טכנולוגיות חדשות שלמות עבור "צילומו". כנראה שזה ישנה את פני הקולנוע, או לפחות קולנוע האנימציה- זו בהחלט הייתה כוונתו של קמרון, בכל מקרה.
השפה שמדברים הנא'אבי היא שפה אמיתית בת כ 1000 מילים שפיתח בלשן (של לשון, לא פשעים) בריטי, עם שורשים ודקדוק והכל. הוא מקווה להמשיך לפתח אותה למימדים קלינגוניים.
קמרון כבר שנים מתכנן את הסרט הזה וסרטי המשך, אם הוא יכניס מספיק כסף. הוא מתכוון לעשות פרויקט חוץ-קולנועי של פיתוח פנדורה לחלוטין ככוכב לכת, פירוט גדול מאוד של האקולוגיה, גיאוגרפיה, היסטוריה ותרבות של פנדורה והנא'אבי.

וזה מגניב.

מבחינתי חורים יש כמה אבל אבל הם בגלל העלילה השחוקה.

מכיל ספוילרים.
למה שהבת של הציף המיועדת כבר, תתלווה לזר? הרי זה צפוי רק להביא את הצרות שהוא באמת מביא.
והקטע של הצידים שעולים לתפוס ט'אור. אם כולם יכולים לעשות את זה למה לא כולם עושים את זה?
למה לכל החיות יש שש גפים ורק לנאבי יש ארבע? מה קרה לאבולציה משוונית?
איך זה שעץ של איווה מפריע למכשור שלהם אבל הוא לא מפריע להתקשרות עם האווטר?

מצחיק שאתה משווה את זה לטיטאניק, שהפאלו לא ברשימת 10 הסרטים הכי יקרים ^_^

האמת היא שתכננתי ללכת לIMAX לראות עם חברים, תודה על הביקורות

טיטאניק היה הסרט היקר ביותר שנעשה, בזמנו. ברור שמאז נעשו סרטים יקרים יותר, אבל אז זה היה שיא. חוץ מזה, טיטאניק ואווטאר הם של אותו במאי, ככה שזה גם מדד להשוואה. בכלל, שניהם סרטים שעשו פריצת דרך די גדולה בתחום הקולנוע.

Wolf's Bite אמר/ה:
מצחיק שאתה משווה את זה לטיטאניק, שהפאלו לא ברשימת 10 הסרטים הכי יקרים ^_^

טיטאניק היה הסרט היקר ביותר שנעשה, בזמנו. ברור שמאז נעשו סרטים יקרים יותר, אבל אז זה היה שיא. חוץ מזה, טיטאניק ואווטאר הם של אותו במאי, ככה שזה גם מדד להשוואה. בכלל, שניהם סרטים שעשו פריצת דרך די גדולה בתחום הקולנוע.

בדיוק.

פארסק-(גם מכיל ספוילרים)
למה שהבת של הציף המיועדת כבר, תתלווה לזר? הרי זה צפוי רק להביא את הצרות שהוא באמת מביא.
והקטע של הצידים שעולים לתפוס ט'אור. אם כולם יכולים לעשות את זה למה לא כולם עושים את זה?
למה לכל החיות יש שש גפים ורק לנאבי יש ארבע? מה קרה לאבולציה משוונית?
איך זה שעץ של איווה מפריע למכשור שלהם אבל הוא לא מפריע להתקשרות עם האווטר?
מבחינתי חורים יש כמה אבל אבל הם בגלל העלילה השחוקה.

מכיל ספוילרים.
א)למה שהבת של הציף המיועדת כבר, תתלווה לזר? הרי זה צפוי רק להביא את הצרות שהוא באמת מביא.
ב)והקטע של הצידים שעולים לתפוס ט'אור. אם כולם יכולים לעשות את זה למה לא כולם עושים את זה?
ג)למה לכל החיות יש שש גפים ורק לנאבי יש ארבע? מה קרה לאבולציה משוונית?
ד)איך זה שעץ של איווה מפריע למכשור שלהם אבל הוא לא מפריע להתקשרות עם האווטר?

א)אני משער שאף אחד לא העלה בדעתו שהיא עשויה להימשך לחייזר (ככלות הכל, הגנים של האווטאר חצי אנושיים, והיחס אליהם בהתאם). בנוסף, מאחר והיא הביאה אותו מראש, זה לא הגיוני שהיא תהפוך את אימוניו לנטל של מישהו אחר.
ב) אני לא זוכר בדיוק מה זה ט'אור- אני משער שאתה מתייחס לציפורים האלו? אז כן, לכל הציידים באזור יש. זכור שתהליך הלכידה מאוד מסוכן וכולל מאבק לא חמוש בציפור ענקית על צוק מרחף... די אקסטרימי.
ג) אם תשים לב הנא'אבי הם הגזע דמוי האנוש היחיד שם. הם היחידים שמשתמשים בכלים, מתקשרים בשפה של ממש ולוקחים שליטה על בעלי חיים אחרים (בעזרת הזרועות הלאבקרפטיות האלה מהצמה שלהם). זה ברור מאוד שהם נועדו למלא תפקיד מסוים באקולוגיה של פנדורה ש, למיטב הבנתי, כוונה על ידי הכוכב ליצירת מערכת אקולוגית חזקה ויציבה.
ד) הם אף פעם לא מסבירים איך הגוף מתקשר עם האווטאר (זו כבר בעיה אחרת) אז אתה יכול לומר שמדובר לחלוטין בגלי מוח או משהו כזה, ולא רדיו. בכל מקרה הרעיון של להשתמש בגוף אחר עם התודעה שלך מסוכן מאוד- הסרטים שיצאו לאחרונה "המחליפים" ו"גיימר" שניהם ניסו (ונכשלו, לדעתי) לבסס עליו עלילה שלמה והגיונית. פשוט אי אפשר כל כך, כי זה לא רעיון ריאליסטי.

מכיל ספוילרים

הקטע של ההיבריד אדם נא'בי הבנתי, הגנים האנושיים נעדו רק לבנות בגוף הנאבי תבנית מוח ספציפית אופינית למוח אדם ספציפי. פה יש בעיתיות נוספת שגם לתאומים זהים יש תבנית מוח, שונה עובדה אחד נחת שני מדען.
הקטע האקסטרימי היה חזק, בתור אחד שיש לו חרדת גבהים (לא פחד) הקטעים שהם רצים על ענפי העצים היה קשה, זה שהם מטפסים לשמים ואז קופצים לשרך/ שורש שעל סלע אחר היה מטריף.
לא הראו אבל מעניין אם הם משתמשים בצמות שלהם גם בזמן סקס ואז מעניין אם הם יכולים לקרוא מחשבות אחד של השני ולהתחבר ברמה גבוהה יותר. אני הייתי מצפה שכך יקרה אבל סודתיו של ג'ק לא נחשפו אז כנראה זה לא משמש לתקשורת בין מינית אלה רק חוץ מינית.

לא יצא לי לראות את הסרט, אבל מהטריילרים והשמועות זה נשמע כמו מה שנאמר בלילה בכיף (על כל סרטי ה3D): "חרא עלילה אבל זה יוצא מהמסך!"

מה שכן, לפי מה שהבנתי, הם פיתחו טכנולוגיה של מצלמה עם 2 עדשות (כמו עיניים אנושיות) שתופסת תחושת מרחק מגניבה, ובגלל זה זה 3D מתקדם.

גם אני ראיתי את הסרט וזה אחד הסרטים הכי טובים שראיתי :!: (פיספסתי את ה15 הדקות הראשונות וגם אני לא רואה הרבה סרטים )
האבתי את הטכנולוגיה וגם אני חושב שאפשר ליצור אחלה עולם מערכה מהסרט וגזע חדש ומיפלצות חדשות , אפשר לעשות פרויקט גדול מאד!

וול, אמנם לא ראיתי בתלת מימד (לא מרצוני, אבל ככה יצא), זה בכל זאת היה מגניב, והאפקטים אכן מרשימים מאוד. העלילה ישרה כמו סרגל ובנאלית להחריד, אבל אני לא חושב שבאמת מיהשו ציפה למשהו אחר. אני לא חושב שלמישהו בצוות הסרט היו אשליות לגבי הבנאליות של העלילה.
לגבי חורים לוגיים, לי הרבה יותר הפריע דבר אחר:
המפקד אמר לגיבור מפורשות - יש לך חודש (או שלושה חודשים? לא ממש משנה) לשכנע אותם להסתלק משם, או שאנחנו נכנסים בהם. כל הקלפים היו על השולחן מלכתחילה. המתקפה הצבאית לא באה לפני הזמן המובטח (לא נאמר לנו שום דבר כזה, בכל מקרה). אבל משום מה הגיבור לא טרח לתכנן את הזמן שלו, ובכל הזמן שהוא היה שם, הוא לא אמר אפילו חצי מילה על זה שהם צריכים לזוז משם וכו'. כן, כמובן, אפשר לטעון ש"הם לא היו מאמינים לו כי הוא לא היה חלק מהם". אבל לוח הזמנים של הטקסים שלהם היה ידוע לו מספיק זמן מראש. אם הוא ראה שהוא יהפוך היות "חלק מהשבט" רק שעה לפני ההתקפה (יחי התיאום, אגב...), אז הוא היה אמור להגיע למסקנה שכדאי להתחיל לדבר על הנושא טיפה לפני זה. אולי כשהוא תפס לעצמו את הציפור או משהו. אבל כנראה שהוא היה עסוק מדי ב... איך לנסח את זה... כל מיני דברים אחרים בזמן הזה.

זה לא מפחיד... :|
ומסכים לחלוטין עם אודין,
איך לעזאזל הוא "שכח" ו"לא רצה" כל הסרט להגיד להם להתפנות, ואז הקריב הכול בשביל *אהמ* משהו אחר...
ועוד משהו, איך זה יכול להיות שיש כל מיני שבטים של נאבי, אבל רק השבט שהאנשים חוקרים הוא מקושר ליער וחי במקום מוגן וטוב?

חזרה