• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ובכן - מצאתי את תיאוריה טובה לששאו"ק.

Ashardalon

פונדקאי ותיק
מצטער אם אני קופץ למים העמוקים, אבל... הנה תיאוריה בנוגע לשיר של אש ושל קרח.

[ספוילרים לספר השני בלבד]

והנה היא - הרעיון של "הבטח לי, נד" [- ליאנה סטארק] הוא רעיון מדהים: נראה שנד צריך לספר משהו לג'ון, אבל נראה כי הוא לא הספיק ולא רצה. ואיך יכול להיות שאדארד סטארק, איש כבוד ומצפון, יגרום למצב כזה מביך ובסופו של דבר יוליד ממזר?

התשובה - ליאנה סטארק היא אמא של ג'ון. היא מתה בלידתו, ואביו היה לא אחר מאשר ראיגאר טאראגריין.

ולכן, ג'ון הוא "שיר של אש ושל קרח". גם סטארק, גם טאראגריין.

אבל - ייתכן מאוד שנגלה שגם לדיאנריז יש איזשהם קווי משפחה לא ברורים ובעיות לא פתורות, וזה ישבור הכל.

נ.ב.

יש כאן המון פרטים לא מובנים. היחס של ר'הלור ל"אחר", האל הרשע, בד בבד עם הגזע הדמוני של "האחרים", ובנוסף לסיפור החצי הזוי על "אזור אהאי"...

המון חוטים מפוצלים. דרקונים, משמר הלילה, האל האדום, ילדי היער... מבלבל מאוד.

---אני מניח שכל העץ הזה יכיל ספוילרים כאלה או אחרים מאיזשהו שלב בסדרה----

כשדני הייתה בבית הזה של הקוסמים עם השפתיים הכחולות אמרו לה שם המון דברים שלדעתי ישפיעו, בין היתר היו שם את המילים "שיר של אש ושל קרח".

ג'ון ודני בערך באותו הגיל..

בתכלס אף פעם לא ניסיתי לצפות לאן הסדרה הולכת, תמידי פשוט נתתי לספר להוביל אותי לעלילה.

נו, זה ידוע ממזמן, (תקרא באתר של וינטרפל את התיאוריה במלואה XD, דאני כנראה תתחתן עם ג'ון, (כי טראגרינים מתחתנים במשפחה הרי), והם יציל את המצב בסוף... חוץ מזה, יש סיכוי שלא ג'ון הוא השיר של אש וקרח אלא ג'ון האו רק הקרח ודאני היא האש, שזה מתאים גם כי היא בדרום והוא בצפון וכו'...

טוב...

קודם כל, אתם מוכרחים לדעת שישנה סברה שאם מדובר ב"קרח ואש" לחוד, אז דווקא דני היא הקרח וג'ון הוא האש - לא יודע להסביר למה.

ישנה סבירות גבוהה שדני היא לא קרח וגם לא אש, וג'ון הוא רק קרח או רק אש - אמרו כבר שהיא תצטרך "לשתות מכוס הקרח ומכוס האש", אז יכול להיות שג'ון הוא רק חצי מהרעיון.

טוב, יש תיאוריות טובות יותר... למה ללכת על ג'ון ודאינריז כשאפשר להסתפק בדאינריז וטיריון...? (ואני מתייחס כאן לתיאוריה בקשר למוצאו של טיריון, כמובן).

בקשר לר'הלור ולאחרים:
די ברור שר'הלור הוא האש והאחרים (ובראשם האל אל החורף ההוא, האפל) מייצגים את הקרח, והשניים מנוגדים זה לזה. אבל שימו לב ליופי: ר'הלור לא ממש נראה כמו אל טוב בספרים, מה שאומר שיכול להיות שגם האחרים אינם מייצגים את הרוע המוחלט (למרות שאני מודה שקשה לי לחשוב על משהו אחר שאותו הם מייצגים). בסופו של דבר נראה לי שאש וקרח אינם מייצגים דווא טוב ורע, אלא אם כבר טוב ורע בעיני המתבונן.

2 דברים קטנים לסיום:
1) שימו לב שהקטעים של דאינריז בבית הבלתי מתים ופגישתה של אריה את ילדת היער הזקנה (כשהיא מסתובבת עם טום 7 מיתרים וכל השאר..) מכילים המון רמזים לעתיד. אם תקראו את הדברים פעם נוספת תגלו הרבה מידע.
2) אתם זוכרים בספר הראשון שאריה הסתובבה במבצר האדום, רדפה אחרי חתולים והגיעה לכל מיני מקומות מסתור? ובכן, אתם גם זוכרים שהיא ראתה שם 2 אנשים הולכים ומדברים על רצח הימין? אם קוראים את התיאור של אותם אנשים שוב, קל לזהות מי הם.. (לפחות אחד מהם).

אני גם מאמין שהאחרים הם לא רוע מוחלט, אבל מבסס את זה על סמך cold hands שמלווה את בראן, אז יכול להיות שהוא רק יוצא מן הכלל לעומת שאר האחרים (התיאוריה הפופולרית ביותר גם מצביעה עליו כריינג'ר הזה, אח של נד)

אפ אפ אפ, חברים! אני מאוד רוצה לענות לשניכם...

בארני -

קודם כל, נתחיל בכך שאני מכיר את כל התאוריות שעליהן דיברת [איליריו וואריז, טיריון בתור ממזר של אשת טיווין], ואני רק רוצה לספר לך שטיריון נראה יותר מדי ומתנהג יותר מדי כמו לאניסטר, והתאוריה של איליריו וואריז הוכחה כנכונה - באחד מ10 הפרקים שמרטין שיחרר מתוך הספר החמישי גילינו שאיליריו מכיר את ואריז ואת הציפורים הקטנות שלו [נערים ונערות שחונכו לכתוב ולהסתנן לכל מיני מקומות. לא ברור מה קורה עם הלשונות שלהם ואם נעקרו].

חוץ מזה, עלתה כבר תאוריה שטוענת שהאל האחר הוא בעצם האל של ילדי היער ורהלור הוא זה שמנהיג את האחרים. לשיקולך.

וולפס בייט -

כן, אני מכיר גם את התאוריה הזו, והיא נראית לי יותר מדי קיטשית, יותר מדי הפי אנד שמח של אח של אדארד. אני יותר ממניח שהבחור באדרת השחורה הוא לא אחר, והוא לא ילד יער. אני לא בטוח ממש מהו, אבל זה לא איזה אזור אהאי חמוד שבא להציל את העולם.

חזרה