• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לעזאזל עם סלוואטורה!

lord of the dumm

פונדקאי ותיק
קראתי בשבוע שבועיים האחרונים את שלושת ספרי הsellswords, ואת ההמשכים של the silent blade,ולפניהם את כל השיירה,ואני יכול לסכם שסגנון פיתוח העלילה של מר סלוואטורה מעצבן אותי מאוד,
כאילו,כל עוד יש דמויות לא מפותחות בעלילה אף אחד מהגיבורים לא יכול להיפגע? רק לי נדמה שבכל קרב אימתני בין דריזט לכל אויב אחר הוא בצורה פלאית ובהדגשה של האישיות החמודה שלו הוא מנצח? לא משנה מה הם הסיכויים?
ומעבר לזה,ואני מתייחס לטרילוגיית שכירי החרב,
לאורך כל שלושת הספרים,אנטררי מציין שהוא כבר לא במיטבו,שהוא חלש יותר,שהאינסטינקטים שלו לא מספיקים,ואיכשהו הוא בכל זאת מצליח לחסל בכוחות עצמו,מכשף,עדר גובלינים זומבים וגארגוילס,ועוד אחרי זה דראקוליץ',הגיוני? לא!
וזו דעתי,סלוואטורה נשחק,האיכות שלו כבר לא מספקת.

אל תהיה כל כך בטוח. "דרך הפטריארך" דווקא יצא מעולה.

דריזט בהחלט נשאר בחיים, אבל אתם לא קולטים כלום - מה הרעיון בספר שהגיבור שלו מת? איך אפשר להמשיך את הסיפור שלו?

אז למה שבמקום ליצור דמות שנאמר שהוא כבר מבוגר מאוד,ושכל חבריו חיים מעבר לשלושים שנה ובכל זאת נשארים בטווח גילאי העשרים(כן,קאטי ברי אמורה להיות בת ארבעים לפי ההגיון של סלוואטורה),לא להמשיך עם דמות אחרת? למה לגרור את אותו קונפליקט נדוש?

Tal אמר/ה:
Ashardalon אמר/ה:
דריזט בהחלט נשאר בחיים, אבל אתם לא קולטים כלום - מה הרעיון בספר שהגיבור שלו מת? איך אפשר להמשיך את הסיפור שלו?

ע"ע שיר של אש וקרח.
ששאו"ק לא קשור בגרוש. זה ספר עם פרוטגוניסט בודד וכמה סיידקיקס, ושם זה לפחות עשרה.

אמממ, לא חסרים ספרים טובים שהגיבור של הראשונים נעלם וההמשכים רק נמאצאים סביבו/לידו/או סתם קשורים לעלילה של הספרים הראשונים. (חולית לדוגמא, או קורות קצה-עולם, או סדרת רדוול).
פשוט הרגשתי שדריזט הוצג טוב בתולדותיו ונוצרה דמות מעניינת, אבל בקעת רוח כפור זו פשוט חרא טרילוגיה, והממשכים פשוט נעשו רדודים, צפויים, ולעוסים עם הזמן...

Ashardalon אמר/ה:

אולי במקום להמשיך את הסיפור של אותה דמות על פני שבעים אלף ספרים אפשר לפתח דמויות חדשות?

Sacred Carrot אמר/ה:
Ashardalon אמר/ה:

אולי במקום להמשיך את הסיפור של אותה דמות על פני שבעים אלף ספרים אפשר לפתח דמויות חדשות?
יש והיו נסיונות. וולפגר, אנטררי, ג'ארלרקסל, רייגאי :lol: וכיו"ב.

למה לעשות דבר כזה? דריזט הוא, וכנראה ימשיך להיות, אחת הדמויות המצליחות ביותר של הסופר, ואחת המזוהות ביותר עם ממלכות נשכחות. להרוג אותו יהיה כמו להרוג את סופרמן או וולברין - הוא לא ישאר מת הרבה זמן. הקהל לא יתן לו.

doctor arbitration אמר/ה:
שצריך לתת לכותבים אחרים להוציא כמה סיפורים חדשים על דריזט?
...יעלה באוב ויבוא...

בכל אופן, אני חושב שסלבטורה יצר סוג של סיפור פילוסופי משהו, וכתבים אחרים לא יעשו את זה באותה הצורה. זה לא וולברין, וזה לא שום דמות שטוחה אחרת. אפשר לבנות טיעונים של ממש בוויכוחים על דעות ואמונות, כשמשתמשים בדריזט ובאנטררי.

אפשר לבנות ויכוחים של ממש עם דעות ואמונות גם עם שני גביעי לבן והיפופוטם. ולפני שתאמר שוולברין הוא דמות שטוחה, אני ממליץ לך לקרוא קצת origins, ולא לראות את הסרטים המטופשים שעושים על העולם של אקס מן.

(קודם כל, סליחה אם זה ספאם, אבל ההודעה של אשרה פשוט חייבה את זה. מקס' שמנהל כלשהו יפצל את העץ לשולחן העגול, כי ש לי תחושה שמישהו יחזיר לי תגובה, ואז יתפתח פה דיון חדש)

ולעיניין- כן, אפשר בקלות להתווכח אם אמונות ודעות פילוסופיות ומדעיות על שני גביעי לבן והיפופוטם כך:
אפשר להציג מקרה היפותטי בו נמצא היפופוטם מול שני גביעי לבן, ונשאלת השאלה: לאיזה גביע יגש ההיפופוטם?
אדם שקול עשוי להשיב- יש סיכוי של 50% לכל אחד מהגביעים, אבל אחד מאלא שמאמינים שגורל העולם כבר כתוב ב"ספר" עשוי להשיב שאין זו שאלה של אחוזים, והיא תלויה בגחמותיו של כותב "ספר" הגורל, שרצונו החופשי אינו מוגבל על ידי סטטיסטיקה. יש גם את אלא שמאמינים באחת מהתאוריות של בוהר אז הם כנראה ישיבו שההיפופוטם בחר בשתי האופציות בו זמנית (תרשמו "פונקציית גל בגוגל, אני מניח שיהיה שם את מה שאתם מחפשים) או כמו הגרסא היותר נכונה פיסיקלית של התאוריה, ברגע שהמצב נוצר המימד שלנו התפצל ולכן במימד אחד ההיפופוטם בחר בגביע הימני ובמימד אחר בשמאלי, ויש את אלא שיטענו שיש 33% אחוז בלבד לכל אופציה, כי יכול להיות שההיפופטם שבע ולכן לא ילך לשום גביע, יותר מזה, תוך מספיק זמן אפשר להוריד את הסטטיסטיקה שההיפופוטם יבחר באחד הגביעים למתחת לאוז אחד, ויש עוד ביליון ואחד דעות בנוגע לשאלה, עד שהאנשים יתחילו וויכוח פילוסופי ומדעי, ככה שכן, שני גביעי לבן והיפופוטם יכולים להגיע לוויכוח מורכב בהרבה ממה שאפשר להשיג בעזרת דריזט ואנטררי, מקווה שהבהרתי את הנקודה :mrgreen:

ועכשיו, לאחר שפרקתי העובדות המיספריות שנתקעו לי במוח לאחר קריאת הספר הנהדר "יקומים מקבילים" מאת מיצ'יו קאקו [\פרסומת לא סמויה] אז השמח אם משהו יגיב להודעה שלי...

חזרה