• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיר של אש ושל קרח

דרקון המוות

פונדקאי ותיק
אני חובב נלהב למדי של הסדרה, ולאחרונה הנחתי את ידי על 'סופת החרבות', ונמאס לי. למה לעזאזל, צריכה להיות סצנת סקס כל שלושה עמודים? למה? מישהו מפיק מזה הנאה? זה כאילו מרטין מנסה להאריך את הספרים שלו סתם!

דבר ראשון- זה מתאים לפורום מד"ב ופנטזיה.
דבר שני- יהיה לי העונג להגיד לך את התשובה שכל כך תעצבן אותך, אבל היא כל כך נכונה:

שתגדל תבין...

כל שלושה עמודים? טוב שלא הגזמת. יש אולי שניים, מקסימום שלושה סצנות בכל ספר.

וזה באמת לא נורא כל כך, אני בטוח שאף אחד לא מפיק הנאה וממש מצפה לסצנת סקס הבאה, אבל זה חלק בלתי נפרד מהעלילה והמציאותיות שהספר מנסה לשדר.
חוץ מזה, הספר מעולם לא הציג את עצמו כספר שמתאים לילדים, אם יש שם דברים שממש מציקים לך או שאתה לא מסוגל לסבול, עדיף שתנסה לקרוא את הספר שוב בעוד כמה שנים.

אני מעריץ שרוף של הסדרה ואני טוען כבר מזמן שמרטין מאו-ו-ו-ד הגזים בתיאורי המין שלו.

כל טועני "התגדל תבין" לא מבינים כלום.
אני ממרומי 26 שנותיי יכול להעיד...

כל תיאורי המין שלו לא תורמים דבר ולא חצי דבר לקידום העלילה או להעמקת הדמויות.
איך בדיוק תיאור איבר מינו של טיריון אמור להוסיף לו עומק כלשהו?

או קיי - אז מרטין החליט שצריך להיות גילוי עריות בין שני דמויות מפתח - נגיד- מספיק לציין את העובדה, למה צריך לתאר בפרוטרוט את התהליך. אם הקשר של טיריון לזונות חשוב להבין את היחס שלו לאביו, סבבה, למה אני צריך לקרוא מה הוא עשה לשיי ומה היא עשתה לו?!
חוץ מזה שיש תיאורים שהם סתמיים במובהק:סטוץ של תיאון עם איזו בת של קפטן ספינה - למי אכפת?!

כל מי שטוען שזה מוסיף לריאליות של הסיפור לדעתי זו שטות- יש המון פרטים במציאות שפשוט לא נכנסים לאף ספר כי הם לא מעניינים ולא חשובים למרות שהם מאוד מציאותיים. כמו שאף סופר לא מטריח את עצמו לתאר בפרוטרוט איך הגיבור שלו הולך לשירותים 4 פעמים ביום, כמו שאין עניין לתאר את הצבע ואיכות הסריגה של כל דמות ראשית או משנה וכמו שאף אחד לא נותן לנו תיאור מקיף איך החנווני מכין את דוחות המס שלו למלך - כך גם תיאורי מין לא צריכים להיכנס לספר רק כי הם מציאותיים, אם אין להם שום תוכן ספרותי משל עצמם.
המסקנה העגומה אליה הגעתי היא שסופר מוכשר כמו מרטין הכניס את כל קטעי הזימה הללו רק כי הוא חרמן...

מה לעשות, לכולם יש חסרונות...

אומנם לא קראתי את הספר,אבל אני מסכים בהחלט שתיאורים כאלו הם ממש שטותיים.אפשר להגיד למה הם עשו את זה,ואם ממש חשוב אז גם אם הם אומרים אחד לשני משהוא חשוב,אבל בהחלט אפשר להיסתפק באיזכור,אני לא רואה למה זה משנה באיזו תנוחה הם.

למרות זאת,אני יכול לומר שדי ברור לי למה זה ככה:הרי גם אצלינו יש אין ספור דוגמאות לחובבי מ"ת שמשלימים מה שאין להם בחיים האמיתיים במישחק :p

חברים,אם אתם לא אוהבים את איך שהוא כותב,ואת מה שהוא כותב,ואת הצורה שבה הוא כותב,למה אתם ממשיכים להעריץ סדרת ספרים שבבירור יש לכם כל כך הרבה טענות אליה?
ובנוגע למין,מי אתם שתחליטו האם לסצנות הסקס יש משמעות עלילתית או הבהרתית בנוגע לדמויות או לא?אתם הסופר? המו"ל? אם אתם לא נהנים מהספר,אל תקראו אותו.

תקשיבו כולכם אני בן 11 וקניתי את הספר משחקי הכס לפני שלושה ימים כי אתם אמרתם פו שהוא טוב כל חצי עמוד במקרה הטוב יש סצנה שגורמת לי לרצות להקיא! למה לא כתוב על הספר הגבלת גיל לעזאזל?! זה כל כך כיף?! למה לשים את ה_____ הזה בספר פנטזיה?! או לפחות לכתוב את זה שאתם ממליצים! ושוב פעם למה?! יש מספיק סרטים וספרים על זה עכשיו זה גם בספרי פנטזיה לאיפה הידרדרנו!? זה פשוט דוחה! לכאורה ספר תמים ואז אתה מבין שזאת דרך להגיע לסצנות ____ בלי הגבלת גיל! אני רוצה תשובות! :mad:

בתור התחלה, אף פעם לא קראתי אף אחד מהספרים בסדרה. לא כי לא רציתי, פשוט לא הצלחתי להניח את היד על אחד מהם אף פעם.
בלאק קאט - עם כל הכבוד, אתה לא יכול להאשים אף אחד בפורום.
בכל פעם בה המליצו על הספר בפורום, אני זוכר שהזהירו שהוא לא ספר ילדים ושיש שם ארוטיקה. מישהו המליץ לך לקנות את הספר, או שרק אמרו שהוא טוב? ואם מישהו המליץ לך ספציפית ולא הזהיר אותך מהקטעים האלה, הוא ידע בן כמה אתה?
לגבי התלונות אל מרטין עצמו בכל העץ - אני מסכים. אם הוא מפרט כל פרט כדי ליצור תחושת מציאותיות וגם את הסצנות האלה זה בסדר. אם הוא מפרט הרבה מאוד בעיקר בסצנות האלה כשהן לא תורמות כלום לעלילה - יש פה בעיה.

אני לא קראתי את הספרים (מודה באשמה, צריך מתישהו), אבל אני רק רוצה להגיד שאין שום דבר פסול עקרונית בסצינות של מין בספרים בכלל ובספרי פנטזיה בפרט. סצינות של מין יכולות להעיד על הרבה מאוד דברים ויכולה להיות להן חשיבות מאוד גדולה לגבי העלילה והדמויות. (דוגמא בולטת אפשר למצוא ב-Watchmen, למשל.)
כמובן, אם הסצינה כתובה רק למען תיאורי המין והיא לא מקדמת שום דבר ולא מועילה לכלום, אז זה רע. אבל זה לא חסרון ששמור לסצינות מין בלבד. באותה המידה, סצינות אקשן שאינן מועילות לשום דבר ולא מפתחות את העלילה הן בעיה. מאידך, אם אתם אומרים "אבל סתם כיף לנו לקרוא את סצינת האקשן אפילו שהיא לא עוזרת לכלום" - אל תלכו להתלונן על סצינות מין.

הנקודה היא - לסצינות מין אין שום ייחוד בתחום. סצינות בספר יכולות לקדם משהו או לתרום משהו לפיתוח העלילה והדמויות, או שהן יכולות להיות סתם מעניינות או כיפיות לקריאה, וצריך לדעת לשמור על מינון נכון, בין אם מדובר במין, אקשן או כל דבר אחר.

גיל, כמובן, זה עניין אחר. אבל די להתייחס לסצינות מין כאילו הן תיקן ענק שמטפס לכם על היד, בחיי.

חתול שחור,אם לא ווידאת איזה סוג ספר אתה קורא לפני שקראת אותו,ומה הוא מכיל,ואם אתה לא בטוח שאתה רוצה לקרוא אותו,אל תקנה! אם אתה לא מספיק בוגר מנטלית בשביל להנות או סתם לקרוא בלי להזדעזע סצנות מין בספרים,אל תקרא את הספרים האלה.

ובכל זאת, אודין - לפי המשתמש Madhar (ברוך הבא לפורום, אגב) יש שם תיאורים לגבי איבר מינו של טיריון - אחת הדמויות. אני לא רואה למה זה טוב, אלא אם כן הוא חשוב לעלילה בהמשך, ואני בספק שזה כך.
אבל עם כל הכבוד - בז'אנר ובספרות באופן כללי נהוג להכניס סצנות אקשן לשם ההנאה, בעוד שסצנות מין לשם ההנאה בספרים הן נדירות מאוד (מה גם שכשאנשים רוצים סוג כזה של הנאה יכולים לקבל אותו בפורמט טוב יותר).

Vivo אמר/ה:
ובכל זאת, אודין - לפי המשתמש Madhar (ברוך הבא לפורום, אגב) יש שם תיאורים לגבי איבר מינו של טיריון - אחת הדמויות. אני לא רואה למה זה טוב, אלא אם כן הוא חשוב לעלילה בהמשך, ואני בספק שזה כך.
אני לא יודע כמה הקטע הזה הכרחי, אבל יש לו מטרה ברורה- טיריון הוא אדם מאד מעוות (פיזית), והתיאור הנ"ל, במיוחד כשה"אישה" בקטע הזה היא ילדה תמימה, נועד להדגיש את העיוות הפיזי שלו, וכמה הוא דוחה בעיניה.

כאמור, לא קראתי את הספרים, אז קשה לי להגיד האם זה עוזר למישהו או לא.
וזה שסצינות מין לשם הנאה לא נהוגות יחסית בספרים זה כי החברה שלנו די דפוקה בכל הנוגע למין ויש לה בעיות רציניות בנושא, לא משהו שצריך להתגאות בו יותר מדי.

אני שמעתי מכם שהוא ספר טוב הרבה פעמים בלי היזכורים לנושא הזה כנראה שזה היה מובן לכם מעליו אבל לי לא וגם על הכריכה לא כתוב כלום אז הנחתי שאני יכול לקרוא אותו ואז הבנתי שלא אחרי שקראתי את הפרקים הראשונים.

חזרה