• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רייבנלופט

Drizzt

פונדקאי ותיק
שלום לכולכם.
רציתי לדבר על נושא רגיש ומעציב רייבנלופט . למה ? למה הפסיקו לייצר ספרי רייבנלופט למה? :cry: :( :cry: :eek:rccry: אני פשוט לא קולט זה לא נראה כמו מעשה טוב למה? תסבירו לי למה?

למה הפסיקו לייצר אותם? כי הם היו גרועים, והשוק הצביע בארנק.

רייבנלופט היא לא יותר מנסיון פתאטי של T$R לאנוס את מערכת החוקים הנכשלת של AD&D על עולם שהוא קצת יותר אפל מהנורמה שלהם, ועבודות הטלאים הזו פשוט לא מחזיקה מים.
גם באימה וגם בפנטזיה האפלה לא חסרים ספרים שהיו באמת טובים, והשוק הבין שלוגו של T$R הוא לא שם נרדף לאיכות ופשוט ברח מהם.

*cough* בקרוב יהיה גם בארץ *cough*
(לפחות ספרי משחק :) )

למען האמת תיקון קטן, כבר יש בארץ, מי שרצה יכל לקנות בדוכן של ספורטל את ספרי המשחק של רייבנלופט ואת שאר הדברים שקשורים ל sword and sorcery. הכוונה היא שיהיה לי כוח להזיז את התחת אני אעדכן את החנות :)

ואוגמה, הלקוחות שלהם לא ממש ברחו, יש לפחות איזה עשרה ספרים של מו"ד 3. יותר נכון לקרוא לזה אימה בסגמן מו"ד :)

Ogmios אמר/ה:

רייבנלופט היא לא יותר מנסיון פתאטי של T$R לאנוס את מערכת החוקים הנכשלת של AD&D על עולם שהוא קצת יותר אפל מהנורמה שלהם, ועבודות הטלאים הזו פשוט לא מחזיקה מים.
גם באימה וגם בפנטזיה האפלה לא חסרים ספרים שהיו באמת טובים, והשוק הבין שלוגו של T$R הוא לא שם נרדף לאיכות ופשוט ברח מהם.

סליחה! רואים שאתה לא אוהב אימה איכותית. אל ספרים טובים מאוד.

קוסם אתה חייב להבין משהו מאוד בסיסי בקונספק של המושג אימה. בספרי אימה יש אינטרס בלתי מתפשר ליצור מתח. כלשהו.
רייבנלופט הם ספרים מאוד נאיביים, הדמויות שם מאוד שטוחות והעלילה די צפויה.
הם לא מותחים במיוחד ובלי ספק לא מפחידים. אימה איכותית ידידי, זה סטיפן קינג.

Atkinson אמר/ה:
קוסם אתה חייב להבין משהו מאוד בסיסי בקונספק של המושג אימה. בספרי אימה יש אינטרס בלתי מתפשר ליצור מתח. כלשהו.
רייבנלופט הם ספרים מאוד נאיביים, הדמויות שם מאוד שטוחות והעלילה די צפויה.
הם לא מותחים במיוחד ובלי ספק לא מפחידים. אימה איכותית ידידי, זה סטיפן קינג.
ואמרו אמן!
סטיפן קינג הוא התשובה! ;)

הקוסם הסקרן אמר/ה:
Ogmios אמר/ה:

סליחה! רואים שאתה לא אוהב אימה איכותית. אל ספרים טובים מאוד.

ראשית כל, קצת דרך ארץ לא הרגה אף אחד. במיוחד כשאתה פונה למישהו שיש מאחוריו יותר שנות קריאת מאימה משלך יש שנות חיים.

ולא, רייבנלופט הם לא ספרי אימה איכותיים. למעשה, חלקים נרחבים מהספרים בעולם זה אינם ספרי אימה כלל, אלא סתם פנטזיה אפלה.

ולמה לא? כי כמו שאטקינסון הסביר, אין בהם טיפה מתח.
ולמה אין? כיוון שהם צפויים כמו משחק כדורגל בין ריאל מדריד להפועל ערד נערים.
קראתי לא מעט ספרי רייבנלופט בצעירותי, ואת הרעיוונות שהם לא מחזור בנאלי של נכסי צאן הברזל של הז'אנר הצלחתי לספור מבלי להיזדקק לאצבעות הרגליים.

חזרה