• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סטיבן קינג...

איתיליבנה

פונדקאי ותיק
... ושוב אני תוהה איך זה שסופר בכזה סדר גודל עוד לא זכה אצלנו לדיון.
בנתיים הספקתי לקרוא את "הניצוץ" (שזכה לתואר הספר המפחיד ביותר שקראתי בחיים שלי, הוא פשוט גאוני), "האקדוחן" ואני באמצע הדרך לסיים את "העמדה".
בעיקרון, "הניצוץ" היה הכי טוב עד עכשיו, אבל הבנתי שסדרת המגדל האפל משתפרת ככל שעובר הזמן. "העמדה" קצת ארוך מידי, אני חושב (1135 עמודים!), וזה קצת פוגם בתחושת הדחיפות שקינג מנסה להעביר.
כמה שאלות:
1) הבנתי שסדרת המגדל האפל משלבת את כל יצירותיו של סטיבן קינג. אני רוצה להפיק את המקסימום מהסדרה, אז רציתי לדעת מה כדאי לי לקרוא לפני שאני ממשיך ל "שליפת השלושה".
2) האם העיבוד של "הניצוץ" לסרט שווה צפייה?
3) מה דעתכם על סטיבן קינג?

אתם יודעים שסדרת המגדל האפל שלו חסרה את הספרים 2 ו1? בחיים לא ראיתי עותק שלהם...
זה פשוט מוזר... בכל הספריות, החנויות... אפילו בשבוע הספר כשהייתי...
מעניין למה...

בספריית בית הספר שלי יש את הספר השני, אבל את הראשון גם אני מעולם לא ראיתי... בכל זאת, הספרניות טוענות שהספר קיים בספריה...
מתאים לסטיבן קינג הזה :p

1. במגדל האפל יצא לי רק לראות רמיזות ל"זה", אבל מאחר ואנחנו מדברים על מערכה אפית בין-מימדית... הספרים מכילים במודע רמזים להרבה מאוד מקורות אחרים, לא רק מהספרים של קינג. זה בערך הרעיון העיקרי ב"ארצות השממה".
מצד שני, גם ב"לוכד החלומות" יש רמיזות ל"זה"...

2. מכל הסרטים-המבוססים-על-ספריו, יצא לי לראות רק את "לוכד החלומות", שהיה ממש מוצלח, אבל בערך בשליש האחרון שלו גולש לקו עלילה שונה לחלוטין שכל קשר בינו ובין השליש האחרון של הספר מקרי לחלוטין. עיינו ערכים "טלפתיה", "בירוס", "דאדיץ'".

3. לא יצא לי לקרוא הרבה ספרים שלו, אבל אלו שקראתי היו ממש מוצלחים. שילוב מצויין של אימה, מתח, מד"ב ופנטזיה. יש לו דמיון.

בחנות סטימצקי הקרובה לביתי יש עותק שלא זז ממקומו כבר שנים.
את העותק של The Gunslinger שיש לי מצאתי שחנות ספרי יד שניה בטיול בארצות הברית- למעשה זו מהדרוה מיוחדת של הספר, בעלת כריכה מאוירת טוב במיוחד.

באמת, סליחה על ההקפצה, אבל זו תגובה די חיונית.
---

המייל הירוק זה ספר מדהים, נהניתי מכל רגע של קריאה בו. אני מצפה לראות את הסרט, מתי שיחזירו אותו לספריית הוידאו אליי הביתה.

עוד ספר שממש התאהבתי בו, היה החצי האפל. נהניתי גם מכל רגע, אולי אפילו יותר מאשר בגרין מייל. ואני גם בחור עם מיגרונות עוד מגיל צעיר למדי, אז זה בכלל התאים לי מאוד :).

את דולורס קלייבורן פחות אהבתי, הרבה פחות. לא מומלץ במיוחד.

וגם אהבתי את הספר ששכחתי את שמו. הזה עם המינוטאור. היה מאוד נחמד.

ואני מצפה בקוצר רוח לשאילת השביעייה של המגדל האפל.

תכנית זאת לא הקפצה כי עברו 13 ימים ולא 14...
אני ממש ממש אוהב את הספרים של קינג. יש לו כתיבה יפה ואני ממש אוהב סיפרי אימה.

לסטיבן קינג יש ספר עם מינוטאור?
זה נשמע מעניין, בדיוק התכוונתי לכתוב הרפתקת מו"ד עם מינוטאור, היא תצא ממש טובה (לדעתי). אם תוכל לבדוק איך קוראים לו (לספר) אני אעריך את זה מאוד, זה יוכל לעזור לי.

ראיתי את הסרט "הניצוץ" והוא היה פשוט זוועתי. לא מפחיד בכלל, הרס את העלילה של הספר. תקראו את הספר, אל תראו את הסרט.

אגב, אני חושד ש randall flagg מ "העמדה" הוא המכשף בגלימות השחורות מ "האקדוחן". מישהו יודע משהועל העניין?

אני יודע שעבר דיי הרבה זמן מאז שהנושא הזה נכתב, אבל עברתי (=קראתי) על חוקי הפורום והחלטתי שאחרי הכל צריך להוסיף משהו. בעיקר בגלל שיש לי מטרה לקנות כל ספר שהבחור אי פעם הוציא (כרגע יש רק 10), ואם רצוי באנגלית.

סדרת המגדל האפל משלבת את רוב הספרים/סיפורים קצרים של קינג.

ורוב הסרטים שבוססו על ספרים של קינג לא שווים צפייה ולא עושים צדק למקור (חוץ מהאלה שהוא כתב ישירות למסך).

ראנדאל פלאג מופיע בהרבה ספרים של קינג בתור הבחור הרע. גם בעיני הדרקון, גם בThe Stand וגם בנוספים.

רשימת הספרים שמשוייכים למגדל האפל אפשר למצוא פה:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Tower_(series)

באסופת הסיפורים הקצרים Everything's Eventual יש 2 סיפורים קצרים הקשורים למגדל האפל, האחד מספר על רולנד בתחילת מסעו והשני מספר מעט על החבר'ה הרעים בסדרה, בצורה נורא עקיפה.

כמו כן יש לו ספרים שפורסמו תחת שם עט של ריצ'ארד באכמן, אז אם אתם מעוניינים במשהו טיפה אחר שקינג יצר, תנו לזה ניסיון.

סה"כ הספרים שלו מגיע ליותר מ50. כולל ריצ'ארד באכמן ושני ספרים מהצד (On Writing ו ,Danse Macabre כשהראשון על כתיבה והשני על האימה בספרות/טליוויזיה/קולנוע).

בינתיים יש לי 10 בבית, שאני גאה לשים על המדף (טכנית 8, 2 השאלתי כדי להפיץ את הבשורה עד כמה הבחור הזה מגניב). ספרים נוספים קראתי בעיברית ולא הספקתי לסיים (היו כמה בחנות שבה עבדתי, עיני הדרקון, המשחקים של ג'ראלד ועוד אחד שהיה משעמם למדי), אני אחזור אליהם ברגע שאני יצא לי לקנות אותם בגרסת המקור ואשים אותם חגיגית על המדף.

אל תדאג, רשימת הספרים שלו תלויה אצלי בחדר ואני מוחק ספר-ספר מהרשימה.

לאו ירוק הגלימה אמר/ה:
אני יודע שעבר דיי הרבה זמן מאז שהנושא הזה נכתב, אבל עברתי (=קראתי) על חוקי הפורום והחלטתי שאחרי הכל צריך להוסיף משהו. בעיקר בגלל שיש לי מטרה לקנות כל ספר שהבחור אי פעם הוציא (כרגע יש רק 10), ואם רצוי באנגלית.

1.סדרת המגדל האפל משלבת את רוב הספרים/סיפורים קצרים של קינג.

2.ורוב הסרטים שבוססו על ספרים של קינג לא שווים צפייה ולא עושים צדק למקור (חוץ מהאלה שהוא כתב ישירות למסך).

3.ראנדאל פלאג מופיע בהרבה ספרים של קינג בתור הבחור הרע. גם בעיני הדרקון, גם בThe Stand וגם בנוספים.

רשימת הספרים שמשוייכים למגדל האפל אפשר למצוא פה:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Tower_(series)

באסופת הסיפורים הקצרים Everything's Eventual יש 2 סיפורים קצרים הקשורים למגדל האפל, האחד מספר על רולנד בתחילת מסעו והשני מספר מעט על החבר'ה הרעים בסדרה, בצורה נורא עקיפה.

כמו כן יש לו ספרים שפורסמו תחת שם עט של ריצ'ארד באכמן, אז אם אתם מעוניינים במשהו טיפה אחר שקינג יצר, תנו לזה ניסיון.

1. מודע לזה... תודה על הרשימה, וגם מצאתי עוד כמה בעצמי (הן היו שונות מעט זו מזו, אז כדי לא להסתכן אני אקרא את הכל מכל הרשימות :) )
2. באמת? כי אני חשבתי ש "הניצוץ" היה סרט די מטיל אימה. כלומר, כשהתחלתי לראות אותו הכל הרגיש כל כך בטוח, כל כך וודאי, חשבתי שאני יודע הכל. חשבתי שהעיבודים הקולנועיים של "הארי פוטר" ו "אראגון" הם הרמה הנמוכה ביותר שהאנושות תגיע אליה, אבל כמובן שטעיתי. לאורך כל השנים, נשמתו המרושעת וחסרת המנוחה של הסרט רדפה את היסטורית הקולנוע, תופסת ברשתה קורבנות רבים ומגוונים ומתעללת בהם כמו שרק יצור חסר נשמה יכול לעשות... או, האימה!

3. ידוע, ומגניב. אגב, לראנדלל פלאג יש גם חלק ב " האקדוחן", בתור הבחור בגלימות השחורות.

בידיוק סיימתי לקרוא את Salem's Lot, גם שם יש כמה רמזים למגדל האפל, כגון השימוש בצבע הלבן ככוונה לכוחות הסדר והטו, כשקינג התייחס לצלב של הכומר (גם ב"האחיות של אלוריה", סיפור קצר פרי עטו של קינג, נעשה שימוש דומה, הסיפרו הספיציפי מתאר את תחילת דרכו של רולאנד במרדף אחרי האיש בשחור, אישית זה הסיפור שמשך אותי לקרוא את הסדרה הזו, שלמרות ששמעתי וידעתי עליה, לא התלהבתי כל כך).

חזרה