• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המלצה: הלוויתן מבבל

נתתי את האתר של הספר בהודעה שלי (הוא די חמוד, שווה לבדוק)

אני מעתיק את הסיכום של עלילת הספר מהאתר:

לילה אחד חודר גנב למעבדתו של דוקטור עמנואל מרגוליס, השוקד לשים קץ לכל מכאובי הלב והנפש של האנושות, וגונב תרופה שנועדה לרפא את אשתו המאושפזת בבית-חולים פסיכיאטרי. האחים יונתן ואֵלָה מרגוליס עוקבים אחרי הגנב ומגיעים לעולם של בבל - ממלכה מופלאה שבה כישוף ומדע, שדים ומכונות, מתערבים זה בזה. על בבל מפיל את חיתתו מסדר הנלחם בנגע איום - מגפת הכתמים האפלים שמקורה בתהום האורבת במים שמתחת לאדמה. בממלכה נפוצה שמועה על הגחתו של כוח חדש ומסתורי המכונה "הלווייתן". אט-אט מתבררים ליונתן ולאֵלָה מקומם ותפקידם בסדר הדברים.

ביצירת פנטזיה אפית מקורית ונועזת, השואלת מוטיבים מן המיתולוגיה היהודית, הבבלית, השומרית והאכדית ומזקקת מהם יקום והיסטוריה חדשים ומסעירים, מגוללת הגר ינאי את קורותיהם של יונתן ואֵלָה, של הלל בן שחר המורד ויורשת העצר נין-אוּרמוּז, במלחמתם לחופש, לאנושיות ולהגדרה עצמית.

הלווייתן מבבל הוא חלקו הראשון של סיפור עלילה רחב יריעה.

זהו ספרה השלישי של הגר ינאי המועמדת לפרס ספיר 2006 על ספרה השני, מכונת הנצח של אלכס

זה אולי נשמע בינוני, אבל סמכו עלי שזה מצויין. מילה של הדוקטור

doctor attrition אמר/ה:
נתתי את האתר של הספר בהודעה שלי (הוא די חמוד, שווה לבדוק)

אני מעתיק את הסיכום של עלילת הספר מהאתר:

לילה אחד חודר גנב למעבדתו של דוקטור עמנואל מרגוליס, השוקד לשים קץ לכל מכאובי הלב והנפש של האנושות, וגונב תרופה שנועדה לרפא את אשתו המאושפזת בבית-חולים פסיכיאטרי. האחים יונתן ואֵלָה מרגוליס עוקבים אחרי הגנב ומגיעים לעולם של בבל - ממלכה מופלאה שבה כישוף ומדע, שדים ומכונות, מתערבים זה בזה. על בבל מפיל את חיתתו מסדר הנלחם בנגע איום - מגפת הכתמים האפלים שמקורה בתהום האורבת במים שמתחת לאדמה. בממלכה נפוצה שמועה על הגחתו של כוח חדש ומסתורי המכונה "הלווייתן". אט-אט מתבררים ליונתן ולאֵלָה מקומם ותפקידם בסדר הדברים.

ביצירת פנטזיה אפית מקורית ונועזת, השואלת מוטיבים מן המיתולוגיה היהודית, הבבלית, השומרית והאכדית ומזקקת מהם יקום והיסטוריה חדשים ומסעירים, מגוללת הגר ינאי את קורותיהם של יונתן ואֵלָה, של הלל בן שחר המורד ויורשת העצר נין-אוּרמוּז, במלחמתם לחופש, לאנושיות ולהגדרה עצמית.

הלווייתן מבבל הוא חלקו הראשון של סיפור עלילה רחב יריעה.

זהו ספרה השלישי של הגר ינאי המועמדת לפרס ספיר 2006 על ספרה השני, מכונת הנצח של אלכס

זה אולי נשמע בינוני, אבל סמכו עלי שזה מצויין. מילה של הדוקטור

שהדגשתי את המילה "פנטזיה" (מילה המציינת את ז'אנר הספר), בסיכום שאותו הבאתי מתוך האתר שאותו פרסמתי מלכתחילה כדי לענות על כל שאלה שלא תבוא :confused:

ובכן הדגשת אותה בצבע שבקושי נראה לעין (לפחות עם המחשב הדפוק שלי) אז סליחה על הטעות.
בכל מקרה,אני מתכוון: האם לספר יש אספקטים של ז'אנרים אחרים? (פארק היורה למשל הוא ספר מדע\מתח מעולה שמשלב גם אימה (מעט) ומדע בידוני.)

למה שלא תקרא את קיצור העלילה שהדוקטור פירסם? זה יכול לעזור לך לענות על השאלות בעצמך... למשל - אם יש שם מכונות, סביר להניח שיש מעט מדע בדיוני... אם יש שם שדים ומפלצות - יכול מאוד להיות שזה שולב בתוכו פנטזיה, וכו'...

עדי.

עדיין,ההתיחסות לשדים יכולה להיות בין התיחסות רגילה עד להתיחסות אימה,ויש לי העדפות משלי,ככה שהייתי רוצה לדעת.

נ.ב-למה אתה כותב "עדי" בסוף כל הודעה? פשוט תוסיף חתימה...

קראתי גם את הספר, ואכן מדובר בספר מעולה.

ההתייחסות לשדים היא לא רגילה, אבל גם לא מדובר באימה.
השדים שונים מאוד זה מזה, והם נעים בין יצורים גוצים וגרגרנים עם כנפיים, דרך ענקים מכונפים סטנדרטיים, עובר בנשים גבוהות וסגולות עם ניבים, ולבסוף יצורים דמויי נחש שמשתרכים בערמה מגובבת.

ולכל שד כמעט יש אישיות מקסימה :)

חזרה