• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ארינאה #4 - ביקורת (*זהירות, ספויילרים*)

Ogmios

פונדקאי ותיק
לפני כמה שבועות, כתבתי את הפסקה הבאה לגבי היציאה מהתוכננת של ארינאה #4:
Ogmios אמר/ה:
יצאתי קטן
כפי שדיווחתי בHerlad, ארינאה #4 יתעכב.
נאחס.

מצד שני, אולי זה יתן להם מספיק זמן לעשות קומיקס פחות רע מארינאה #3.
אופטימי מידי, הא?

במילה אחת - כן. בהחלט אופטימי מידי. ארינאה #4, בלי להתפלסף יותר מידי הוא פשוט לא קומיקס טוב. לפחות באתי בלי צפיות, אז לא באמת התאכזבתי.

על העלילה אין מה להרחיב יותר מידי. זה ממש נראה כאילו אביב וערן עשו לעצמם check-list של כל המוטיבים השחוקים של הפנטזיה האפית בת ימינו, והשתדלו לא לפספס אף אחד - המכשף שבוגד בחובתו, התלמידה שמתייצבת בהצלחה מול מורה ומביסה אותו, הזר המסתורי שמתגלה כגיבור האמיתי של הסיפרו, המנהיגה הנשית הקשוחה שבסוף מוצאת פינה רכה למחזר שלה, הגיבורה הנאלצת להתמודד מול אחיה המת, אפילו הפריצה למבצר דרך תעלות הביוב - שחוק, צפוי, בנאלי, ומעל לכל פתאטי.

הצביעה התשפרה יחסית לחוברת הקודמת, אבל עדיין נופלת בהרבה מקומות (רקעים, בעיקר) מהחוברת השניה.
נקודת האור היחידה (excuse the pun) היא הFurry בכריכה האחורית שפשוט שפך אותי מצחוק. כמו שאמרתי כבר - אם כל ארינאה היה Furrys כאלה, כבר מזמן הייתי עושה מינוי.

ועוד מילה אחת על הדוכן של קומיקום שהיה בפסטיבל הקומיקס, האנימציה והקריקטורה (קא"קון בלשון העם), שם קניתי את החוברת - בהחלט כל הכבוד על הארגון והסדר (כולל קבלה על החוברת! הרבה יותר רציני ממה שציפיתי. SilverStars - יש מצב לרשום את זה כהוצאה מוכרת? ;)), אבל בחיאת - בורדים. אחרי שהשקעתם כמות כזו של מאמץ בלהכין את הקומיקס (בלי קשר לדעתי עליו - ההשקעה ניכרת בו), הייתי מצפה שהאינסטיקט הראשון יהיה לשים כל קומיקס בבורד כדי לשמור על האמנות שלכם, ולא לחכות שהלקוח יתעקש על בורד.

לסיכום - 6.5 בסולם אוגמיוס. טוב לראות קומיקס עברי, אבל לא הייתי מבזבז עליו את הכסף אם הייתי יודע מראש איך הוא יהיה.
ארינאה #4 - 20 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים (או 15 ש"ח בפסטיבל, ואפילו קיבלתי סיכה עם הכיתוב "גם אני אוהב את גודאר")

לפרטים נוספים, בקרו באתרקומיקום

חזרה